782 Shares 9743 views

Naturalna i różnorodna Chuvashia. Celowniki

Niewiele osób wie, że słowo „Chuvashia« który dał nazwę republiki, jest tłumaczone z Tatarski jako»spokojny i przyjazny”. Utworzone Chuvash Republika Autonomiczna było w 20 roku ubiegłego wieku. Jest to przyjemne, aby pamiętać, że na tej ziemi spokojnie żyli razem ugrofińskich, tureckich i narodów słowiańskich, a także ludzi wiary muzułmańskiej. I nigdy tu zapalny wojnę etniczną. Tak różne, robią to dzielnica kolorowe i interesujące. Chuvashia, którego atrakcją są tak zróżnicowane, spodoba się wszystkim bez wyjątku.

„W pamięci poległych w imię życia”

Pomnik słynnego motta afgańskiej otworzył w 2012 roku w miejscowości Krasnoarmiejsk. To nie jest trudne do zrozumienia, że jest on przeznaczony do wojskowych, którzy oddali swoje życie dla pokoju w Afganistanie. Przedstawiono na niej Mi-24, oddział laurowym i gwiazda bohatera.

Chuvash National Museum

Jest usytuowany w Czeboksary. W tym budynku to zebrał ponad 160.000 różnych eksponatów, w tym archeologicznych, botanicznych, dokumentalnych, geologiczne, paleontologiczne i zbiorów numizmatycznych. Można zapoznać się z kulturą i tradycjami czuwaski, dowiedzieć się o zwyczajach w ziemi rosyjskiej, i po prostu cieszyć się widokiem ciekawych spotkań.

Rysuje sobie na dwór, jego elewacji. Ten dwukondygnacyjny budynek z poddaszem piętrze. Wydaje się, nowoczesny, zbudowany niedawno, ale był już sto lat! Przed muzeum otwarto tu, to dom kupiecki.

Matka-Patronka

Pomnik znajduje się również w Czeboksary i został zbudowany z pieniędzy zebranych na organizację charytatywną funduszu, pierwszy prezydent Republiki Czuwaszja. Zwiedzanie zawsze uderzające w ich wielkości lub elementu etnicznego. Rzeźba jest dość wysoka: wznosi się na wzgórzu, tuż nad brzegiem Zatoki czuwaski. Jest to kobieta w strojach narodowych i rozpowszechnianiu broni w różnych kierunkach, jakby kogoś lub obejmując cały świat.

Memorial Park Zwycięstwa

Warto zauważyć, że znajduje się w najwyższym punkcie parku jest widoczny z każdego obszaru Czeboksary. Pomnik na cześć tych, którzy zginęli w czasie wojny, i nie tylko. Ci, którzy wykonują czynów, ryzykując swoje życie. Wielkiej Wojny Ojczyźnianej odzwierciedla wizerunek kobiety-matki, w ręku transparent. Obok niej, opadając na jedno kolano, stojąc młodych żołnierzy. Została założona w 1980 roku.

W 1996 roku otwarto pomnik, który walczył na Kaukazie. Trzy lata później, kaplica została poświęcona patronem żołnierzy – Saint John. Obok Park Memorial, pomnik likwidatorów awarii w Czarnobylu, w roku – dla żołnierzy-internacjonalistów, którzy zginęli w Afganistanie. Jeszcze później, ku czci poległych w czasie II wojny światowej otwarto Walk of Fame i fontanną.

Oprócz zabytków znajduje się muzeum sprzętu wojskowego.

Plac Katedralny

Ten zespół architektoniczny w Novocheboksarsk. Obszar ten jest bardzo piękny, zagospodarowany. Na granitowym cokole, rzeźba z brązu przedstawiająca księcia Włodzimierza, za nim – głównej bramy, reprezentujących trzy łuki: największy – pośrodku, otoczony przez jej dwa nieco mniejsze. Trzy ścieżki prowadzą do kościoła kamień katedry, znajduje się na placu w środku której zainstalowany jest fontanna. Jest też sklep ikona, kaplica, a nawet hotel.

Bayderyakovsky wiosna

Znajduje się w miejscowości Baderyakovo. Jest to naturalny i historyczny kompleks, który zawiera sprężynę i terenów zielonych. Turyści i miejscowi przyciągnęły mały budynek wzniesiony w 1912 roku – w tym samym czasie, że istniała sprężyna. Że kryje się skomplikowany system zaopatrzenia w wodę. Ale poza tym wspaniałym stworzeniem architektonicznego, który znajduje się w Republice Czuwaszja. Atrakcje kurtyny i ujawnić zupełnie inną epokę.

Jest on otoczony sadem sprężyny i mandżurskiej nakrętki, dzięki czemu wyglądają bardziej malowniczy krajobraz.

góra władcy Maryjskiego Posad

Główną atrakcją turystyczną, która zwykle odwiedzić w pierwszej kolejności. Pół wieku temu, kiedy miasto było jeszcze Maryjskiego Posad wieś Sundyre tu nagle Ekaterina Velikaya. Trzeba powiedzieć, że cesarzowa była (w dobrym tego słowa znaczeniu), wstrząśnięty takim pięknem okolicy? Na najbardziej malowniczym miejscu pięknej okolicy lokalnej wiedzieć ona zorganizowała recepcję połączoną z obiadem. I że po wizycie Katarzyny i jej obiad na góry i wzgórza stał się znany jako władcy. Wkrótce w pobliżu góry Katarzyny pracować nad stworzeniem gaju dębowym został rozpoczęty. Teraz już majestatyczne dęby, „dorosły” i jest skarbem, który utrzymuje Republika Czuwaszja. Charakterystyczne są najlepiej oglądać w świetle dziennym.

Kazan kościół Maryjskiego Posad

Kościół Matki Bożej Kazańskiej została zbudowana w 1761 roku na parafian. Później, w 1889 roku, kupiec o imieniu Lawrence Matveevsky świątynia zdobyłem pieniądze, więc nie było okazją do budowania wartości graniczne i ustawić dzwonnicę. Zewnętrznie, Kościół wydaje asymetryczny z powodu rozszerzenia. Ale co powiedzieć, bo zarówno na zewnątrz i wewnątrz kościoła jest wspaniały, niezwykły, piękny.

W latach 30. ubiegłego wieku, budynek zaczął dawać różne przedsiębiorstwa. I stabilny, a ATS i magazyn, a jadalnia – które po prostu nie było. W rezultacie, kościół został opuszczony, a dopiero w latach 90. ponownie udzielonych na wierzących. Nie przeprowadzono odbudowę, struktura wygląda bardzo stare, a niektóre obraz nie przetrwała. Ale jest coś w tym dziewiczym środowisku, coś co przyciąga do tej świątyni w Republice Czuwaszja. Celowniki nie zawsze muszą być obecne w przepychu pałacu.

Tak różne, ale z pewnością interesujące zabytki Czuwaszja. Zdjęcia tylko nieznacznie przekazać historię, tylko aby zobaczyć na własne oczy, można poczuć ducha minionej epoki. Musi odwiedzić to miasto Canas, znajduje się zaledwie 76 kilometrów od stolicy. W mieście można odwiedzić duże muzeum, a także most-wiadukt. Miłośnicy przyrody będą interesujące las Toburdanovsky. Oto główne atrakcje Kanash. Chuvashia pewnością zaskoczy różnorodność i naturalność.