649 Shares 3227 views

MTZ-1221: opis cech technicznych, obwód urządzenia i opinie

Pierwszy ciągnik MTZ zszedł z linii montażowej Mińsk Ciągnik Roślin w 1953 roku, główną cechą nowego modelu był system hydrauliczny, który umożliwia przeprowadzenie prac rolnych bez użycia dodatkowego sprzętu. W kolejnych latach został zwolniony wiele modyfikacji ciągników o różnej specjalizacji. Jednym z najbardziej popularnych jest nadal MTZ-1221. Ciągnik ten jest inny po prostu wspaniały występ.

ogólny opis

Ciągnik „Białoruś-1221” przeznaczony jest do wykonywania prac rolniczych różnego rodzaju. Modyfikacja należy do kategorii dyszla 2, co oznacza, że wykorzystanie maszyn do obróbki gleby pod rośliny uprawne, jak również w budownictwie lub narzędzi. Ze względu na ogromną ilość dodatkowych załączników, MTZ-1221, którego schemat przedstawiono poniżej, może być budowa bloku w tym nowoczesnych maszyn rolniczych.

Główne zalety tej postaci są uważane prosta konstrukcja, oszczędne pod względem zużycia paliwa i dużą wydajność. Różnego rodzaju prac rolnych na ciągniku, które mogą być wykonywane na każdym i wszystkich rodzajach gleb i we wszystkich strefach klimatycznych kraju.

parametry techniczne

Zatem MTP-1221 – Traktor uniwersalny, wydajny i ekonomiczny. Poniżej przedstawiamy tabelę, z której można dowiedzieć się, co specyficzne cechy tej modyfikacji jest inna „Białoruś”.

parametr

wartość

silnik

Cztery 130-136 l / s

zużycie paliwa

166-180 g / l. a. h

PPC

Mechaniczną skrzynię biegów 24 (8 tyłu)

wymiary

4950 x 2250 x 2850 mm,

waga

4640 kg

Rozstaw osi

2760 mm

promień skrętu

Minimum – 5,3 m

Pojemność zbiornika paliwa

160 l

Prędkość jazdy w przód

2.1-33.8 km / h

Prędkość ruchu wstecz

4.0-15.8 km / h

silnik

Jako zespół napędowy w ciągnikach MTZ-1221 D. 260.2S używany, wyposażonym w turbosprężarkę. W silniku sześciocylindrowym, która wynosi 7,12 litra, może być wypełniona zarówno oleju opałowego i importowanym. Oprócz oszczędnego zużycia paliwa, różni się ona także tę zaletę, że spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa w zakresie ochrony środowiska. W razie potrzeby, ciągnik „Białoruś-1221” można ustawić pojemność silnika Deutz 141 litrów. a. i objętości 6 litrów.

transmisja

24 przekładni biegów MTZ-1221 zawiera 6 pasm (4/2). Konstrukcja jest dość skomplikowana. Jednak sądząc po opiniach maszyny, ma wysoki stopień niezawodności i długiej żywotności. Oczywiście, jak każdy inny mechanizm, przekładnie Box „Białoruś-1221” musi być na czas konserwacji i naprawy.

Dość szybko PPC MTZ-1221 Łożyska noszeniu. W tym przypadku pole zaczyna hałasować i wygrzać. Rozwiązać ten problem, ponieważ możliwe opróżnienie usuwając transmisji lub wymiany uszkodzonych elementów. Podczas pracy ciągnika musi również monitorować poziom oleju w PPC. Jeśli to nie wystarcza, technika musi być najpierw umieścić na równej platformie. Nie trzeba dodawać olej dodaje przez górną pokrywę umieszczoną na rurze wypełniacza.

Jeśli to konieczne, ciągnik MTZ-1221 można zainstalować ulepszony model, przeznaczony do transmisji 24 do przodu i 12 biegami wstecznymi.

Kabina „Białoruś-1221”

Większość ciągnik uważa ten model jest dość łatwy w użyciu. ciągnik z kabiną „Białoruś-1221” wykonany jest w przykładzie wykonania ramka panelu i oszklone ze wszystkich czterech stron. Na dachu wyposażony w nowoczesną wentylację i ogrzewanie. Jeśli to konieczne, kabina może być wyposażony w klimatyzację. Również być umieszczone na ciągnik MTZ-1221, co jest charakterystyczne pod względem komfortu jest naprawdę bardzo dobry, namiot ramki.

Potrójne szkło barwione w celu ochrony operatora maszyny z lotu oślepiającym światłem słonecznym. Dyskretny wyściółka wewnątrz kabiny, ale wygląda fajnie. Ponadto działa również jako pochłaniacz dźwięku.

