725 Shares 4001 views

Niewidomi tereny wokół domu. Jak i dlaczego?

Budowa prywatnych domach lub domki często towarzyszy tworzeniu obszaru niewidomych. Co to jest i dlaczego potrzebujemy? Niewidomi obszary wokół domu – jest to rodzaj ochrony fundamentu. Od czego? Wilgoć w sposób naturalny. Nadmiar wody jest niebezpieczne, ponieważ powoduje erozję gleby pod fundament, dlatego ostatni „siad”. A ze względu na kurczenie się i następuje skurcz z domu. Najczęściej jest nierówna. Dlatego wiele domów w końcu stać się chwiejne i nieco krzywo.


Przed jak zrobić obszar niewidomych w domu, trzeba podjąć kilka ważnych kroków, aby przygotować:

  • określić rodzaj gleby (termokurczliwe lub nie);
  • zmierzyć szerokość przyszłości otmostka według rodzaj gleby (co najmniej 100 cm dla pierwszego typu, 60 cm na drugi);
  • zaznaczyć warstwę spodnią (żwir, piasek, glina);
  • wybrać rodzaj pokrycia (płytki, kostki brukowej, etc.);
  • wydobywania gruntu pod Nawierzchnie pierwszej warstwy (około 25 cm grubości);
  • umieścić deskowania.

Deskowanie może służyć jako proste rady, które otrzyma formularz w celu pokrycia. Jeżeli gleba kurczyć, nie stosować konkretne rozwiązania dla strefy niewidomych. To musi być mobilny. Ważnym warunkiem: niewidomi obszary wokół domu powinna być pod kątem. Ma to zapewnić, że woda deszczowa może odsączyć stoku z dala od fundamentu, nie przesiąka do niego.

Ponadto, nie ma potrzeby, aby grono obszarze niewidomych i piwnicy. Fakt, że dwa obiekty są różne obciążenia, a zatem nie muszą być wiążące. Że opady nie wpaść w otwory w domu, można zrobić specjalny „grzyb” w obszarze niewidomych. Stanowią one rura, zamknięty górną specjalny namiot. Otwory do cyrkulacji powietrza, oczywiście, pozostać.

Ślepy obszar wokół domu płyty chodnikowe będą lepiej wypełniać swoją misję, jeśli nie po prostu pochylona, ale również na podstawie telefonu. To proste:

  • Wszystkie materiały ułożone warstwami;
  • To nie wymaga wylewania zaprawy betonowej.

Koniecznie potrzebujemy materiałów uszczelniających. Odpowiedni materiał na pokrycie dachu lub gęsta mata. Kopanie dziury dla niewidomych obszarów wokół domu, trzeba położyć warstwę gliny, ubijania stanowczo. Następnie warstwa uszczelniająca. Po małej warstwy piasku, który nie zagęszcza się. Żwiru, które zostaną ułożone na wierzchu, nie powinny być zbyt małe, ale nie jest bardzo duża. Oto kolejna warstwa piasku. Tutaj można lekko zagęścić.

Jeśli jest to pożądane stosowanie nawierzchni płytek lub układarki, że jest napędzany tylko gumowego młotka w piasku. Nie zaprawy lub betonu. Szwy między płytkami obudzić suchego drobnego piasku.

Takie ślepe obszary wokół domu, aby chronić fundamenty nie tylko przed wilgocią, ale również z pęknięć w zimie. Fakt, że obszar ślepy jest mobilny, a więc pozwala wilgoci przenikać do siebie i idź do ziemi, po przeciwnej stronie domu. Ponadto obszar ślepym sezonu nie rozerwanie od zamrażanie, rozmrażanie, rozszerzaniem i przewężenia. Porusza. Wszystko, czego potrzebujesz do wiosny – Wykręcanie terakota, gdy zostanie przeniesiony.