204 Shares 5277 views

Siergijew Posad. Zabytki miasta.

Rosyjskim mieście Siergijew Posad od dawna uchodzi za perłę Złotego Pierścienia. Jej założyciel – Sergiy Radonezhsky. Tu zbudował znany w całej Rosji Klasztor Świętej Trójcy, która jest nadal miejscem odwiedzających pielgrzymów.

Ten ośrodek administracyjny znajduje się nie daleko od Moskwy, dlatego turyści zaczynają podróż dookoła zabytków jest miasto Siergijew Posad.

Celowniki

Najważniejszym zabytkiem miasta – Holy Trinity Sergiusz Ławra. Jest to klasztor dla mężczyzn, założony w 14 wieku. Dziś kompleks obejmuje ponad czterdzieści budynków i pomników. Najstarsze laury budowlanych – Holy Trinity Cathedral – próbka rannemoskovskogo białego kamienia architektury. Tu relikwie św Sergiusza. W tej katedrze odbył się chrzest wybitnych książąt moskiewskich, nie zostały błogosławiony panować Basil 3 i Iwan Grozny i ich dzieci. Daniel Black i Andriej Rublow przeprowadzono wewnątrz obrazu, który jest ozdobiony wawrzynu. Siergijew Posad znany jest w świątyni słynnej ikony Andriej Rublow „Trinity”, znajduje się ikonostas.

Pod kierunkiem Iwana Groźnego dla uczczenia zjednoczenia Astrachania i Chanat Kazański z ziem ruskich Katedra Wniebowzięcia NMP został zbudowany na terenie klasztoru. Jest on otwarty dla publiczności tylko wieczorem i rano służby, reszta wejście jest zamknięte dla turystów.

Trójcy i Katedra Wniebowzięcia NMP – nie jest wszystko, co jest znane z Trójcy Ławry w Siergijew Posad. Zwiedzanie klasztoru są naprawdę wyjątkowe. Nie daleko od kościoła znajduje się grobowiec rodziny Godunow. Mieści się w nim szczątki cara Borysa i jego żony Marii i ich dzieci. Ostatnio zaczęli grzebać rosyjskich metropolitów.

W 15 wieku, rzemieślnicy z Pskowa na terenie klasztoru został zbudowany przez Ducha Świętego Kościoła.

Izba patriarchy się w komorach mitropolitskih. Zbudowaliśmy je w tym samym czasie z refektarza – miejsce, w którym mnisi jedliśmy podczas głównych świąt. Natychmiast się pokoje dla codziennych posiłków.

Trójca Ławra w atrakcje Siergijew Posad można znaleźć na każdym kroku. To i Red Tower i Kościół NMP, a także Smoleńsk kościół, kaplica, zakrystia i inni.

Innym popularnym miejscem dla turystów – to Czernihów klasztor, znany ze swoich podziemnych jaskiń. Istnieje również ikona Matki Bożej Czernihowie. Głównym miejscem w zespole architektonicznym okupuje został zbudowany w 19 wieku świątyni Czernihowie. A na brzegu Konchury są dwa kościoły – Wwiedeński i Pyatnitskaya i kaplica Pyatnitsky dobrze w kilku warstwach, stojąc powyżej obecnego wiosną.

Opisując atrakcji Siergijew Posad, nie można milczeć o wodospad o nazwie „Gremyachiy” 25 metrów wysokości. Woda ta jest od dawna uważany za leczniczy. W pobliżu kaplicy ku czci Sergiya Radonezhskogo i czcionki, które mogą pogrążyć każdego.

Bardziej znany Siergijew Posad? Atrakcji tego miasta – muzeum. Około 30 tysięcy eksponatów muzeum posiada zabawki. Oto dzieci lokomotywy, francuski domino i warcaby, chińskie zabawki wykonane z porcelany, japońskich lalek i innych. Oprócz zwiedzania wielu kolekcji muzealnych, zwiedzający mogą malować własne lalki gniazdowania lub grać w Bogorodsk zabawki. Ta wycieczka nie pozostawi obojętnym ani dzieci, ani dorosłych.

Historia i sztuka muzeum prezentuje największy zbiór sztuki starożytnej. Tutaj można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z historii miasta i różne rybołówstwa są zaangażowane w ziemi rosyjskiej w dawnych czasach.

Siergijew Posad ma około 250 zabytków. Oto 50 działające kaplice i kościoły, dając podstawy i jego otoczenie i niepowtarzalna atmosfera podwyższone ducha.