518 Shares 6420 views

Volkswagen Kaefer samochód: dane techniczne, opinie właścicieli, zdjęcie

Volkswagen Kaefer (Käfer) – jest to samochód, który jest produkowany w świetle niemieckiego koncernu VW AG, która jest zdecydowanie najbogatszym na świecie. I udane. Model Volkswagen Kaefer została opublikowana w 1938 i 2003 roku! To jest po prostu niesamowita wydajność, biorąc pod uwagę, że w naszych czasach, model produkowany pięć lub dziesięć lat, a następnie zatrzymał się. Cóż, to jest godne szacunku i uwagi, tak, że ten temat powinien być omówiony bardziej szczegółowo.


Historia

Przez cały czas produkcji w świetle 21,529,464 samochody zostały wyprodukowane. Jest to bardzo duża liczba. Model posiada bogatą historię. I trzeba powiedzieć o tym.

W 1933 roku w hotelu Berlin nazywany „Kaiserhof” odbyło się spotkanie w dniach Jakob Werlin Adolfa Hitlera i Ferdynanda Porsche. Niemiecki Fuhrer przedstawiła swoje żądanie – aby Niemcy niezawodnego, piękny i mocny samochód, który w tym przypadku będzie kosztować około tysiąca Reichsmarks. Pomysł ten został zaproponowany przez samego Hitlera Ferdinand Porsche. Zasugerował również, aby Führera „Tour 12” – tylne automatyczna, a budżet.

W tym czasie idea była nieco inna. Plan był taki, że Volkswagen Kaefer (nazwa, która w tym czasie był jeszcze nieznany), będzie mały, ale wyrafinowany z technicznego punktu widzenia, samochodu z układem przeniesienia napędu tłoka i niezależnym zawieszeniem. Model ten był, aby pomieścić cztery dorosłe pasażerów. Ceny potrzebne do niska, a prędkość maksymalna – wysoki (w tym czasie), czyli 100 kilometrów na godzinę …

Realizacja projektu

Po kilku próbach do realizacji idei przedsiębiorczości projektu zdecydowali się przenieść dużego i renomowanego producenta motocykli – Company zundapp. Firma po prostu chciał stworzyć coś nowego, mocniejszego i poważne. Tak więc proces rozpoczął. W 1931-32 stworzył trzy prototypy. Były to dwie limuzyny sedan i kabriolet. Pod maską, mieli gwiazdkowe bloków z systemem chłodzenia cieczą. Były wady techniczne. Tak, i nieefektywność ekonomiczną. Tak więc rozwój Volkswagen Kaefer Norymberdze wziął inną firmę – NSU. Jednakże, stworzyli również trzy prototypy, które nie lubią inicjatorów pomysłu. Mimo że maszyna była bardzo podobna do modelu, które znamy dzisiaj. Jednak jego pojemność wynosiła 28 litrów. s, a zawiesinę. – skręcanie dźwignia.

Mimo niepowodzeń, Hitler nagrodzony przedstawicieli, którzy chcieli „Porsche” poprzez przyciąganie innych specjalistów w celu osiągnięcia rezultatu. Potem zaczął naprawdę poważny proces, który zakończył się pomyślnie.

Pierwsza partia produkcyjna

Pierwszy Volkswagen Kaefer samochód pojawił się w 1937 roku. On nawet wydany komercyjnie – liczba modeli produkowanych jest trzydzieści jednostek. Proces pomysłów realizacyjnych w praktyce przyspieszył Fuhrera. Posunął się nawet do projektantów samochodów.

Pierwsze maszyny były puste tylna ściana. Hitler nie podoba. Ponieważ usterka wyeliminowana zaraz potem. I w pierwszym, że tak powiem, test drive wzięło udział wykwalifikowanych kierowców, którzy są uwolnione do tego urządzenia usługi transportowej SS.

W sumie, run test wszystkich samochodów wykonane 2 miliony kilometrów. A w 1938 roku, w ramach projektu, który został nazwany „Kraft durch Freude”, zyskał oficjalny kształt. Volkswagen K-fer, obrazy, które są podane poniżej, wykazują zwiększoną płaskie łożysko dolne, jednostka zamiast 4-cylindrowy osadu umieszczony podłużnie za tylną osią oraz niezależnego zawieszenia (skręcenie). Design – bardzo eleganckie, zaokrąglone, "biologiczny". Lubił Furrer. Adolf Hitler był osobiście zaangażowany w tworzenie szkicu (wiadomo, że był dobrym malarzem). Modyfikacja – kabrioletów 4-drzwiowe i sedany.

