839 Shares 4056 views

Bahai Ogrody – ósmy cud świata

Bahaicka religia powstała w XIX wieku. Dziś jest dystrybuowane w 180 krajach i ma około 5 milionów zwolenników. Baha'is uwierzyć, że wszystkie religie są równe sobie, że jest jeden Bóg i ludzi mówi przez swoich wysłanników. Wierzący wzywać wszystkich ludzi do życia w pokoju i harmonii. Okazało się, że ośrodek religijny bahaitom stał się jednym z największych miast w Izrael – Hajfy. To tu szczątki założyciela tej religii.


W 1953 roku zbudowano grobowiec Bab, jej górna część jest wykonana w kształcie kopuły, budynek ma 18 okien, jest to liczba uczniów proroka. Oczywiście, świątynia jest bardzo piękny, ale główną atrakcją, która przyciąga miliony turystów – to Bahai Ogrody. Hajfa jest nowoczesnym miastem o wysokiej technologii, więc bardzo trudno jest sobie wyobrazić, że może być cud, bardziej jak orientalny bajce.

Równolegle z budową grobowca została uprawnych i małej działce, na której zostały zasadzone Baha'is piękny ogród. W 1987 Bahai Ogrody w Hajfie, zdecydowano, aby powiększyć i posadzić całe zbocze góry Karmel. Ogrody składają się z 19 dużych tarasów. Jeden z nich znajduje się bezpośrednio obok grobu założyciela religii, dziewięć są z mauzoleum u podnóża góry i dziewiątej – z kościoła na szczycie góry.

Goście mogą sprawdzać ogrody Bahai, zaczynając od górnego tarasu i zszedł na dół. Podejdź dozwolone tylko zwolenników Bahaizm. Wyzwala dogodnych kamiennych schodów po obu stronach którego płynącej wody, dawcą ogród pewien chłód i świeżość. Woda jest wykorzystywana oszczędnie spływa rowków, następnie sączy się i wprowadza z powrotem do góry.

Architekt, który zaprojektował ogrody Bahai, nie mają na celu stworzenie najlepszy park w świecie, po prostu chciał zobaczyć ten cud, ludzie zastanowić się nad swoim życiem, a on to zrobił. W sprawie utworzenia ósmy cud świata spędził prawie 250 mln $ i trwało 10 lat. Wszystkie pieniądze zebrane z datków bahaitów na całym świecie. Dziś ogrody są uprawiane 90 wierzących, uważają, że ta praca – to modlitwa Bach.

Symbolem bahaizmu jest devyatiugolnaya gwiazda, aw formie wybudowany grobowiec założyciela wiary. Świątynia znajduje się w środku parku i przyciąga uwagę do swojej doskonałości architektonicznej. W pobliżu mauzoleum można zobaczyć ogród kaktusów. W północnej części grobu założyciela inny – Bahá'u'lláh'a, jest również otoczony wspaniałymi Bahai Ogrody.

Kompleks jest bardzo piękny zarówno w dzień jak iw nocy. W dzień jest uderzające w jego wielkości, piękna i niepowtarzalnych kompozycji, a kiedy robi się ciemno, miliony latarnie zapalają się w parku, z powodu tego, co Ogrody Baha'i są jak ogromny diament błyszczącej. W 2008 roku UNESCO ogłosił ich listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Goście mówią, że czują się w tych ogrodach szczególny spokój i ciszę. Kiedy można podziwiać piękno przyrody, niesamowite kompozycje z kwiatów, krzewów i drzew, wszystkie problemy i zmartwienia są usuwane na drugim planie, a nie przychodzi harmonia i zrozumienie potrzeby czynienia dobra w tym świecie.