514 Shares 4380 views

Najdroższe rzeczy na świecie

Drogie rzeczy – to nie tylko biżuteria, samochody sportowe i ogromne domy na wybrzeżu. Szczególnie cenne przedmioty można znaleźć w wielu różnych dziedzinach naszego życia. Niektóre sprawi, że uśmiech, innym – zazdrość, a niektóre nawet powodować podrażnienia. Mówią: „To naprawdę bogatych nie ma gdzie umieścić swoje pieniądze.” Cokolwiek to było, aby dowiedzieć się o najdroższych rzeczy na świecie to będzie interesujące dla wszystkich.


Najdroższe potrawy świata

Czy uważasz, że to drogie produkty – kawior i foie gras? Nie ulega wątpliwości, że ich wartość nie jest tanie. Ale te przysmaki prostu blednie w porównaniu z innymi substancjami jadalnymi, przedstawiono poniżej:

 • Białe trufle. Jeśli przed tobą trufle związane wyłącznie z cukierków, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę jest grzyby. I bardzo drogie. Jeden funt tego produktu kosztuje $ 2000. Wysoki koszt jest ze względu na szczególny smak i fakt, że grzyby nie są tak łatwe w montażu (rosną na głębokości 10-30 cm). Aby wyszukiwać za pomocą wyszkolonych psów, a nawet świnie, które ryje bandaż pasek.
 • Szafran. Można mieszać się nazwy „Saffron” i „szałwia”, ale tylko do momentu, kiedy pojawi się wartość tych przypraw. Gram szafranu szacuje się na $. 11 Jest on używany nie tylko w kuchni, ale również w medycynie.
 • Sushi. Ale gotowych posiłków pamiętam sushi przygotowane w 2010 renomowanych kucharzy z Filipin. Ich koszt to prawie $ 2000 jest spowodowane dekoracją w postaci liści złota i diamentów plasujących.

materiały szlachetne: materiały, które więcej niż złoto

Jeśli chodzi o najdroższe rzeczy, nie wspominając o specjalną kategorię – substancje i materiały. Co do zasady, ich wartość polega na wyjątkowo rzadkie. Więc nie zdziw się, że nie rozpoznają przynajmniej połowę tych nazw:

 1. Rod. Lepiej znany w połowach motoryzacyjnej. Substancja jest szacowana na 1270 $ za uncję.
 2. Rhino róg. Czy wiesz, że te niesamowite stworzenia są na skraju wyginięcia? Przyczyna leży w ich rogów, które są szacowane na 25.000 $ za funt. Co ciekawe, to popyt jest wyjaśnione przez niektórych Lecznicze właściwości materiału. A lekarze oficjalnie zaprzeczył głupie spekulacje. Ale rogów tych zwierząt nadal są uważane za szczególnie cenne.
 3. Pluton. Substancja, nazwany po byłej planety, jest stosowany w przemyśle jądrowym i lotniczym. Nic dziwnego, że jego imponującą cenę – 4000 $ za gram.
 4. Kalifornia. Wcześniejsze materiały łatwo „prześcignąć” The. Nie tak ważne jest, aby zagłębić się w jego właściwości. Główną rzeczą, należy pamiętać, że kosztuje: $ 27 milionów na gram.
 5. Antymateria. Mityczny materiał, który nie sprzedać lub kupić. Niemniej jednak, nie był w stanie ocenić. Może on na szczycie listy „najdroższe rzeczy”, ponieważ istnieje 100 000 000 000 000 $ (sto bilionów) w zaledwie gram.

Bezcenne środki do przemieszczania

Wyliczanie bardzo drogich rzeczy, to jest niemożliwe, aby przypomnieć pojazdów. Niekwestionowanym liderem wśród prywatnym samolotem transportowym można nazwać książę Arabii Saudyjskiej. Wstępna cena Airbus jest imponujące 300 mln $. Jednakże, „zestaw podstawowy” Al-Walid bin Talal nie wystarczyło. Dlatego A380 „upgrade”, które nie były jeszcze 200 mln $.

Na pokładzie samolotu wygodnie mieści biura, restauracje, pokoje prywatne, na dwóch piętrach! Nawiasem mówiąc, kapryśna książę nie doceniają te wysiłki i był niezadowolony.

