340 Shares 1470 views

Szkielet – sportowe. Szkielet – sport olimpijski

Szkielet – to sport, który polega na zejście leżąc na brzuchu na sanki dvuhpolozevyh sportowca na rynnie lodowej. Prototyp nowoczesnego sprzętu sportowego – norweski ake rybackiej. Zwycięzcą jest ten, kto w najkrótszym możliwym czasie, idzie dystans.


Trochę historii

Pierwsze informacje o konkursach saneczkarstwie sięgają początku XIX wieku, kiedy to turyści w Alpach szwajcarskich Brytyjskie próbował zejść na sanki w dół góry ośnieżonych stokach. Szkielet – W 1883 roku w szwajcarskim kurorcie narciarskim, który jest obecnie znany każdemu przedsiębiorcy, zorganizowano pierwszy międzynarodowy konkurs przypominający znany dziś sport. Zdjęcia z gazet z tego okresu wskazują, że sanki z XIX wieku był bardzo różni się od dzisiejszych. Kilka lat później, Anglik o nazwisku dziecka wielce zaskoczony jego współpracownicy nowy sprzęt sportowy design. Zrobił go z metalowe paski o szerokości około dwudziestu dwóch milimetrów.
To było wtedy i tam była nazwa „szkielet”, co tłumaczy się z języka greckiego jako „szkielet”, „szkielet”. Nazwa zatrzymany dobrze. Szkielet nie mające układ kierowniczy, wyposażony w ważoną długości ramki 70 i 38 cm szerokości i jest zamontowany na szynach stalowych. Jego kłamstwa zejście sportowiec zakryte, wykorzystuje specjalne kolce na czubki butów wykonanych.

pierwszy konkurs

Szkielet jest bardzo interesująca, ale w tym samym czasie bardzo często nie sportu. Historia jego powstania i rozwoju krótkotrwałe. W 1905 roku pierwsze zawody sportowe na zejście z góry na sanki były organizowane poza Szwajcarii – w austriackich górach Styrii. W następnym roku odbyło się pierwsze krajowe mistrzostwa w szkielecie. Siedem lat później, na początku 1912 roku w Niemczech, dwa połączone klub sportowy powstał: hokej i szkieletu, a rok później w tym samym kraju, zaczął trzymać otwarte turnieje. Rosyjska zima sport – szkielet – stopniowo zaczął się szerzyć w rejonie Kaliningradu. Jednak pierwszej wojnie światowej przez długi czas zwolnił swój rozwój w krajach europejskich. Dopiero w 1921 roku w pobliżu St. Moritz był w stanie mieć otwarte mistrzostwa zjazd na sankach.

Niektóre funkcje

Szkielet – sport jest dość niebezpieczne. Podczas zejścia do sanek przyspieszane do dużych prędkościach. W porównaniu z bobslejach szkielet nałożyć bardziej rygorystyczne wymagania. Głównym warunkiem jest to, że ciężar sportowca z mężczyznami sanie nie powinna przekraczać 115, a dla kobiet – 92 kilogramów. W niektórych przypadkach zasady są dopuszczalne do ciężaru sanek balastu.

Zgodnie z zasadami ustanowionymi przez ponad sto lat temu, konkurencja utwór na tego rodzaju sportu jako sanki, muszą być dostosowane do wymaganych standardów. Pierwszy kwartał km trasa powinna być tak zaprojektowana, że może dostarczyć Luger rozprzestrzeniania do stu kilometrów na godzinę. Ostatnim odległość sto czy sto pięćdziesiąt metrów powinny być nachylone do dwunastu stopni. Odbywa się to w celu, wykańczania, sportowiec mógł bezpiecznie zatrzymać. Ponadto, wszystkie międzynarodowe utworów Luge, gdzie szkielet konkurencji, wysokość od linii startu i punktem mety musi być sto lub więcej metrów. Dla porównania, można sobie wyobrazić, że sportowiec idzie w dół na małej sanki leżącego na brzuchu, głową do przodu z dużą prędkością z wysokości 33-piętrowego budynku.

podstawy

Zasady dotyczące Międzynarodowe Igrzyska szkieletu zawiera kilka kluczowych przepisów. Po pierwsze, konkurencja dla tego typu sportu jest absolutnie konieczne stosowanie bobslejowy tor saneczkowy o długości minimum 1200 metrów, a maksymalna – 1650 metrów. Na początku przyjazdu skeletonschik uruchomić sprinty (długość przyspieszenie – 25-40 metrów), a następnie w dół brzucha i głowy do przodu szybko spada na sanki i torem prawie latającego. Sportowiec musi znajdować się w określonym położeniu, ramiona rozciągnięte wzdłuż ciała.

