215 Shares 3238 views

Karmić dziecko prawidłowo, albo gdy wprowadzenie pokarmów stałych podczas karmienia piersią

Lure – diety, które oferują dziecko osiągnie pewien wiek. Wprowadzone produkty uzupełnienie pokarmu, dzięki czemu ciało dziecka, aby uzyskać szerszy zakres składników odżywczych, witamin i minerałów. W pierwszym roku życia, bardzo ważne jest ustalenie prawidłowej i zbilansowanej diety, ponieważ w tym okresie fundamenty zdrowia dziecka. Wszyscy rodzice są zaniepokojeni kwestią kiedy wprowadzać pokarmy stałe podczas karmienia piersią, co żywności do zaoferowania swoje dziecko do dowolnego programu. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te ważne pytania.

Kiedy wprowadzać pokarmy stałe podczas karmienia piersią: sześciomiesięczny menu niemowlęcia

Rosyjski pediatrzy powinni wprowadzić pierwsze przynęty dziecko, które jest karmione piersią, kiedy osiągnie wiek sześciu miesięcy. To był koniec pierwszej połowy swojego życia założył gotowość do podjęcia innych, oprócz mleka, żywności. Dziecko przestaje działać wyrzutową odruchu języka, to znaczy, że dziecko może połknąć coś jadalnego, zaproponowany na łyżce. Przez ten czas, dziecko uczy się siedzieć, schylać się łyżką i odrzucić ciało, wykazując niechęć do jedzenia. W ogóle, dziecko staje się bardziej aktywne, mobilne, więc jego działania zaczynają domagać się bardziej poważne „doładowania”. Sześciomiesięczne niemowlęta są już wykazują zainteresowanie żywnością: oglądać posiłek rodziców i są gotowi, aby spróbować ich jedzenie. Uważa się, że mleko matki do 6 miesiąca życia nie spełnia w 100% zapotrzebowania rosnącego organizmu. Jednakże, nawet jeśli nie obchodzi z dzieckiem kilka oznaki gotowości do testowania nowych produktów, rozpocząć karmienie piersią powinno się omówić z pediatrą. Że lekarz powie Ci, jaki rodzaj produktu nadaje się do karmienia dziecka pierwszy i kiedy dokładnie powinien zacząć wzbogacać dietę grudnichka. Tak więc, gdy patrzyliśmy na wprowadzenie pokarmów stałych podczas karmienia piersią optymalnie. Sześć miesięcy – w tym wieku, który, według Związku pediatrów Rosji, najbardziej nadaje się do wprowadzenia pierwszego karmienia produktu. Jednak nie wszystkie dzieci są wyjątkowe i bardziej dokładny czas do testowania nowej żywności poinformować specjalistę.

Kiedy wprowadzać pokarmy stałe podczas karmienia piersią i jak? Podstawowe prawa dziecka zaznajomieni z nowym produktem

W szóstym miesiącu życia dziecko karmione 5 razy dziennie, między posiłkami utrzymujących odstępach 3,5 godziny. Przerwa na noc wynosi 10 godzin. przynęta pochodzenie pożądane dostarczenie posiłek (12-13 godzin) lub w innym czasie, oprócz rano i wieczorem. Nowy produkt oferowany jest przed karmienia piersią, to zwiększa szanse, że dziecko jest zainteresowany jedzeniem i połknąć go z wielkim entuzjazmem. Rozpocznij przynęty z bardzo małej dawce – pół łyżeczki płatków lub warzywnego puree. A przez następne 10 dni stopniowo doprowadza się do żądanej objętości dawki dla dzieci (około 150 g). Na wprowadzenie żywności warto kupić specjalną miękką silikonową łyżką, zmniejszając prawdopodobieństwo przypadkowego zranienia okruchy usta. Koszty oferta jedzenie bardzo uważnie i cierpliwie, w żadnym wypadku nie może wywierać presję naciskać i zmuszać dziecko. Raz masz do wprowadzenia produktu, aby uruchomić „rozcieńczyć” to z nowego rodzaju warzyw lub zbóż. Przykładowo Przynęta może rozpoczynać squash puree, po 10 dniach dodano łyżkę pół puree z kalafiora. Stopniowo zwiększać liczbę kalafior, przy jednoczesnym zmniejszeniu objętości dyni puree. Później w warzywa mogą być dodawane do olejów roślinnych – z oliwek, słonecznika i innych.

