785 Shares 3298 views

płatności środowiskowe dla Non-Manufacturing Biznesu

Wiele organizacji zaangażowanych w świadczenie usług, sprzedaż towarów i innych działań nieproduktywnych, nawet nie wiedzą, że są one związane z kwestiami takimi jak środowisko naturalne i usuwania odpadów. A nawet więcej, muszą płacić za tego rządu są jeszcze jakieś opłaty środowiskowe. Niestety, dla osób prawnych i indywidualnych przedsiębiorców obowiązek taki czasami występuje. To co omówię w tym artykule.

Po pierwsze: kto powinien zapłacić za co?

Prawnie ustalone, że podatnicy są organizacje i indywidualnych przedsiębiorców, które niosą negatywny wpływ na środowisko. Oznacza to, że jeśli firma ma, na przykład, komputery, lampy fluorescencyjne, samochód lub po prostu śmieci gospodarstwa domowego, firma automatycznie, jest źródłem zanieczyszczenia środowiska. W rzeczywistości, dziś nie ma prawie firmą, która nie wykorzystuje w swojej pracy, coś z niego.

Ale, na szczęście, nie jest konieczne, aby zapłacić za wszystko. Twoje dmuchane żarówki, połamane wyposażenia, a także inne zanieczyszczenia, muszą być usunięte zgodnie z zawartymi umowami z wyspecjalizowanymi firmami. odpadami komunalnymi jest zwykle uwalniane do organizacji przypisany do specjalnego pojemnika leasingodawcy. Dlatego na zawarcie umowy o świadczenie usług publicznych, lepiej jest grać bezpiecznie i przepisać w jaki sposób i za co płacisz. Pomoże to łatwe do udowodnienia w przypadku potwierdzenia, że wszystkie wymogi prawne zostały spełnione. Po tym wszystkim, do uiszczania opłat środowiskowych powinny Firma kładzie zużycia odpadów, a już masz, za opłatą przeniesieniu go do innej organizacji. Oczywiście, właściciel jest mało prawdopodobne, aby wyrzucać urządzeń elektronicznych, sprzętu lub opon w samochodzie. Aby pozbyć się śmieci w tym wypadku musiałby zawrzeć umowę z profilem firmy. Ale zalecenia są takie same, jak najdokładniej opisać cały „zasięg” gruzu. Oprócz sprawdzenia, twój księgowy docenią go również od przepływu danych, można zmniejszyć dochód do opodatkowania , a nie inspektor podatkowy w to nie prideretsya.

Z samochodami organizacja nie jest to przypadek. Tutaj bezpośrednio organizacja jako właściciel samochodu, ma negatywny wpływ na środowisko. Oczywiście, nie tylko dlatego, że kupił ją, a ze względu na fakt, że w czasie jego eksploatacji produkowanych emisji szkodliwych dla środowiska. I czy się to podoba czy nie, ale będzie mieć na koniec każdego kwartału, niezależnie obliczyć kwotę płatności i dokonać płatności nie później niż w terminie. A najlepszy czas do zapłaty, jako kary za późno, bardzo imponujące. Zgodnie z kpa kary wynosi od 3 do 6 tysięcy rubli i jest nałożona na odpowiedzialny za tego pracownika, w większości przypadków, to CEO. Ponadto grzywna może zostać nałożona na siebie
organizacja i jej wielkość będzie wynosić od 50 do 100 tysięcy rubli. Pragnę zauważyć, że sama wypłata jest niewielka, jeśli oczywiście nie cała flota.

A co zrobić, jeśli nie chcesz robić żadnych obliczeń niezrozumiałe? Jest rozwiązanie! Jako alternatywę, rejestracja samochodu w policji drogowej nie może być przeprowadzone za organizację i do każdej jednostki, takie jak dyrektora lub założyciela. Po tym, działają na podstawie umowy leasingu. To nie jest zabronione przez prawo.

Ponadto, po drugie, czy po prostu do uiszczania opłat środowiskowych?

Właściwie nie. Jeśli jesteś płatnikiem zgodnie z prawem, to trzeba w odpowiednim czasie, aby zapewnić obliczenie ciała terytorialnym Gostekhnadzor. W tym celu nie jest zatwierdzony formularz.

Ale to nie wszystko. Aby zapewnić te obliczenia, organizacja będzie musiała być zarejestrowana. Problemem jest to, że nie istnieją żadne ustawowe terminy produkcji. propisantolko termin dla Gostekhnadzor, co powinno dać 30-dniowy okres, dowody, że organizacja jest obecnie stoi na swoim koncie. W związku z tym, to tylko ty, kiedy lepiej jest zrobić. Jeśli nie chcesz, aby proces firmie jesteś rozproszony przez kwestie przedstawicieli władz, lepiej być zarejestrowane niezwłocznie po rozpoczęciu eksploatacji pojazdu.

Podsumowując:

Jeśli zdecydujesz się być firmą praworządnym, będziesz chciał się dowiedzieć, co dokumentuje kwestię prawnie regulowany negatywnych oddziaływań na środowisko, na warunkach płatności i dostawy obliczenia lub sposobu obliczania płatności. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie internetowej: http://www.buxotchot.ru/ pod pytań i odpowiedzi.