563 Shares 6495 views

Kardiologia. zastawek serca – życie człowieka

Zdrowe serce nazywa silna, pracuje w sposób ciągły i bez przerwy ciała. Jego wielkość odpowiada wielkości ludzkiej pięści i waży około pięćset gramów. Poza swoją główną funkcję, aby zapewnić normalną (stabilnej) przepływu krwi, to jest w stanie dostosować się do zmieniających się potrzeb organizmu równomiernie.

Pracuje jako pompa dwukierunkowa, serce zapewnia krążenie krwi w całym organizmie. Za pomocą ściany mięśniowej (przegrodą) jest podzielony na dwie połowy. Każda z połówek składa się z dwóch komór (przedsionków i komór).

Prawy przedsionek odbiera krew z całej dolnej i górnej części ciała. Według zastawki trójdzielnej krew przechodzi do prawej komory, która za pośrednictwem trzpienia zaworu światła niej pompuje krew. Natleniona, jest wysyłany do lewego przedsionka. Stamtąd na zastawki mitralnej krew przechodzi do lewej komory, która jest zastawki aortalnej rozprowadza krew po całym organizmie. Wyposażanie organizmowi tlenu, jest wyczerpany, znowu przychodzi do prawego przedsionka.

Zastawki serca otwierają po jednej stronie „drzwi” pomiędzy komorami. Nie tylko wspierają one promocji krwi do przodu, ale także, aby zapobiec jego ruch do tyłu. Zdrowe płatki zastawek serca mają, składający się z cienkiego, elastycznego postać normalnej tkance. Kiedy serce jest spokojny i redukcje otwieranie i zamykanie odbywa się płynnie.

Wady wrodzone mogą powodować patologię. zastawek serca mogą być pokryte bliznami lub uszkodzone w wyniku infekcji, gorączki reumatycznej, choroby dziedziczne, zawałów serca. Uszkodzenie może być spowodowane w potęgę ludzkiego życia. Tych najbardziej zagrożone są zastawka mitralna. Gdy to nastąpi reguritatsiya (niedomykalności zastawki dwudzielnej), w których następuje wyciek krwi z zaworu w kierunku przeciwnym, po zamknięciu zaworów. W tym przypadku praca serca staje się bardziej intensywna – stara się stosować odpowiednią ilość krwi w organizmie i zrekompensować niepowodzenia. Uszkodzenie zastawek serca i obejmują zwężenie (zwężenie otworu zaworu), w którym krew przechodzi przez złego zaworu. W tym przypadku, jak organizm zaczyna pracować ciężej, aby dać wystarczająco dużo krwi przez wąski otwór. Takie dodatkowe naprężenia w samym osłabia się, powoduje to, że zwiększa i powodują różne choroby.

W wielu przypadkach osoby biorące podstawowych leków i pod właściwym nadzorem medycznym, z chorobami serca, żyć pełnią życia. Jednak zdarza się, że leki nie przynoszą żadnego skutku lub są szkodliwe dla zdrowia. W zależności od stanu, lekarz może przepisać odtworzenia lub protezę zastawki mitralnej. Jednak w przypadku poważnych deformacji lub likwidacji szkód nie przyniesie pożądanych rezultatów. W takiej szczególnie trudnej sytuacji, trzeba wymiany zastawki serca. interwencja chirurgiczna jest konieczne na początku objawów przewlekłej niewydolności serca i znaczne zmniejszenie wyrzutu krwi z lewej komory serca (zaburzenia skurczowe).

Przebudowa (odbudowa, plastik) zaworu jest przeprowadzany z zachowaniem własnej zastawki serca. W tym przypadku, po operacji pacjent nie jest w potrzebie ciągłego przyjmowania leków rozrzedzenie krwi.

Z silny, nie podatne na naprawy uszkodzonych wyznaczyć zastępczej (protetycznego) zaworu. W tym celu, mechaniczne (sztuczne) lub biologicznych protez (tkanki).

Mechanicznych zastawek serca są bardzo niezawodne i trwałe, nie wymagają wymiany. Mają one jednak istotną wadę – jest w celu zapobiegania krzepnięciu krwi pacjenta po zabiegu desygnowany odpowiednich leków do życia.

protez biologicznych wykonane z obróbce chemicznej frakcji serca zwierzęcia (konie, bydło i świnie). Po zainstalowaniu protezy zastawki tkanka do pacjenta nie jest przepisane leki, leki rozrzedzające krew. Jednak żywotność protezy jest ograniczona w czasie i po pewnym okresie (dziesięć do piętnastu lat) jest zniszczony, w wyniku ewentualnej drugiej operacji.