754 Shares 9915 views

Olej i jego implikacje dla gospodarki światowej

Wyrażenie „olej” od dawna ugruntowaną pozycję w leksykonie świata i w dużej mierze stała się symbolem ery nowożytnej. Obecnie ten produkt jest wnętrze Ziemi, wraz ze swoim starym towarzyszem – gaz ziemny, jest praktycznie niekwestionowana podstawą światowej energii.


Nasilenie problemu i dodaje, że rezerwy tej wyjątkowej substancji palnych są niezastąpione. Przyczyną większości wojen z przeszłości i obecnego wieku jest właśnie produkcja ropy naftowej, która jest czasami trudne konkurencja ze walka ekonomiczna rośnie do starć zbrojnych o różnej skali i intensywności.

Wszystko inne, w ciągu ostatnich dwóch dekad pasji zasilanych przez wiele renomowanych analityków przerażające World Community ponure prognozy, że rezerwy ropy naftowej na świecie wystarczy na maksymalnie pięćdziesięciu lat. Ale mimo to dziś produkcja ropy naftowej na świecie jest prawie równoznaczne z jego użytkowania. A zapasy tego produktu nie jest zawyżona nawet myśleć wyczerpany.

Więc co to jest „kością niezgody”? Olej jest pod względem chemicznym, naturalnym oleistej cieczy zawierającej węglowodory z różnymi strukturze molekularnej, z którego, ściśle mówiąc, zależeć od stopnia „olej” i jakość produktu. cząsteczki oleju mogą być długie, rozgałęzione, krótkie, zamknięte w ring lub wielopierścieniową atomów węgla.

Poza węglem, olej zawiera atom tlenu, atom siarki i związki azotu. Jednak w bardzo małych ilościach. W sumie, część oleju może wynosić do tysięcy różnych komponentów. Ten kompleks w swojej strukturze i cenne dla produktu energetyki gromadzi się w warstwach porowatych skał zwanych zbiorników.

Najlepsze kolektory charakterystyczne naturalne zbiorniki formacje piaskowca są zabezpieczone powłoką nieprzepuszczalną skale (różne rodzaje glin i łupki), które uniemożliwiają wyciekowi produktu z tej naturalnej magazynowania ropy naftowej. Zgodnie z tym, w takich warunkach, jest znacznie ułatwione oleju.

Dzięki niesamowitej zużycia energii i bardzo wysokiej transportowania, ten dar wnętrza Ziemi na początku XX wieku, podjęła wiodącą pozycję w branży energetycznej. Wraz z rozwojem nauki i technologii dyscyplin olej zyskał szerokie zastosowanie w niemal wszystkich dziedzinach działalności człowieka.

Innym ciekawym faktem jest to, że koszt oleju jest znacznie niższy niż na przykład węgiel. Ale tym samym jego wartość energetyczna niewspółmiernie wyższe. Trudno na naszej planecie znaleźć produkt, który będzie odgrywać główną rolę w rozwoju cywilizacji ludzkiej jako „czarnego złota”.

Technologia oleju jest bezpośrednio zależne od cech geologicznych złoża oraz indywidualnych warunków produktu pościel. Początek rozwoju pola zawsze poprzedza poszukiwania i oceny ekonomicznej opłacalności wydobycia ropy naftowej. Obecnie produkcja ropy naftowej prowadzone jest przez fontanny, rurki, gazliftovym, jak również metody modelowania hydrodynamicznego i wielu innych.