Schemat karmienia piersią zaleca rosyjskie pediatrów

Istnieją dwie główne opcje dla wprowadzania pokarmów uzupełniających:

  • rozpocząć podawanie bezglutenowe jednoskładnikowego owsianki na wodzie – ryż, grykę, kukurydzy;
  • rozpocząć podawanie roślinnego puree z jednego gatunku (zielony kolor biały) lub – cukinia, kalafior, brokuły, groch, zielonych ziaren.

Wprowadzenie warzywa doradzić, aby rozpocząć dziecko z objawami krzywicy, alergie pokarmowe, niedokrwistość. Babe z małą masą ciała, a często u niemowląt czkawka może być oferowany jako pierwszego produktu zbożowego karmienia. Warto pamiętać, że wszystkie przygotowane owsianka na wodzie, lub z użyciem mleka. pełnego mleka krowiego nie jest pożądane stosowanie do ośmiu miesięcy życia. Dobrą alternatywą katering uważany za gotowy owsiankę. Są one wykonane z materiałów o wysokiej jakości i są wzbogacone w różnych witamin i pierwiastków śladowych. Pierwsze razy owsianka rozcieńczony do stanu bardzo płynnym, a następnie stopniowo sprawiają, że grubsze, co prowadzi do płynnej konsystencji śmietany. Stopniowo, można go dodać do masła.

Kiedy wprowadzać pokarmy stałe podczas karmienia piersią: siedem miesięcy menu niemowlęcia

Po przeczytaniu pierwszego typu produktów może przystąpić rozszerzyć dietę. Następnym krokiem będzie stanowić prototyp „śniadanie” – wymiana dziesięciu karmienia innych produktów spożywczych oprócz mleka kobiecego. Jeśli w pierwszym karmić dziecka warzywa na obiad, a teraz na scenie – owsiankę. Wybór pierwszych zbóż zależy od dziecka: jeśli dziecko ma skłonność do zaparć, wskazane jest, aby rozpocząć z gryki, jeśli nie jest skaza – z ryżu lub kukurydzy. Kashi wpisany dokładnie tak samo jak warzywa, zaczynając pół łyżeczki na śniadanie i stopniowo porcje przynosząc kwotę w wysokości do 150 g Jeżeli danie pierwszy posiłek było owsianka, 7 miesięcy dziecko powinno być oferowane warzywa. Również w tym czasie weszła żółtka (jajka gotowane na twardo). Rozpocząć z kilkoma ziarnami żółtka wejście do doprowadzenia całkowitej objętości produktu do 1 szt. dwa razy w tygodniu. Żółtko można szlifować z mlekiem matki lub mieszany z puree zbóż lub warzyw.

Jak i kiedy wprowadzać pokarmy stałe podczas karmienia piersią? Mięso i przetwory mleczne

W ósmym miesiącu życia, nadszedł czas, aby przedstawić swoje dziecko do produktów mięsnych. sos mięsny oferowane przez analogię ze zbóż i warzyw, począwszy od 1/2 łyżeczki, w ciągu tygodnia objętość doprowadzono do 40-50, cały mięso powinno być dobrze miele, dziecko może łatwo połknąć i zadławić. Dobrą alternatywą domowe są jednoskładnikowe przemysłowych konserwy mięsne – bez soli, przypraw i innych zbędnych dodatków. Dla pierwszej znajomości z mięsa wołowego garnitur, indyka, królika. Tak więc, wprowadzenie jakiegokolwiek produktu przeprowadza się w tym samym schemacie. Początkowo dziecko jest oferowana dość małą ilość pokarmu jest ściśle monitorowany jego reakcję. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, ilość pokarmu stopniowo zwiększana. Po wprowadzeniu zbóż, warzyw i mięsa w diecie dziecka od 9-tego miesiąca życia zaczynają obejmować produkty mleczne (sery, jogurty) oraz produkty piekarnicze. W dniu 10 miesiąca – przeciery owocowe i soki (jabłko, gruszka, śliwka, itd.). W wieku 11 miesięcy, możesz zaoferować dziecku rybę. Tak więc, w roku tworzy kompletny żywności i żywienia, a dziecko jest przymocowany do diety dorosłych poprzez spożywanie różnorodnych jakości.