802 Shares 3379 views

przedrak piersi lub raka piersi?

Ostatnio dość często u kobiet w różnym wieku spotyka się choroby piersi piersi. Tak więc, sutka piersi jest najczęstszą chorobą kobiet, który jest tworzenie łagodne (cysty), który pojawia się z powodu proliferacji tkanki piersi, zwłaszcza gruczołowej i łącznej. Choroba występuje u 60% kobiet.


Nie piersi gruczołu sutkowego w wyniku zaburzeń hormonalnych, chorób ginekologicznych, często naprężenia, różnego rodzaju chorób tarczycy i wątroby, a także dziedziczenia. Często choroba ta towarzyszy niepłodność, mięśniaki macicy może wystąpić na jego tle, endometrioza, Gruczolakowłókniak, brodawczakowatością, a nawet nowotwory.

Częste przyczyny choroby są równowagi hormonów płciowych, estrogenu i progesteronu, naruszeniem menstruacji. Wraz ze wzrostem estrogenów i progesteronu występuje jednocześnie zmniejszenie piersi.

Zachwianie równowagi hormonalnej następuje:

 • w wieku powyżej czterdziestu lat;
 • podczas gdy „złego” dziedziczności;
 • w chorobach układu hormonalnego;
 • częste sytuacje stresowe;
 • cukrzyca i podwyższone ciśnienie;
 • Ponieważ wpływ aborcji lub późnej ciąży;
 • w innych okolicznościach.

Zatem dyshormonal piersi może wystąpić z wielu powodów.

Piersi jest kilka typów:

 • Węzeł, który jest spowodowany obecnością jednego węzła w gruczole sutkowym. Zaleca się w tym zapalenie sutka przeprowadzenia dodatkowych badań, aby wykluczyć obecność guza rakowego;
 • rozproszone, które jest spowodowane przez powstawanie wielu jednostek o małych rozmiarach w gruczole sutkowym. Wymaga lokalnego badania i leczenia terapeutycznego.

Według typu proliferacji tkanki w piersi, piersi piersi:

 • włóknisty – są zdominowane przez tkankę łączną;
 • torbielowaty pęcherzyki i przewody -porazhayutsya;
 • mieszany.

Pierwszym objawem choroby są ból i uczucie ciężkości w klatce piersiowej. Ponadto, nie są uszczelki w gruczole sutkowym i ich objętość wzrasta, jest oddzielony od niektórych gruczołów sutkowych.

Kiedy rozproszonych mastitis uszczelki pojawiają się w obu piersi, tam jest ból przed miesiączką. Uszczelki mogą być miękkie i stałe. Kiedy węzłowe mastopatii uszczelki są powiększone i mają ziarnistą powierzchnię, są one zlokalizowane głównie na jednej piersi. Może zdiagnozować chorobę przy użyciu USG, mammografii i cytologii.

Rozważając, czy piersi jest leczona, należy zauważyć, że nie jest indywidualne podejście. Leczenie powinno być złożone i eliminację przyczyn choroby piersi, zaburzeń ginekologicznych, jak również poprawy układ nerwowy i wątrobę. Lekarze używać hormonów, anty-estrogeny i doustne środki antykoncepcyjne i leki przeciwbólowe i leki homeopatyczne, które są obecnie szeroko rozpowszechnione. Tak więc, leki ziołowe i hormony roślinne są coraz częściej stosowane w leczeniu tej choroby, chociaż powinny być one stosowane od dłuższego czasu, wyniki są wciąż uzyskuje pozytywne. W niektórych przypadkach wskazane jest przeprowadzenie leczenia chirurgicznego choroby.

Należy pamiętać, że piersi piersi nie wskazuje stan przedrakowych, ale podobne nowotwory mogą przekształcić się w raka. W każdym przypadku konieczne jest przeprowadzenie badania w celu uniknięcia choroby nowotworowej i natychmiast rozpocząć leczenie, aby zapobiec powikłaniom.