732 Shares 992 views

Specjalne miejsca w regionie Kaliningradu. Porady podróży

Na Ziemi istnieje wiele miejsc, gdzie rosną grzyby. W sumie istnieje ponad 65 tys. Gatunków. Ten artykuł wyjaśni, jakie grzyby rosną w obwodzie kaliningradzkim – zachodnim regionie kraju.

kaliningradzkiego – Recreation Area

Atrakcyjne dla turystów i mieszkańców nie tylko w miejscach grzybowych. Kaliningrad To przyciąga turystów z całego świata. Ten wspaniały obszar do rekreacji, w tym aktywne. Jako dobry spacer w lesie, gdzie można oddychać mnóstwo świeżego powietrza. Las wędrówki użyteczny fakt, że trasa można spotkać wiele grzybów, włącznie z jadalnymi. Więc wystarczy połączyć przyjemne z pożytecznym i wyjść do lasu. Zwłaszcza, że specjalne miejsca w rejonie Kaliningradu jest, a jest ich wiele.

Główne obszary leśne, gdzie rosną grzyby

Wszystko w obwodzie kaliningradzkim, istnieje około 450 działek leśnych. Dość konwencjonalnie lasy są podzielone na cztery strefy:

 1. Niemen nizinnych (Slavskii LPH, Illichivske Poliśke i leśnictwo). W tych lasach jest bardzo często ten rodzaj drzew jak olcha. leśnej gleby torfowiskowe, bielicowe, bagnistych lub błotnisty.
 2. LPH Krasnoznamensk i Nesterov mehleskhoz. Terytorium tych obszarach ma urozmaiconą rzeźbę terenu. Tutaj można spotkać dość wysokie wzgórza, składające się z piasku, żwiru, kamieni i ogromne głazy. Pofałdowana powierzchnia została wybrana dla samych sosny. A gdzie są ciężkie gleby ilaste rosną lasy mieszane. I to jest wspaniałe miejsca grzyby w obwodzie kaliningradzkim, które trzeba odwiedzić w trakcie sezonu.
 3. Mierzeja i Baltic leśnictwa. Znajdują się one w pobliżu Morza Bałtyckiego, odpowiednio ziemi w tej dziedzinie piasku. Stałe wiatry stworzyć bardzo niekorzystne warunki dla jakiejkolwiek roślinności, w tym drzew. Dlatego grzyby w obwodzie kaliningradzkim, a mianowicie w dziedzinie można znaleźć na piaszczystych pluje w lesie sosnowym. Na wydmach rośnie kosodrzewina. Na nizinach – brzozy i olchy głównie. Szlachetne drzewa są praktycznie nie widoczne.
 4. Reszta lasu należącego do IV strefy, korzystnie świerka i brzozy. Tu i tu można zobaczyć dąb i jesion, a nawet okradziony.

Jakie grzyby występują w obwodzie kaliningradzkim?

Grzyby nie rosną wszędzie, ale wolą pewną gleby i lasów. W związku z powyższym, w każdym obszarze rosną osobliwe tylko do tego terytorium grzybami. W obwodzie kaliningradzkim, z wyjątkiem szlachetnych grzybów, można zgromadzić wiele innych:

 1. Borowik.
 2. Aspen.
 3. Białe grzyby.
 4. Kurki.
 5. Dzwoniec.
 6. Volnushki.
 7. Grzyby białe i czarne.
 8. Grzyby.
 9. Grzyby bar.
 10. Luteus i in.

Najważniejsze – nie do zdobycia i grzyby muchomory fałszywe, ponieważ specjalne miejsca w regionie kaliningradzkim są bogate w gatunki i trujące. Grzyb czas, aby rozpocząć z końcem lata i trwa do późnej jesieni. Duże obszary leśne o powierzchni około 100 tys. km w trochę – tylko siedem. Głównie las zajmuje niewielką powierzchnię, więc zgubić się w to będzie bardzo problematyczne.

specjalne miejsca

Ponieważ obszar jest bogaty w lasy, odpowiednio, i miejsca, gdzie rosną grzyby dużo. Dlatego też nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, gdzie są specjalne miejsca w regionie kaliningradzkim, a ilu z nich. Pojawienie się takich stron ma wpływ wiele czynników, takich jak:

 1. Warunki wzrostu dla poszczególnych gatunków grzybów.
 2. warunki pogodowe.
 3. Sezonowość.
 4. Zdalna lokalizacja osiedli.
 5. Dostępność.
 6. osobistych preferencji grzyb kompletacji.

W związku z tym, że mapa łóżek grzyb Kaliningradzkim wykonane biorąc pod uwagę powyższe czynniki. W konsekwencji, nie jest absolutnie dokładne i kompletne, ale pod wieloma względami będzie to pomóc tym, którzy mają zamiar wykorzystać na relaks w przyrodzie.

Porady doświadczonych

Wskazówek, które pomogą ci, którzy po raz pierwszy do zbierania grzybów w regionie kaliningradzkim:

 1. Sam w lesie, a jeszcze nieznane, nie zaleca się chodzić.
 2. Musimy zatrzymać się w lesie w odległości około 10 metrów od osoby, która zna się na terytorium.
 3. Las musi być wyraźnie widoczna w promieniu 30-40 metrów.
 4. Musisz mieć kompas, telefonu lub przeglądarki internetowej.
 5. Wskazane jest, aby chodzić w lesie rano, około siedmiu godzin przed obiadem.
 6. Take nieznane grzyby nie potrzebują.
 7. Nie dotykać, cięte muchomor, muchomory i inne toksyczne, ale bardzo piękne patrzeć na grzyby.
 8. Zbierać grzyby potrzebują bez brudząc się grzybni, to znaczy, że grzyby są cięte nożem. I nie wyciągnął z korzeniami.
 9. W stanie spoczynku nie jest konieczne, aby zostawić nóż w ziemię, jak to może być do stracenia.
 10. Nie ma potrzeby, aby zbierać grzyby w pobliżu autostrad.
 11. Poniżej podano Equip zgodnie z zaleceniami.

Strój grzyb kompletacji

Jeśli zamierzasz odwiedzić plantacji leśnych, a zatem miejsce grzyb w obwodzie kaliningradzkim, i nie tylko, trzeba przygotować. To jest zebrać kilka rzeczy i amunicję. Niezbędny sprzęt grzyb kompletacji:

 1. kalosze, nawet wtedy, gdy las jest suchy.
 2. Stroik.
 3. Rozwiązanie dla komarów i kleszczy.
 4. Pojemniki do grzybów, korzystnie koszu.
 5. Nóż.
 6. Kanapki i woda.

Musisz nosić garnitur wykonany z grubej tkaniny, spodnie muszą być wpuszczone w buty. Kanapki będą bardzo przydatne, ponieważ w lesie budzi się tylko „brutalne” apetyt. Jeśli telefon jest wyposażony w aparat fotograficzny – to jest po prostu wspaniały. Od wizyty specjalne miejsca w regionie kaliningradzkim, chcą uchwycić ciekawe naturalne miejsca, które zostanie zapamiętany na całe życie, ponieważ flora i fauna miejscowym lesie jest bogata i zróżnicowana.

Zamiast leżeć bezczynnie na kanapie można spędzać czas w lesie z koszem. Podróżowanie do różnych zakątków świata, aby pomóc Ci nie tylko wiele przyjemnych wspomnień, ale także dużo nowej wiedzy.