306 Shares 5747 views

zespół Sjogrena. Co to jest?

Wielu mieszkańców dużych miast zanieczyszczonych, często czują się suchość w ustach i oczy. Najczęściej objawy te mijają szybko, nie pozostawiając żadnych śladów. Ale czasami zdarza się, że zwiększa się suchość lub profilaktycznego kropli lub duże ilości płynu nie zostanie usunięty.

Taki stan może być pierwszym objawem poważnych chorób autoimmunologicznych, które popularnie nazywane „tabes” i medycyna klasyfikuje jako syndrom Sjogrena, lub „suchy syndrom”.

W tej chorobie, śliny, dopochwowo, pot, gruczoł łzowy i inne zawieszenie wydzielających wilgoć funkcjonują prawidłowo.

W jaki sposób można ustalić, czy zwiększona suchość ze zwykłego pragnienia czy syndrom Sjogrena? Objawy choroby autoimmunologicznej rośnie z każdym dniem.

Oczy zmieniają kolor na czerwony po pierwsze, to nie jest uczucie „piasku” pod powiekami, swędzenie, pieczenie. Ciągłe drapanie swędzących powiek może prowadzić do zapalenia spojówek.

Suche usta i język sprawia, że trudno przełknąć jedzenia, szczególnie suche, to zakłóca rozmowy. Później mogą rozwijać owrzodzenia jamy ustnej, krwawienie z nosa, zaburzenia węchu i smaku doznań. Rozwijanie silnej chrypka.

Kobiety mają pochwy swędzenie, pieczenie, śluzowa staje się sucha i płciowy – bolesne.

Skóra staje się sucha, często szorstka, wyraźnie zauważalny brak wilgoci.

Jeśli na tym etapie nie zasięgnąć porady specjalisty, najlepiej endokrynologa, reumatologa, lub ginekologa, to nie są bóle mięśni i stawów, ogólne osłabienie wzrasta.

Bardzo często pacjenci dostać zimne stopy, ręce i uszy. Często czuje piercing zimno w tych częściach ciała mogą szybko zostać zastąpione przez uczucie intensywnego ciepła. Kolor kończyny zdolne do zmiany z niebieskawy jasnoczerwony.

Eksperci zauważyli wielu przypadkach poranna sztywność, zmiany kwasowości żołądka, obniżenie poziomu żelaza we krwi.

Uważa się, że zespół Sjögrena jest wywołane przez infekcję wirusową lub predyspozycją genetyczną.

Często zdarza się, wszystko to występuje u kobiet w okresie menopauzy lub przed menopauzą. To należy uznać podstawowej. Jeśli choroba nie jest leczona, może to mieć wpływ na narządy wewnętrzne. Czasami objawy charakteryzujące chorób związanych z innymi chorobami :. toczeń rumieniowaty, twardzina, itp W tym przypadku możemy mówić o zespole wtórnego Sjögrena.

Rozpoznanie zespołu Sjögrena, których leczenie – praca specjalistów w różnych dziedzinach, ustaw po dostarczeniu analiz i dyskusji z lekarzem. Ponieważ niektóre specjalne testy nie istnieje, lekarz musi dokładnie i kompetentnie zapytać pacjenta, dokładnie zbadać analizę.

Ogólnie, analiza wykazuje krwi zwiększona szybkość sedymentacji erytrocytów dużych ilości specyficznych przeciwciał, białka C-reaktywnego.

Leczenie choroby we wczesnym stadium jest często zredukowana do zwiększenia higieny realizacji. Gruntowne czyszczenie zębów, stosowanie gumy do żucia, korzystanie z okularów do ochrony oczu przed pyłem i słońce sprawiają, że jest łatwy do państwa. Aby wyeliminować suchości aerozolu do nosa zaleca się stosowanie jednej procentowy roztwór gliceryny. Skóra może być nawadniane z rozpylacza. Ważne jest, aby upewnić się, że wilgotność w pomieszczeniu nie spadnie poniżej 65%.

Na późniejszych etapach, lekarz może przepisać leki przeciwbólowe, steroidy. Ważne jest, aby pamiętać, że zespół Sjögrena nie zezwala na stosowanie kropli z przeziębienia i leków przeciwhistaminowych, bo tylko zwiększyć suchość.

syndrom Sjogrena – przewlekła choroba, która może być przenoszona, a następnie wznowione. Dlatego ludzie, którzy są podatni na to, zaleca się wizytę u lekarza co najmniej cztery razy w roku.