Na zewnątrz kabiny zamontowane lusterko wsteczne, urządzeń sygnalizacji świetlnej i osłony przeciwsłonecznej. W przypadku pożaru dachu ciągnika mogą być używane jako wyjścia awaryjne.

kolumna kierownicy

Dobre recenzje ciągniki MTZ-1221 został osiągnięty i względną łatwość zarządzania. Jego kierownica wyposażona jest w dwa cylindry hydrauliczne. Niektóre modyfikacje mogą prowadzić w odwrotnej kolejności. W tym przypadku instalowania dodatkowego sterowania i zarządzania w słupek. Dla wygody ciągnika w trybie odwrotnym jest wyposażony w funkcję obracania siedzenia w kokpicie.

hydraulika

Wszelkie załączniki mogą być używane na ciągnik MTZ. Kontrolować ich modyfikacji projektu w 1221 roku posiada specjalny system hydrauliczny. Spośród jego zalety obejmują prostotę i łatwość konserwacji. Zbiornik oleju ma bardzo duże rozmiary, a system może pracować zarówno na krajowych i od importu ropy. W razie potrzeby ten ciągnik może zainstalować dwa rodzaje układów hydraulicznych:

 • cylindrem pomocniczym poziomo;

 • z wbudowanymi cylindrów pionowych.

Główne obszary zastosowania

Oprócz rolnictwa, MTZ ciągniki tej modyfikacji może być z powodzeniem stosowany do wykonywania pracy na rozmieszczenie i oczyścić miasto śmieci i transport wszelkiego rodzaju towarów. Ponadto, MTZ-1221, którego cena nie jest zbyt wysoka (około 2 milionów rubli na nową), często stosowane w budownictwie i przemyśle drzewnym.

W rolnictwie, ciągnik może być wykorzystywane do:

 • Głównym i obróbki powierzchni gleby w sprężyny;

 • nawozy roślinne;
 • stosowanie roślin chemicznych w celu ochrony ich przed szkodnikami;

 • pielęgnować i zbiorów upraw, kukurydza, warzywa, ziemniaki;

 • czyszczenie roślin przemysłowych;

 • pasza dla zwierząt;

 • usuwanie obornika i osadzenie go w glebie;

 • osuszanie terenów podmokłych;

 • dostarczania wody do nawadniania pól systemów i tym podobne. d.

Główne cechy struktury

Więc, które urządzenie ma ciągnik MTZ-1221, jesteśmy znaleziony. Ten model jest naprawdę wygodne, niezawodne i wydajne. Następnie przyjrzyjmy się, co dana konstrukcja różni. Do tych należą:

 • Obecność trzech par otworów technicznych przeznaczonych do utrzymywania komponentów układu hydraulicznego.

 • Mając system filtrowania, co pozwala na rozszerzenie pracujące silniki cyklu życia.

 • Spełnia najnowsze wymagania norm elektrycznych.

Zaletami tego modelu, między innymi, zawierać pełną obsługę serwisową. Znajdź wszystkie niezbędne części i komponenty w przypadku uszkodzenia będzie dość łatwe. Ponadto, specjaliści wysokiej jakości specjalizujący się w naprawie ciągników w naszym kraju bardzo dużo.

Recenzje maszynie

MTZ „Białoruś-1221” cieszył się dużą popularnością wśród rolników. Dobre recenzje zdobył głównie dzięki jego opłacalności. Dotyczy to nie tylko paliwo, ale również różne rodzaje olejów i płynów. Części zamienne do niego są też tanie. Bardzo chwalą tę modyfikację i wygodną kabinę. kierowca ciągnika może dostosować optymalnego reżimu temperatury w razie potrzeby. Pracy na ciągnik MTZ-1221 wyprodukowanego w każdych warunkach pogodowych. Oczywiście, dotyczy to również plusy.

Ta technika jest tak popularny wśród rolników i znany wszystkim mieszkańcom kraju (w tym daleko od rolnictwa), które jest używane nawet jako element nowoczesnych gier komputerowych (na przykład wydarzenia w MTZ-1221 Farming Simulator 2015). Wadą tego ciągnika, zgodnie z rolnikami, tylko jedna – nie jest zbyt dobra zwrotność.

Zatem, ciągnik MTZ-1221 – technologia jest naprawdę bardzo praktyczne, niezawodne i wydajne. Ze względu na swoją wszechstronność, wydajność, niskie koszty i łatwość konserwacji pełny można uznać w tej chwili jednym z najlepszych w kraju. Rolnik, który zdecyduje się na zakup ciągnika, należy zwrócić uwagę na MTZ-1221 powinny zdecydowanie.