381 Shares 4310 views

Przycięte zdjęcie w MS Paint

Uważny użytkownik komputera zapewne zauważyli, że istnieją różne rozszerzenia plików obrazu :. BMP, GIF, JPG, itd Najpopularniejszym był ostatnim Określony format, ponieważ większość aparatów cyfrowych tworzyć obrazy dokładnie w nim. Po zapisaniu pliku JPG obowiązkowa kompresja jest używany, użytkownik ma do dyspozycji regulować jego natężenie. Dzięki temu mechanizmowi można łatwo wybrać żądany rozmiar pliku. Jednak zbyt duża wartość kompresji prowadzi do znacznej utraty jakości obrazu. Aby rozwiązać ten problem, można przyciąć zdjęcia, usunąć wszystkie zbędne i podkreślić w sprawie zasadniczych. W istocie, ta operacja jest podobna do tego, kiedy osoba ma fotografię papieru i nożyce odciąć żądany fragment. W odniesieniu do elektronicznego obrazu jest zmniejszenie rozmiaru pliku przy zachowaniu oryginalnej jakości.


Przycięte zdjęcie

Głównym zadaniem – do wyboru edytora programów ma tę funkcję. Najczęściej kwestia sposobu, aby przyciąć zdjęcie, zaleca się używać Photoshopa. Rzeczywiście, zgodnie z możliwościami obrazowania tego programu są więcej niż wystarczające, ale istnieją prostsze rozwiązania. Jeden z nich – wbudowany edytor Farba Windows systemu operacyjnego.

Jak używać MS program Paint

Rozwiązanie to jest częścią wszystkich systemów firmy „Microsoft”, więc nie ma problemu ze znalezieniem – wszystko w zasięgu ręki. Aby rozpocząć naciśnij kombinację klawiszy Win + R. W efekcie pojawi się okno „Uruchom”, w którym można wpisać żądaną komendę w odpowiednim wierszu. W tym przypadku nazwa pliku – MSPAINT. Po uruchomieniu programu należy nacisnąć Ctrl + O, za pośrednictwem przewodu określić żądany plik obrazu i odciął zdjęcie. Można uruchomić program w inny sposób. Aby to zrobić w Windows Explorer na żądany plik, kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie z listy menu, wybierz polecenie „Zmień» – MS Paint rozpocznie się automatycznie. Dogodnie wystarczy. Pozostaje tylko wybrać najlepszy sposób dla Ciebie.

Jeśli otworzysz obraz nie mieści się na ekranie, a następnie naciśnij i przytrzymaj klawisz Ctrl, trzeba obrócić w dół (na) kółka myszy. Spowoduje to zmniejszenie wagi i dopasować go pod rozdzielczości ekranu. Nawiasem mówiąc, to ma sens, aby otworzyć na całą głównym oknie edytora pulpit, które znacznie ułatwiają pracę z programem.

Następnie wyciąć obraz. Aby to zrobić, należy nacisnąć przycisk „Wybierz”. Można wybrać tryby pracy. Nawiasem mówiąc, dowolna metoda nadal jest automatycznie zredukowane do prostokąta, więc nie ma sensu go używać tam. Zatem wskazać wybór prostokątnego obszaru i wyciąć zdjęcie. Grunt przerywana linia powinna być kopiowane do schowka. W tym celu należy nacisnąć prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Kopiuj”. Można również użyć standardowej kombinacji klawiszy Ctrl + C, ale nie zapomnij kliknąć raz lewym przyciskiem myszy w wybranym obszarze, aby wskazać żądaną część systemu.

Po tym, menu programu, wybierz „Nowy” i naciśnij Shift + Insert. Skopiowany część jest włożona do pustego szablonu uratuje tylko plik.

Chociaż metoda ta może zmniejszyć rozmiar pliku, jego głównym celem – do selektywnego czerpać z istniejącej fabuły obrazu.