Ile jest zawartość Twojego kosmetyku?

Uważa się, że jest to bardzo drogie przedmioty – męski przywilej. Rozwiać tę wiarę przez po prostu patrząc na … kobiecej kosmetyczki.

 • La mer krem nie zajmuje pierwsze miejsce wśród najdroższych pozycji w świecie, ale cena 70 $ za gram wciąż dość imponująca dla kremu. Został on zaprojektowany, aby poprawić regenerację skóry i odmłodzić. Ale jeśli myślisz, że aksjomat oświadczenie „wszystkie drogie rzeczy – jakość”, możesz być rozczarowany. Większość kobiet, które starają się temu zaradzić, nie zauważyłem większego wpływu.
 • Guerlain pomadka również może pochwalić niektórych magicznych właściwościach. Jednakże, rura nie jest dokładnie iść do kosza po uruchamia narzędzie. Fakt, że sprawa jest ozdobiony diamentami 2,2 karatów w ilości 199 sztuk. Imponująca luksus, który kosztuje właściciela 62 000 $.
 • Lakier uspokajający nazwę ja nie może wyglądać luksusowe. Jednakże, jako część zawiera cenne i dość rzadkie materiał – platynowy proszku. Jest to składnik wyjaśnia wartości 55 000 $.
 • Jeśli powyższe drogie rzeczy z kobiecych kosmetyczek naprawdę nie pobudzi Państwa wyobraźnię, co powiesz o zestaw szminka tusz do rzęs + H. Couture? Jego całkowity koszt – $ 14 dolarów! Powód – 3700 diamenty różowe i niebieskie kolory używane do dekoracji opakowania.
 • Chcesz, żebym naprawdę cenny wzrok? Jeśli masz dodatkowe $ 15000, można stać się właścicielem soczewki limitowanej edycji (produkowany tylko 3996 par). Zastanawiam się, jak wygodny dla oka jest inkrustowane złotem i diamentami?

dzieła sztuki szlachetne

Opisując najdroższe rzeczy piękne, nie wspominając dzieła sztuki. Dokładniej, rekord cenny obraz zatytułowany „Kobiety w Algierze”. Jest stworzony przez artystę, którego nazwisko jest znane każdemu – Pablo Picasso. Prace jego autorstwa został oszacowany na niewiarygodną kwotę – $ 179 mln. Jest to zdecydowanie najdroższe malarstwa na świecie. Przypuszczalną właściciel, który kupił kawałek sztuki na słynnym aukcyjnym „Christie” – byłego premiera Kataru.

Obraz znajduje się w prywatnej kolekcji, a koneserzy mogą tylko zdziwienie wzdychać: Dlaczego ukryć sztukę w koszach? Ponadto, „Kobiety w Algierze” Nie wierzę najlepsze dzieło artysty.

Najdroższa biżuteria świata

 • „Pink Star” – pierścień, który jest uważany za najbardziej kosztowny w świecie dekoracji. Jego koszt w 2013 roku wyniosła ponad $ 80 milionów dolarów. Taka suma była zbyt duża nawet dla anonimowego nabywcę, który nabył klejnot na aukcji, ale nie był w stanie zapłacić wszystkie odpowiednią ilość waluty. W pierścieniu jest owalny cięcia diamentów i bezbłędne jakości. Ma imponujący waga – około 12 gram, co odpowiada 59,6 karatów.
 • Ale anonimowy nabywca „Panther” bransoletki w 2010 roku zapłacił na aukcji, całą kwotę „Sotheby” równą $ 12.4 miliona dolarów. Wcześniej dekoracji należał do księżnej i był darem od króla Edwarda VIII. Pogłoski nadana zakupu Madonny, ale piosenkarka nie potwierdziła plotki. „Panther” wykonany z onyksu, również używanych diamentów inlay.
 • Kto nie wie o wisiorek „Serce Oceanu”? Ta ozdoba jest opisywany w kultowym filmie „Titanic”. Dokładniej mówiąc, prawdziwy naszyjnik przeprowadzono dokładnie jak wykwalifikowanej jubiler biżuteria replika film katastroficzny. Blue Diamond ma masę 15 karatów i jest uważany za doskonały na wskaźnikach jakościowych. To piękno jest szacowana na 20 mln $. I każdy może kupić w niektórych aukcjach kopie „prostsze” – wszystko za $ +3,5 mln zł.

