609 Shares 5758 views

Jak uniknąć błędów w stosowaniu zasad „a nie z przymiotnikami”?

Zasady, które rządzą pisowni nie jest bardzo prosty przymiotniki. Stwierdza, że jeśli sposób można podnieść synonim bez cząstek nie, to należy wybrać conjoint pisanie. Nie odwracaj się od dekodera w negatywnym cząstki , pod warunkiem, że wniosek ma przeciwstawny Union A, lub gdy kontrast jest dorozumiany. Na odrębnej pisownia wyrazów zawsze podkreślić: nie, wcale, wcale, wcale.


Podobnie jak w innych częściach mowy, a nie przymiotniki napisany wspólnie, jeśli zawarte w morfemu root: brzydki, zaniedbany, śmieszne.

Ale często jest to oczywiste na pierwszy rzut oka, sformułowanie sprawia wiele zamieszania. Ograniczone słownictwo współczesnej szkoły nie pozwala wybrać synonim lub wyrażenie synonim do słowa, a czasem wybór dzieje źle.

Aby wyjaśnić zasadę nie z przymiotnikami, musimy pamiętać, że ta część mowy jest poziom istotności.

Konieczne jest rozróżnienie między nimi, bo oni nie mają wybór przymiotników w formie pisemnej jeden z bitów. Wszystkie bity w języku rosyjskim – trzy. Zbadajmy je szczegółowo.

Przymiotniki dzierżawcze oznaczające przedmioty należące do dowolnej osoby. Typowymi przykładami tych słów: maszyna mojej matki, zabawki, kurtka dziadek, Foxholes, łapa kota , itd. Dzieci są łatwo odróżnić od zaborczy przymiotników Innymi słowy typowe pytanie: „czyj” „którego” „Czyje?” „Którego”?

Cząstki nie zawsze są pisane z przymiotnikami z tej kategorii osobno, tak jak wybrać synonimem bez cząstek niemożliwych. Upraszczając nieco, możemy argumentować w następujący sposób: jeśli obiekt nie jest ktoś inny, to należący do innej osoby: NIE ojcowie pas, a mój wuj.

Przymiotniki oznaczające czasu, materiału, temperatury i liczby innych cech, zwany względnej. Są one łatwo rozpoznawalne, ponieważ określają przedmiot nie może być bardziej lub mniej takiej funkcji. Oznacza to, że stopień porównania, jak również krótki formularz, kategoria ta nie jest dostępna. Nie z przymiotnikami z tej grupy też ma osobny zapis: nie półka drewniana, uchwyt non-szklany, a nie czterdzieści stopni ciepła.

I wreszcie ostatnia cyfra – przymiotniki jakościowe. Głównym objawem takich słów – możliwość tworzenia stopni porównania i / lub krótki formularz: wysoka – wysoka – wyższa – mniej wysoki – najwyższy – najwyższa.

Jest to łatwe do odróżnienia jakości przymiotnika zdolności w połączeniu z przysłówki miary i stopień: bardzo piękne, bardzo inteligentny, bardzo dobre.

Że jakościowe przymiotniki pozostawić wybór w spójną lub oddzielnego ortograficzny cząstki nie. I krótkie formy są zazwyczaj pisane nie używając tego samego algorytmu, ale słowa, w których brakuje ogólny kształt lub różne znaczenie leksykalne: nie gotowy odpowiedzieć, nie jest zobowiązany do słuchania, nie zamierzają uezhat.

Podsumowując, chciałbym zauważyć, że pisownia nie z przymiotnikami, jak w innych reguł ortograficznych, istnieją inne niuanse. Ale jeśli kierować się znajomością wyładowań przez wartość, stosując tę zasadę, można zmniejszyć liczbę błędów do minimum.