125 Shares 927 views

Wieża Babel – nie legenda i mit

Naukowcy z całego świata od dawna uważali, że historia o tym, jak zbudować Wieżę Babel – legendę o ludzkiej arogancji i tylko. I tak było, aż do archeologów, którzy przybyli z Europy, nie znaleźć dokładną lokalizację starożytnych ruin Babilonu. Sto kilometrów od Bagdadu majaczyły na wieki martwe wzgórza o stromych zboczach i płaskich szczytach. Miejscowi uważało naturalnych szczegółów ulga. Nikt nie przypuszczał, że pod stopami – największe miasto i wielka wieża Babel. W 1899 roku przeniósł się tutaj z Niemiec archeolog Robert Koldewey, przeszedł do historii jako człowiek, który wydobyty Babilonu.


Wieża Babel – Historia

Potomkowie Noego byli jednym ludem i rzekł cały ten sam język. Żyli w dolinie Szinearu między Eufratem i Tygrysem rzeki.

Postanowili zbudować miasto i wysoką wieżę – do nieba. Przygotowaliśmy wiele cegieł – domowych, wypalanej gliny i aktywnie ustawiają o konstrukcji. Ale Pana zamiar rozważyć duma i zły – zrobiłem to tak, że ludzie zaczęli mówić zupełnie różnymi językami, przestały rozumieć siebie w ogóle. Ponieważ wieża i miasto pozostało niedokończone, i karane potomkowie Noego zaczęła się rozprzestrzeniać na różne ziemie, tworząc różne narody.

Niedokończone miasto nazywa Babilonem, które, zgodnie z oświadczeniem Biblii oznacza „zamieszanie”: w miejsce Pana confounded języków świata, a on z tego miejsca rozrzucone ludzi w całym kraju.

Wzdłuż Tygrysu i Eufratu wzniesiono ogromną majestatyczną wieżę, która miała znaczenie religijne. Składały się one z kilku szczebli wszedł, zwężający się ku górze. Na płaskim szczycie sanktuarium poświęcone bóstwu. Top prowadzona ogromny kamienne schody, na których muzyka i śpiewy podczas czczenia róża długą procesję kapłanów. Była to wieża Babel, zgodnie z wykopalisk składała się z 7 kondygnacji, a jego wysokość wynosiła sto dziewięćdziesiąt metrów.

Wróćmy do wykopów pod kierunkiem Robert Koldewey. Otrzymał pełne zrozumienie zakresu Babilonu po kilku miesiącach jego funkcjonowania. Najpierw została wykopana ściany cegieł błota (7 metrów i szerokości 12 metrów i wysokości). W odległości 11 metrów od jej ciężkiej ziemi ukrył drugą ścianę cegły palonej kamieni prawie 8 m szerokości, a poza było trzecią ścianę. – 3 m szerokości.

Pomiędzy pierwszym miejscu 2 ścianki w tym samym czasie został wypełniony na górę ziemi, zamieniając je w jeden duży, nieprzeniknione i niezdobytych murów obronnych. Wewnętrzna ściana co 50 m. Należał na utrzymanie. Następnie, archeolog Koldewey uśrednione zaskakującą ilość wież ściennych – 360! Tak więc, cała ściana wewnętrzna Babilonu był ponad 18 km! To jest dla tych parametrów Babylon pozostał wielkiego miasta, który został zbudowany przez człowieka na naszej planecie.

Znajduje w tych miejscach była niezmierzona ilość – to była brama miejska, pokryte miedzią, fragmenty płaskorzeźb gładkiej glazurowanej cegły, majestatyczne skrzydlatych lwów, wykonane starannie przez starożytnych rzeźbiarzy. Ponadto trehshahtny wydobyto również, które podawane raz na wlocie i był wyposażony w podnośnik taśmy, która jest przeznaczona do ciągłego podawania wody. Zestaw wszystkich struktur podziemnych, gdzie nie było dobrze, został wyłożony kamieniem. Wszystkie te artefakty są ukryte pod ziemią, w cieniu świetności i blasku arcydzieł kultury egipskiej.

Wieża Babel, który przypomina słup, jest prawdziwym uosobieniem ludzkiej pychy, a jego budowa długoterminowa (masa pandemonium) – symbol chaosu i tłumów. Okazuje się, że legendy – nie legenda, a Wieża Babel naprawdę istniały w starożytnym świecie.