Ile to zwierzę?

Ile jest twój pies? Wielu właścicieli zwierząt domowych powie, że ich zwierzę jest bezcenna. Ale skromny chiński magnat węglowy może ogłosić konkretną kwotę: $ 1,5 miliona dolarów.

Ta niesamowita cena wyjaśnia niezwykle rzadka rasa – właściciel czerwonej mastifa tybetańskiego. Psy tej „rodzaj” od dawna stał się szczególnym znakiem statusu właściciela. Ponadto bierze je z Tybetu – bardzo trudne zadanie, które sprawia, że zwierzęta bardziej pożądane.

Bibeloty „na wagę złota”

Drogie rzeczy dla domu, złotej miski, osadzanie diamentów na podłożu na buty – niektóre dziwne miejsca można znaleźć na liście najdroższych elementów w świecie?

 • Złote Karty do gry w pokera – nie jest to najbardziej praktyczny, ale bardzo poważny. W sumie 5160 $, a oni są twoje!
 • Kochasz swojego psa wystarczy kupić swoje markowe ubrania? Jak o uroczysty strój ozdobiony kryształami Swarovskiego, cztery tysiące kosztować $ 6.000? Pet w sukni powinny być wyłącznie w rękach, od czasu do czasu, licząc kamyków.
 • Najdroższe na świecie smartfon Case for iPhone 4 za $ 10000 – to na pewno odpadów głupie. Po tym wszystkim, ten model nie jest już w modzie, prawda? Chociaż przedmiotu czystego złota, a priori nie może wychodzić z mody.
 • Czy kiedykolwiek słyszałeś o cenny torebkę? Aw Wielkiej Brytanii stworzyliśmy taki diament inkrustowane (280 sztuk). Cena za niezwykłego przedmiotu jest ni mniej ni więcej – 15 000 $. Powodem jego zwolnienia był nadal – 75-lecia wiodącym producentem herbaty.

Jak leczyć dziecko, chyba że masz nieograniczone fundusze?

Zabawki, odzież i obuwie – na zakup dziecka, z reguły bardzo drogie. Tanie rzeczy do kupienia ulubionego dziecka zgodzić się na kilka, zwłaszcza jeśli pieniądze się mówi, aby spalić. Ale niektórzy rodzice są oczywiście za krzywej, starając się zadowolić dziecko.

 • Dla tych, którzy nie rozumieją japońskiej animacji, Gundam – robot. „Był sławny”, postać ta jest spowodowana faktem, że jubiler odtworzył figurkę czystej platyny. Zabawka zyskał znaczny ciężar 1,4 kg i wyjątkową cenę – 41 $ 500 mm.
 • Pamiętaj miłość pociągów Sheldon Cooper z serialu "The Big Bang Theory"? Ale nawet on prawdopodobnie nie masz mi zabawkę dla $ 179.140. Jest to taka wartość rocznika kolejowej Märklin, założona z powrotem w 1906 roku. Wcześniej był ozdobiony sklepowej, a obecnie jest wartościowy przedmiot w prywatnej kolekcji.
 • Dla starszych dzieci – Bike Kryształ Edition. Twórcy pomyśleli o drogiej skórzanej tapicerki i złota inlay kryształy Svarovskiego (600 sztuk używany). Jednak pozostaje pytanie: gdzie iść na to? Widocznie to jest podnoszona przez wielu, jak dotychczas sprzedawane tylko 3 roweru 10 wydany.

Czasami najdroższe rzeczy – to nawet nie jest rzeczą

W 2003 roku na aukcji charytatywnej został sprzedany do specjalnego produktu do schludnego sumę $ 50,000. Mówimy o … pocałunku z Sheron Stoun! Co dziwne, to była kobieta przez kupującego. Ten przedmiot został wystawiony przez wzgląd na cele charytatywne, wszystkie wpływy z aukcji zostały wysłane, aby pomóc pacjentom z AIDS.

Najdroższe rzeczy – często jest to, że nie ma się przydać w życiu codziennym. Można rozważyć je jako inwestycję gotówki, możliwe jest, jako kaprys. Jedno jest jasne: aby pozostać obojętnym wobec tej niezwykłej przedmiotów niemożliwych.