745 Shares 5211 views

psycholog szkolny i praca z uzdolnionych dzieci

Istnieje błędne przekonanie, że główne wysiłki psychologa szkolnego powinny być kierowane do uczniów z problemami wychowawczymi. W tym samym czasie, to jest zapominać, że praca z uzdolnionych dzieci jest również wiodącym aktywność. Jeśli rodzina z dzieckiem musi być możliwość zobaczyć czas, szkoła jest konieczne, aby je wspierać, rozwijać i przygotować niezbędną podstawę do realizacji w przyszłości.


W życiu codziennym, talent jest uważane za równoznaczne z talentem, w psychologii definicji pojęcia jest nieco inny. Jest to cecha osobowości, co znajduje odzwierciedlenie w pomyślnego rozwoju wszelkich działań, zachowując przy tym dla nich interesujące. Rosnąć, czy takie dziecko jest geniuszem, utalentowana osoba uzależniona, w szczególności, w jaki sposób dobrze przemyślany pracy z uzdolnionych dzieci w szkole.

Najpierw musimy zidentyfikować takie dzieci. Są studenci, którzy po prostu wyróżnia się na tle rówieśników. W takich przypadkach zwykle pomoc psychologa odnosi nauczyciela. Zdarza się, że na wynikach średnia w swoich technik planowania, zastał ich do siebie. W każdym przypadku, wystarczający dla klasycznych testach diagnostycznych (np Ayzenka, Amthauera et al.). Następnie, bardziej szczegółowe badania cech osobowości i cech uczniów.

Idealnym wariantem jest, gdy praca odbywa się z uzdolnionych dzieci w szkole podstawowej. Po tym wszystkim, tym szybciej zacznie, tym bardziej prawdopodobne będzie uzyskać pozytywne rezultaty. Wspieranie zdolności twórczych dzieci odbywa się zarówno w klasie i na zajęciach pozalekcyjnych. Wskazane jest, aby zaangażować ich w różnych kręgach i sekcji zbliżonych do ich zainteresowań.

Jeśli klasa do pracy z uzdolnionych dzieci odbywają się częściej nauczyciel, psycholog z ramion, a także nauczyciel, jest odpowiedzialny za wszystko. Należy pamiętać, że uczniowie mają szereg problemów związanych z przystosowaniem ich do zespołu i do szkoły w ogóle. Na przykład, w większości przypadków nie są one zainteresowane peers gry, które oni już dawno wyrosły, mogą pojawić się od tej izolacji i „państwa zbójeckie”. Są one często charakteryzują się innowacyjnymi rozwiązaniami i niechęć do posłuszeństwa ogólnie przyjętych standardów. W związku z wewnętrzną potrzebą perfekcji, wielu uzdolnionych studentów pojawia się niską samoocenę i poczucie niezadowolenia.

Czas, aby rozpoznać i rozwiązać te i inne problemy – to jedno z zadań przypisanych do psychologa szkolnego. Ponadto, praca z uzdolnionych dzieci powinny obejmować wykłady i warsztaty z nauczycielami. Nauczyciele często boją i uniknąć tych uczniów, jak mogą poprosić oryginalne pytanie, podłogi, a ponadto wymagają dużo uwagi. Nauczyciel powinien być przygotowany do współpracy z tymi uczniami szczególnie dobrze, niekoniecznie zbierając materiały dodatkowe. Wartość firmy i zrozumienie psychologicznych cech tej grupy studentów – jednej z podstawowych zasad, które muszą stosować się do nauczyciela.

Ważną rzeczą jest, aby zainteresować dziecko, aby dowiedzieć się, co jest dość trudne. Psychologowie zalecamy przeprowadzenie diagnostyki możliwości tych dzieci jest często w celu śledzenia dynamiki. Ponadto, konieczne jest przeprowadzenie badań i ich cechy osobiste, jak i motywacji. prowadzone poradnictwo indywidualne lub zajęcia wyrównawcze w razie potrzeby.

Należy zauważyć, że dobrze zorganizowana praca z uzdolnionych dzieci zapewni zwycięzcom konkursów i zawodów na różnych poziomach, a także wielu utalentowanych osobowości, której sukces przyczynił się w niewielkim stopniu, a psycholog szkolny.