Szkielet debiut na olimpiadzie

Każdy wie, że szkielet – sportem olimpijskim. I zadebiutował na igrzyskach zimowych w tym samym St. Moritz już w 1928 roku. Pierwszy złoty medal zdobył wówczas przedstawicielem Stanów Zjednoczonych Jennison Heaton. Dwadzieścia lat później, w tym samym mieście w 1948 roku szkielet został ponownie ogłoszony w programie zawodów. Od 1969 roku wyścig rozpoczął się odbywać w kilku etapach, rozrzuconych na okres pięciu miesięcy, jak w tym przypadku, wynik końcowy jest minimalnie zależy od warunków klimatycznych.

szkielet dzisiaj

Najważniejszym krokiem w historii tego sportu była jego wejście w Międzynarodowej Federacji bobslejowe i szkielet. W 1982 roku był pierwszym szkielet Pucharu Świata w Sankt Moritz. Minęło dziesięć zawodników z siedmiu krajów europejskich. Szkielet – sport, który obecnie rozwija się w wielu krajach na całym świecie, w tym w Rosji. Są one zaangażowane w czterech kontynentach. Pod koniec ubiegłego wieku, International School of szkieletu byli szkoleni nie tylko sportowców, ale również trenerów w różnych stanach. nawet specjalne programy zostały opracowane.

Federacja szkielet

Wraz z zawodów o Puchar Świata przez Międzynarodową Federację odbywa się corocznie etapy turnieju pod nazwą „Tyrol Cup”, który może spróbować swoich sił jeszcze młody i niedoświadczony sportowców. Szkielet – sport, w którym Amerykanie są szczególnie dobre. Tak więc, w 2002 roku na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Salt Lake City podium zostało całkowicie przechwycone przez gospodarzy, przedstawiciele Stanów Zjednoczonych wygrał wszystkie nagrody.

Zjazd na sankach obecnie organizuje i nadzoruje Międzynarodową Federację saneczkarstwie. Szkielet – sport popularny dziś na całym świecie. Oni nawet angażować się w ciepłych krajach takich, jak Republika Południowej Afryki, Australii i Meksyku. W Rosji, otrzymał aktywnego rozpowszechniania zaledwie kilka lat temu. Jednak w 2001 roku rosyjscy sportowcy byli w stanie wykazać, jasnych wyników na głównych międzynarodowych turniejach.

Szkielet w naszym kraju

W 2002 Ekaterina Mironova – kochanki krajowym szkielet kobiet – siódme miejsce na igrzyskach w Salt Lake City. A w przyszłym roku na Mistrzostwach Świata w tym sporcie jest to, zdobywając srebrny medal, ustanowił nowy rekord w przyspieszeniu torze. Medal w szkielecie w rosyjskich sportowców przed nie było. W 2008 roku Rosjanin Alexander Trietiakowskiej turniej Pucharu Świata, który odbył się w Igls, był również w stanie ustawić rekord trasy i zdobył srebrny medal. W 2009 roku wziął również pierwsze miejsce w Pucharze Świata. Na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w tym roku Trietiakowskiej, zdobył złoty medal, stając się pierwszym mistrzem olimpijskim w szkielecie, który miał szansę na wygraną, jest ranga panującego mistrza świata. Rosyjscy sportowcy nie psuje swoich fanów zwycięstwo, ale obecne Olimpijscy przyniosły naszym kraju dwa medale olimpijskie. Drugi medal dla kraju – brązu – u kobiet zdobyła Elena Nikitina. Jest nadzieja, że szkielet z powrotem długo i poważnie. Teraz, gdy tory saneczkowe są budowane w całej stolicy olimpijskiej pojawił przekonany, że sport nie jest już zniknąć!