533 Shares 1604 views

Car „Gazelle” oś tylna: obwód, wymiana, naprawa i zalecenia

W samochodzie domowego „Gazela” tylna oś jest wyposażona w oddzielnie modelowanego misce przekładni, oraz wykrawać spawana typu. Ostatni element stanowi ramę, kozhuhoobraznyh zespawany ze stalowych płyt. Są one przymocowane do tylnej pokrywy, kierując do montażu skrzyni biegów, uszczelkę typu sprężyny, amortyzacji i mocowanie uchwytów do bielizny, regulator hamulcowy, kołek z kołnierzami. Służy ona jako montażu piasty oraz hamulec składników. Główny wał napędowy, a różnica jest zamontowany w przekładni przykręcona do rdzenia węzła.


konserwacja

W celu kierowania „Gazelle” Oś tylna służył niezawodnie i przez dłuższy czas, wskazane jest, aby przestrzegać kilku zasad jego obsługi. Najważniejsze z nich są następujące.

Trzeba kontrolować wycieki oleju na przekładni mankiety zębatym i piastą koła, jak również przez przypadek biegów poduszka i naczepy osie kołnierzy, napełniania i pokrywy studzienek. Należy zauważyć, że pojawienie się kondensacji w tych miejscach nie jest oznaką wycieku jeśli nie ma znaku spadających kropel.

Konieczne jest, aby sprawdzić poziom oleju w skrzyni korbowej mostu, uzupełnić płyn hydrauliczny, jeśli to konieczne.

wymiana oleju przeprowadza się według specjalnie do smarowania.

Wymagane sprawdzić szczelność śrub mocujących skrzyni biegów, osie i łożyska piastę regulacji.

Poniżej znajduje się schemat węzła w pytaniu.

Typowe objawy

Należy zwrócić uwagę na tylną oś pracy powinien znajdować się w obecności co najmniej jednego z objawów wymienionych poniżej:

 1. Zwiększony hałas i szum warunki pracy.
 2. Nieprawidłowe działanie w węźle (wahań szumu pulsującego).
 3. Pojawienie się wysokie dźwięki (wyjąc).
 4. Głośne pukanie rejonie węzła w pytaniu jest aktywowany, gdy pedał gazu podczas jazdy na zakrętach lub podczas wybiegu.
 5. Utrzymujące niestandardowe dźwięki i kryzys.

Ponadto, samochód „Gazel” oś tylna wymaga naprawy, jeśli jest wyciek oleju ze skrzyni korbowej przez samolot mankietów lub korki spustowe.

Środek wad

Poniżej przedstawiono główne problemy i ich eliminacja.

Poluzowane śruby lub nakrętki mocujące napędzanego obudowy przekładni – wymagana jest do zaciskania łączników.

Nosić, mając wygląd biegów luzie lub różnicowe – trzeba sprawdzić stan elementów do ich wymiany lub regulacji szczelności w razie potrzeby.

Niedostateczny poziom oleju i nie zaleca się stosowania cieczy – do normalnego poziomu napełnienia lub wymiany oleju odpowiednich do tego celu.

Są to rysy, pęknięcia, chipsy łożyska, zęby kół zębatych – wymienić uszkodzone części.

Zatkany odpowietrznik – uczynienie jej czyszczenie.

Nadmierne zużycie elementów – problem jest rozwiązany poprzez zainstalowanie nowych.

W przypadku wystąpienia uszczelka skrzyni korbowej lub tylnej osi uszczelnienia olejowego ( „Gazela”), konieczne jest zastąpienie nieużytecznej części.

Gdzie rozpocząć demontaż i wymianę

Aby naprawić jednostki sprawozdawczej i wymienić uszkodzone części, konieczne jest, aby zdemontować tylną oś, co jest dość trudne i pracochłonne zadanie. Poniższe kroki opisują następujące czynności demontażu:

 1. Specjalny klucz pierścieniowy odkręceniu śruby (10 cz.) Mocujące skrzynię biegów.
 2. Skrzynia biegów jest usuwany ostrożnie, tak aby nie uszkodzić uszczelki (jest to bardziej wygodne do wykonywania pracy na stanowisku).
 3. Usunięto czołową kołnierza tulei oraz przekładnię, a następnie umieścić nasadki położenie etykiet względem nakrętki łożyska i skrzyni korbowej.
 4. Kołnierz zostaje usunięty z rękawa za pomocą śrub kluczowych odkręcić korek płytki strzał.
 5. Klucza lub klucz nasadowy odkręcić złączne pokrywy łożysk, po czym są one demontowane.
 6. Z nakrętką regulacji następnie okno satelity usunąć za pomocą śrubokręta lub klucza.
 7. W przypadku odwrotnego instalacji tego samego łożyska są oznaczone ich do zamocowania zewnętrznego pierścienia na stronie starego.
 8. Aby uprościć montaż i umieścić na etykiecie skrzynki satelitów, a następnie odkręcona przełożenia śruby.

dalsze działania

Demontaż i wymiana tylnej osi ( „Gazelle”) kontynuuje się następujące pozycje:

 • lekkich uderzeń młotkiem na dryf astray i wyjęte z skrzyni biegów;
 • Za pomocą specjalnego urządzenia lub przecinaka, pomiędzy powierzchnią końcową wewnętrznego pierścienia łożyska a obudową mechanizmu różnicowego, pierścień jest przemieszczany i usuwany po zamontowaniu łopatek wynikające szczelinę (wkrętak);
 • Różnice są ustawione znaki lokalizacji w odniesieniu do osi satelitarnych odkręcić złącznych;
 • rozłącza Box od stukanie młotka na miękkim nokaut;
 • usunięte kół stożkowych oraz podkładkę nośną;
 • mechanizm napędowy zdemontowanego sposób podobny do ujawnienia w oknie;
 • dostosowania usunięto i zewnętrznych pierścieni łożyskowych.

Trzon tylnej osi ( „Gazelle”), a inne elementy muszą być wolne od pęknięć, odprysków lub odkształcenia. Wszystkie zużyte części należy wymienić. Przed montażem części należy smarować i przytrzymaj procedurę montażu w lustrzanym kolejności.

zalecenia

Po stu tysięcy kilometrów eksperci zalecają, aby wymienić łożyska w tym miejscu, niezależnie od ich stanu. Jeżeli istnieją oznaki kłopotów, a tylna oś naprawa ( „Gazelle”) jest ciągnięta w celu uniknięcia bardziej poważne uszkodzenia, konieczne jest, aby przestrzegać kilku zasad.

Po pierwsze, nie przeciążać samochodu, szczególnie w okresie letnim. Po drugie, zminimalizowanie zużycia pierwszej transmisji, jazda w szczególnie niekorzystny wpływ na skrzyni biegów. Ponadto, aby uniknąć dramatyczny początek, strome podjazdy i przewlekłych.

Samochód „Gazelle” oś tylna potrwa dłużej, jeśli można kupić i używać tylko wysokiej jakości i zalecanym olejem, w celu wytworzenia jego wymianę nawet co 35-40 tysięcy kilometrów. Terminowe wyeliminowanie luzów, unikając poślizgu na śniegu lub błocie również przyczynić się do zwiększenia żywotności węzła.