781 Shares 9922 views

Jak gotować jabłka pieczone w wielowarstwie?

Znany od dzieciństwa, smak i zapach pieczonych jabłek można powielać w nowoczesny sposób, bez użycia piekarnika – w wielowymiarowej. Dzięki temu zaoszczędzimy czas na przygotowanie naczynia, musimy myć mniej naczyń i pomożemy naszym jabłkom zaoszczędzić więcej witamin, których zawartość, jak wiadomo, zmniejsza się wraz z obróbką cieplną, co w znacznie mniejszym stopniu odnosi się do gotowania w wielowarstwowych.

O korzyściach z pieczonych jabłek

Jabłka pieczone w wielowarstwowych są nie tylko smacznymi potrawami. To dziwne, ale to w pewnym sensie jeszcze bardziej użyteczny produkt niż świeże jabłka – zawiera więcej pektyny, co pomaga poprawić metabolizm w organizmie, obniżyć poziom cholesterolu we krwi. Takie jabłka mają pozytywny wpływ na skład krwi i normalizują pracę jelita. Jabłka pieczone w wielokomorach są delikatniejsze i zawierają mniej kwasu, co umożliwia im spożywanie przez ludzi, którzy z jakiegoś powodu nie mogą jeść świeżych jabłek (na przykład osoby starsze, które mają trudności z gryzieniem i żucie twardej żywności). Ponadto, korzyści z jabłek można zwiększyć, wypełniając je farszem z innych zdrowych produktów.

Przepisy

Na początek przypomnijmy sobie, jak gotować pieczone jabłka w wielowarżce z recepty znanej od dzieciństwa. Po upieczeniu jabłek były jednym z najprostszych i niedrogich przysmaków. Niewielu nie próbowało ich ugotować. Przygotowanie jest podstawowe i szybkie – jest dostępne dla każdej gospodyni. Weźmy więc niezbędną liczbę jabłek. Muszą być bardzo ostrożnie myte, bo je razem z skórą. Teraz musimy usunąć rdzeń każdego jabłka, upewniając się, że nie pozostaje jedna kości. Pożądane jest, aby kształt rzeźbionej przestrzeni, która stanie się pojemnością napełniania, przypomina stożek. Upewnij się, że nacięcia nie są przesuwne – tak, że jabłka w wielowarstwu mogą stracić część wypełniacza. Możesz wyciąć każde jabłko na pół i usunąć rdzeń. Następnie nasze jabłka, pieczone w wielowymiarowej, przybierają inną formę – połówki jabłek, a skrócimy czas pieczenia.

Teraz, gdy jabłka są gotowe, wkładamy je do wielowarstwy. Lepiej położyć je tak, aby wypełniały całe dno miski, zapewniając tym samym stabilność, w celu zabezpieczenia przed wyciekiem napełnienia. Wlać trochę wody na spód miski i wlać cukier w centrum każdego jabłka . To on wypełnia rolę napełniania, mocząc soczystą pulę każdego owocu, czyniąc ją bardzo smacznym cukrem. To wszystko. Zamknij pokrywę, włącz tryb "Pieczenie" na czas potrzebny do wypieku – zwykle 7 do 15 minut, w zależności od wielkości jabłek.

Przygotowując jabłka pieczone w wielowarstwie, nie należy zapominać, że dzięki zwykle słodkiej zawartości napełniania można zepsuć smak, co czyni ją słodką słodką. Aby tego uniknąć, użyj więcej kwaśnych odmian jabłek.

Możesz poprawić znaną recepturę, używając wypełnień, które różnią się od standardu (z cukru). W takiej pojemności można korzystać z różnych dżemów i świeżych jagód. Często w centrum jabłka, zamiast cukru wpuścić miód. To okazuje się bardzo smaczne i użyteczne. Aby nadać bardziej interesujące smak i zapach, na kilka minut przed zakończeniem procesu pieczenia, każde jabłko nad miodem można posypać niewielką ilością cynamonu zmielonego, a kiedy jabłka są w końcu gotowe, posypać posiekanymi orzechami.

Kolejna nie mniej ciekawa receptura – jabłka z nadzieniem sera i śliwek. Śliwki powinny być wstępnie namoczone w wrzącej wodzie przez kilka minut. Ser twarogowy – wymieszać z cukrem i cynamonem. Może być zastąpiony twarogiem. Przy wypełnianiu jabłek napełniamy, po raz pierwszy wprowadzamy śliwki, a na to ser. Pieczemy standardową receptę.

Inna ciekawa recepta – jabłka pieczone w sosie śmietanowym. Potrzebne będą: orzechy włoskie, miód, śmietana, masło, sok z cytryny, skórka pomarańczowa. W każdym jabłku wkładamy dwa łyżeczki orzecha ziemnego, wkładamy trochę masła na górę, piec. Przygotowujemy sos: mieszamy jedną trzecią szklankę kwaśnej śmietany, około 15 g miodu, łyżkę soku z cytryny, łyżeczkę skórki pomarańczowej. Kiedy jabłka są gotowe, wyjmujemy je z wielowarstwy i wylejemy każde jabłko przygotowanym sosem. Bardzo smaczne!