222 Shares 5643 views

Raspberry zwyczajne: opis, sadzenie, stosowanie

Raspberry Common – roślina rodziny Rosaceae. Kłącza jego meandrującej, Woody, z wielu korzeni przybyszowych, nogi we wszystkich kierunkach. Pędy wyprostowane, aż do 1,8 m. Liście substancji, owalnego stożkowy, regularne. na ziemi roku życia z kiełkami mają kolor zielony, a nie sztywne, pokryte małymi kolcami, owoce nie tworzą. W kątach liści tylko pąki owocowych są określone. W drugim roku życia ucieczki rosną gałęzie owocowych.


Bloom malinowy powszechne pod koniec czerwca, małe białe kwiaty, zebrane w kwiatostany nadgarstka. Kwitnienia i owocowania nogi. Hairy owoce pestkowe skondensowane w złożonym owoców w pojemniku. W odmian uprawnych pestkowce rosnąć razem tak gęsto, że płód nie zerwać kolekcji. Kolor i smak owoców zależy od odmiany. Mogą być żółty i czerwony, słodki i kwaśny, słodki.

W jednym miejscu maliny zwyczajne mogą rosnąć przez długi czas, aż do 15 lat. To miejsce, do sadzenia powinny wybrać osłoniętym od wiatru, w pobliżu ogrodzenia lub budynków. Oświetlone przez światło słoneczne nie powinny większość dnia, lub owocowania będzie słaby, a owoce staną się kwaśny smak.

Optymalny czas do układania Raspberry – drugiej dekadzie września, kiedy wzrost roślin jest zawieszony, a liście zaczynają spadać. Grunt musi być dokładnie otrzymano: wykopane na głębokość 30 cm przez kłącza chwastów, aby organiczne kompostu (około 5 kg / m2). vulgaris malin może wysiąść odrostów w jednym rzędzie lub w kilku, na odległość nie mniejszą niż 2 m w rzędach 0,6 m pomiędzy roślinami.

korzenie roślin przed sadzeniem powinno być kontrolowane, wyciąć uszkodzony i skrócić zbyt długi. Po rozsady powinny być umieszczone w wykopie bez grzebania szyi korzeniowej. Korzenie przemocy, ich końce nie zwijają się. Następnie sadzonki powinna wypełnić gleby składników odżywczych, zbitych gleb i obficie podlewane, chociaż wilgotność gleby. Pożądane natychmiast zamulchirovat warstwy docelowej około 7 cm. W takich okolicznościach system korzeniowy jest łatwiej chwycić. Ponadto ściółka zapobiega wzrostowi chwastów i nie daje szansę na zaistnienie szkodników.

Wystarczy wymagającego kultury – zwykła maliny. Pielęgnacja polega na podlewaniu, nawozowych, spulchnianie gleby, krzaki formowanie i jesienią sadzonki otplodonosivshie pędów. Podlewania powinny być takie, aby zanurzyć się w glebie do głębokości co najmniej 35 cm. Dostarczenie dużej ilości materii organicznej (obornika, kompostu, resztek pożniwnych) są niezwykle ważne, bez nich dobrych zbiorów nie czeka. krzewy malin muszą być wolne od chwastów. Jeżeli gleba została zamulchirovat, to powinny być zbierane upadek ściółkę (w zimie idzie na szkodniki) i zastąpić nową.

Korzyści malin znane wszystkim z dzieciństwa, ponieważ ten berry herbata na przeziębienie jest doskonałym napotne. To jest bogate w witaminy B, C, PP, jak i mikro- i makroelementy, włączając żelazo, potas, miedź. Ten jagód stosuje się anty-opłat kaszlu i zaburzeń metabolicznych, chorób żołądka i jelit. Świeże owoce mają pozytywny wpływ na układu rozrodczego kobiety. Zalecane są w użyciu, a nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, niedokrwistość, zapalenie błony śluzowej żołądka i innych Malina zwyczajne. – Zakład jest wyjątkowy, ponieważ jest uprawiana bez powodu wielu.