435 Shares 9953 views

Natural History Museum (Londyn): Historia powstania, obszaru, wystawy

Jeden z najbardziej znanych muzeów na świecie, gdzie można zobaczyć ewolucję życia na Ziemi Dzięki unikalnej osobliwości zebranych ze wszystkich zakątków świata i różnych okresów historycznych, jest w stolicy Wielkiej Brytanii.


Natural History Museum (Londyn), zdjęcie które zostały przedstawione w artykule, przechowuje ponad 70 milionów sztuk, a większość z nich zebrane przez Sir G. Sloan. kolekcja lokalna jest tak wyjątkowy, że są bardzo interesujące nie tylko dla nieaktywnych użytkowników i naukowców na całym świecie.

Natural History Museum (Londyn): historia powstania

Nie możemy ignorować osoby ludzkiej uwagi, zapoczątkowało unikalnym muzeum. Od najmłodszych lat Gans Sloun, zafascynowany historią, zbierając wszystkie ciekawostki i jego ogromną kolekcję szkieletów zwierząt i ludzi, a także zielnik składa się większość eksponatów.

Po wstąpił do Royal Society, a później był kierowany przez słynnego naukowca odwiedził wielu różnych krajach, gdzie studiował i opisy roślin, które nie występują w Anglii. To on wymyślił czekoladę, wyjął z Jamajki ziarna kakaowego.

Nowa siedziba

Kiedy brytyjski parlament przyjął przyrodnik zbiórki Sloan, podjęto decyzję na podstawie publicznego muzeum historii naturalnej, które cieszą się dużym prestiżem w środowisku naukowym. Eksponaty naukowiec przechowywane w nieodpowiednich warunkach, a więc w roku 1850 pojawiło się pytanie z oddzielnym pomieszczeniu dla nich.

Przez długi czas dziedzictwo Sloan została w Muzeum Brytyjskim, ale po 31 latach został przeniesiony do osobnego budynku, który otworzył swoje podwoje dla ogółu społeczeństwa. Jest to prawdziwy przykład architektury zbudowany w stylu rzymsko-bizantyjskiej.

W 1963 roku Muzeum Historii Naturalnej (Londyn), który rozpoczął organizowanie wypraw naukowych, specjalistów w różnych punktach globu, oficjalnie oddzielone od ogólnej kolekcji najstarszą brytyjską organizację pozarządową.

Central Hall

Zdecydowana repozytorium znajduje się na Cromwell Road, posiada ogromną liczbę eksponatów świata zwierzęcego. Dla wygody zwiedzających do Natural History Museum (Londyn) jest podzielony na cztery strefy, różniących się kolorem i treści, a narażone na rzadkość przeglądarki wyraźnie podzielone według pochodzenia.

Z głównej sali, która uznawana jest za serce muzeum, zaczynając wszystkie wycieczki w czterech salach tematycznych, a jego wystrój jest wierną kopią gigantycznego Diplodok – 26-metrowy dinozaur z ogromnym szyi, często pojawiają się w filmach science fiction.

Na centralnym schody siedzi rzeźbę Karola Darwina – znanego przyrodnika, aby wystawianych dzieł i rękopisów, jaki rodzaj Natural History Museum (Londyn). Historia ewolucji człowieka, napisany przez naukowców, wywołując wiele kontrowersji, a tu przyjść zwolenników słynnego przyrodnika, a jego przeciwnicy.

strefa niebieska

Niebieski Strefa poświęcona jest dinozaurów, płazów i wszystkich mieszkańców głębin wodnych prehistorii. Odwiedzający love this salę z interaktywnymi eksponatami, które są ruchome i przerażający krzyk. Szczególnego zachwytu jest postacią najbardziej zło drapieżnik – Tyrannosaurus rex, nie tylko sprawiają, dźwięki i szorowanie podłogi z ogromnymi pazurami i pęknięcia zębów w ciemności korytarza. Natural History Museum (Londyn) z powodu gromadzenia kopalnych stała się znana na całym świecie.

Ponadto, przedmiotem szczególnego zainteresowania jest postać niebieskiego wieloryba uważane za największe zwierzę na świecie: jego długość wynosi 30 metrów.

zielony pas

Najpiękniejsza obszar – zielony, przypominający kolorowe tropików, która przedstawia ptaki, rośliny i owady. Tutaj zwiedzający zapoznają się ze wszystkich ptaków na świecie, zarówno obecnie żyjących i wymarłych.

Plakaty z filmów strefowych i strumienia na ekranie ostrzeżenia, że nie dbając o środowisko i ochrony środowiska zielonej planecie są zagrożone wyginięciem.

strefa czerwona

Red Hall zaskoczy niezwykłe efekty. Goście zapoznają się z procesów zachodzących w głębi naszej planety. Tutaj można dostać w rejonie epicentrum trzęsienia ziemi i erupcji wulkanu, tsunami nauczyć generowane są i inne, nie mniej ciekawe zjawiska i doświadczyć pełnej grozy klęski żywiołowej.

Młode odwiedzających przyciąga do kolekcji meteorytów i fragmenty ciał gwiazdowych, a ludzie starsi zastynut na stoiskach z kamieni szlachetnych i naturalnych kryształów, których łączna kwota przekracza 500 tys.

strefa pomarańczowa

Pomarańczowe eksponaty poświęcone zone dziko – są owady i rośliny. Jest też nowa hala – Darwin Center, gdzie można zobaczyć kilka milionów organizmów żywych przechowywane zakonserwowane w alkoholu.

biblioteka Zdjęcie

Natural History Museum (Londyn) jest znany nie tylko unikalne eksponaty, ale także największe na świecie zbiory biblioteczne, istnieje około milion rzadkich wydawnictw.

bezcenne artefakty

Zebrano ponad 400 lat unikalnych przypadków pomocy przedstawienie historii ludzkiej egzystencji od początku narodzin układu słonecznego na bieżąco.

Unikalne Muzeum Historii Naturalnej (Londyn), którego ekspozycja z odsłonić wiele tajemnic natury, nie pozostawia nikogo obojętnym. Odwiedzając ogromny pałac zbudowany do odkrywania historii naturalnej, będzie jednym z najbardziej pamiętnych wydarzeń. Dorosłych par z dziećmi są zanurzone w cudowny świat, pozostawiając tylko niezapomniane emocje i wrażenia.