Usługa w Wehrmachcie

Najbardziej masywne samochód Volkswagen Kaefer natomiast zaczęła zdobywać popularność w latach 40. To było wtedy, że pojęcie pojazdu wojskowego został stworzony. Urządzenie charakteryzuje się tym, że był lekki korpus 4-drzwi tylnych kół redukcyjnych kół, koła 16 cali, i oczywiście, płaskie panele. Nie było krzyżowym osi różnicowym o ograniczonym poślizgu, prześwit 29 cm i silnik 25 mocy. Do 1945 roku, został wydany w związku z rzędu 50,435 takich modeli. To właśnie w tym czasie najbardziej masa samochodów osobowych Volkswagen Kaefer. Nawet w lekkim wyjściu wszystkie koła wersji napędu modelu. Mogła pochwalić zespół napędowy, który odbył się na trasie amfibii 166 (masa pojazdu wojsko).

Po czterdziestce

Przez dziesięć lat, „Volkswagen” stał się dość popularny. Tak, że produkcja uległa dalszej poprawie. I pod koniec lat 40-tych, a raczej w 1948 roku, po raz pierwszy pojawił się na ulicach-the kabrioletów Beetle. Oni zdobyli sukces i stały się masowo produkowane.

A w latach 50-tych stał się popularny maszyn działających na blokach wysokoprężnych. I tych, którzy różnią się dobrą objętość – 1,3 litra! Do modelu stu kilometrów na godzinę z tym silnikiem może być rozproszone równomiernie w ciągu minuty. To był wspaniały rysunek w tym czasie. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że samochód nie miał turbosprężarkę. Charakterystyka Volkswagen Kaefer uległa poprawie, znacznie poprawiła się w porównaniu do swojego poprzednika.

1967, moc jednostki napędowej do wartości doprowadzono do 54 KM. Przemienione i wygląd. Ciało stało się bardziej wydłużone. Nawiasem mówiąc, pięć lat później, zdecydowano, aby nie produkować duży sedan Super Beetle. Więc zaczął produkować normalne, standard plus kabrioletów.

wersja luksus

Volkswagen Kaefer opinie w chwili otrzymał tylko pozytywne. Właściciele nie wahał podzielić się wrażeniami z przyjaciółmi, chwaląc niemieckiego samochodu. Lubili projekt, raczej wysoki (w tym czasie) moc, komfort i stosunkowo niską cenę. Więc popularność „Volkswagen” stale rosła. A ponieważ grupa zdecydowała się rozpocząć produkcję modelu, który byłby bardziej prestiżowych, stylowy. W związku z tym, w studiu początku lat 50. Karmann otrzymała zlecenie od przedstawicieli firmy do opracowania nowego, bardziej piękny design. Więc nie był samochód na podwoziu. To nie był roadster, piękny wydłużone dwudrzwiowe coupe. I wiele krytycy tych latach, że jakość to – najlepszy na świecie. Nie trzeba dodawać, że te maszyny zostały wywiezione nawet w tych krajach, w których organizowane ruchu lewostronnego.

Całkowity nakład „prestiżowej” modelu wynosił ponad 487 000 samochodów. I był to porządny rysunek. Nie trzeba dodawać, że nawet teraz jest uważany za znaczną liczbę.

Käfer w sztuce

Podobnie jak wielu innych samochodach, „Volkswagen” to nie tylko maszyny, ale także częścią kultury. Na przykład, model widzimy na okładce albumu „The Beatles” popularnej grupy. To się nazywa Abbey Road. Płyta numer z tego samochodu (LMW281F) porwana niż raz. Była również wymieniana jako rodzaj „dowodu” śmierci Paula McCartneya w 1966 (warto przypomnieć legendę o jego śmierci).

I ten samochód jest obecna w książkach pisanych przez Jim Butcher. Seria nazywa się „Dresden Files”. W nich główny bohater jest właścicielem niebieskim VW Käfer i jeździ na nim stale.

A w filmie pokazał samochód często. "W miłości dziecka", "Robbery w Monte Carlo", "Garbi znowu w trasie", "Herbie Goes Bananas", "Volkswagen Beetle 2", "Herbie: Fully Loaded", "Riders" – we wszystkich tych filmach, samochód jest zaangażowana. Więc to jest słynna maszyna.

ciekawostki

Warto wiedzieć, że ta maszyna jest wymieniona w Księdze Rekordów Guinnessa! Ustalona maksymalna liczba osób, które są „zatłoczone” w jego wnętrzu – 36! Rzeczywiście postać rekord. Ale został pobity wspinaczy, których dach i wnętrze pasuje … 57. Dane zaskakujące.

Nawiasem mówiąc, ten model stał się założycielem maszyn podgatunki jak buggy – chrząszcze. Choć oficjalnie w Niemczech, rodzimy niemiecki, wówczas dla „Volkswagen” beetle nikt nigdy nie nazwał. Ponadto, model ten był jednym z dziesięciu samochodów, które zmieniły świat. Dane te są publikowane autorytatywnego magazyn World Famous „Forbes”. I, przy okazji, to Käfer – daleki krewny samochodów sportowych, które dotyczą „Porsche” wyprodukowany do tej pory.

To taka ciekawa historia tego samochodu. Bogaty, intensywny, pełen zabawnych i ciekawych faktów. Nic więc dziwnego, że wielu uważa ten samochód prawdziwą „folksvagenovskoy” iw ogóle – odległy niemiecka legenda jest.