862 Shares 7036 views

Jak znaleźć swoją drogę w życiu? Porady psychologa

Życie człowieka – nie tylko fenomen biologiczny. Jest to jednostka fakt społeczny i historyczny. Ponieważ każda żywa istota rośnie i rozwija się, ale gdy dana osoba jest utworzona, jako osoba z jego światopoglądu, wartości, aspiracji i osiągnięć, a także kierunkach. A jednak, co najważniejsze, z indywidualnych celów, planów, marzeń i aspiracji. Osiągnięcie i mieszka przez nich osoba przechodzi przez swój sposób w tym świecie. Ale nie każdy sprawy idą tamtędy. Niektórzy nawet nie wiedzą, jak odnaleźć swoją drogę w życiu. I nie bez celu. Ten temat jest często uważana psychologa ich rad i zaleceń, aby pomóc ludziom, aby dojść do celu istnienia i znaleźć swoją drogę w życiu. To o niej i chciałby rozmawiać.


Poza torem

Po pierwsze, należy zauważyć, że życie człowieka można podzielić na pięć etapów. Szczególnie dużo uwagi poświęca się tego niemieckiego psychologa Karl Bühler. I pierwszy etap, który trwa aż do 16-20 lat, jest poza życiem. Ponieważ okres ten jest poprzedzony samostanowienia. Na taki młody człowiek nie ma jeszcze pełnię możliwości, zawodu i dostępu do wszystkich szansę wykazania się.

W drugiej fazie

Zwykle zaczyna się od 16-20 lat i trwa do 25-30. W tym dość długim okresie młodzieżowym człowiek zaczyna starać się w różnych dziedzinach działalności, połączenia formy z innymi ludźmi, a nawet do poszukiwania partnera. Na tym etapie zaczyna samostanowienia.

To – twierdzenie indywidualnej pozycji danej osoby w różnych sytuacjach, tworzenie postaw i wartości, a także wyznaczając standardy dla samoorganizacji. Za nim częściej, istnieje nadzieja. Która w tym przypadku jest związany z szkice możliwych sposobów życia.

żywopłoty

W drugim etapie, wiele do czynienia z zamieszania, niepewności, strachu i niepewności. Często obawy związane z faktem, że człowiek jest świadomy odpowiedzialności, jaka spoczywa na ramionach w związku z życiowych wyborów, jakich dokonali. Po tym wszystkim, on sam określa dopuszczalne dla norm społecznych obowiązujących wytycznych, najważniejsze wartości i więcej. Dla wielu ludzi, okres ten jest opóźniony w takim stopniu, że całkowicie tracą pomysł jak znaleźć swoją drogę w życiu, i nie bez celu, z dnia na dzień.

Problem z wyborem

Jeżeli dana osoba pozostaje na długo w utraconej kondycji i nie wie dlaczego budzi się codziennie, trzeba działać. Lepiej zacząć od definicji modelu drodze.

„Życie jako Art” – opcja ta jest przeznaczona dla osób ze skłonnością do eksperymentu. Te osoby, które lubią eksperymentować na własnym losem. Ich drogi życiowe wydają niekonwencjonalnych ludzi, którzy są przyzwyczajeni do „tradycyjnego” modelu. Który nazywa się „życie według reguł”. Jest to najmniej udany model. Ponieważ człowiek jest zorientowany ku niej, to jest zgodnie z zasadami, które są stawiane przez społeczeństwa, władz, zasad warunkowych. Żyje na zasadzie „jak się”, a nie jak chciałby. A jeśli chodzi o tej realizacji, a poczucie, że spędził swoje lata zmarnowane, staje się zbyt późno. I gorycz żalu w takich chwilach niesamowite.

Niektóre odpowiednia wersja „życia jako osiągnięcie.” Każdy, kto zdecyduje się go, służy rolę człowieka, „self-made”. To pracoholików, pragmatyka, wspinaczy społeczna – wszystkich ludzi, uznając je tym razem jako cenny surowiec do realizacji coraz większej liczby celów, które mogą zapewnić lepsze życie.

Chciałbym również zwrócić uwagę na modelu uwaga o nazwie „Życie przed życiem”. Ludzie, którzy za nią są w ciągłym procesie walki. W sensie przenośnym, oczywiście. A przede wszystkim, walka prowadzona do świadczeń socjalnych.

Aby wysłuchać pragnienia

Oto, co trzeba zrobić człowieka na pierwszym miejscu, jeśli myśli o tym, jak znaleźć drogę do nowego życia. Pragnienie – to część naszej natury. Są to indywidualne i zmienne, każdy ma własną. Ale wszystkie z nich są społeczne w naturze. I pragnienie, poprzez świadome działanie człowieka i jego sposób myślenia, prędzej czy później przerodzić się w niektórych celów życiowych. Które określają sens istnienia.

Prawo ścieżka w życiu dana osoba będzie w stanie określić, czy słucha siebie. Poza tym, co chce. Silne pragnienie, aby zawsze stać się celem, ponieważ są one zachętę dla energii dowolnej działalności ludzkiej – może to być praca, biznes i relacje międzyludzkie.

zalecenia wykonana

Absolutnie każdy psycholog powie swojego pacjenta: „Ścieżka swojego życia – to tylko twoja decyzja.” I będzie miał rację. Tylko człowiek ma prawo do dysponowania nim. Jednak nadal istnieje wiele okuć dla zaleceń, które mogą pomóc radzić sobie z ich aspiracji i pragnień.

Jeżeli dana osoba nie wie, czego chce, czego potrzebuje, aby poszerzyć zakres wiedzy i zakresu zainteresowań. W jaki sposób? Musimy zacząć, aby spróbować czegoś nowego, dotychczas nieodkryte. Często, sposób życia jest poza jego percepcji. A kiedy obejmuje jego obszary uwagę, że wcześniej były zamknięte dla niego, jeśli on zaczyna widzieć swoje życie z innej perspektywy. Jest to bezcenne poczucie pewności długo oczekiwany – mężczyzna w końcu znajdzie to, czego szuka.

Ponadto, psychologowie zalecają nie ograniczaj się. Niektórzy mogą uznać, że skuteczna praca jest możliwa tylko w jednym kierunku. Oczywiście, istnieją cele, które wymagają „pełne zanurzenie”. Ale nie wydać z siebie wszystko na jego realizację. Zaleca się, aby połączyć ten cel z innymi, zajmuje mniej czasu i wysiłku. Z reguły są one również połączone i ujednolicone.

Orientacyjny na wiedzy i możliwości

Znajdź początek ścieżki w życiu dana osoba będzie łatwiejsze, jeśli analizuje się, jako źródło przydatnych środków na jego przejście. Co on może zrobić? Popełnić żadnych aktów zdolne? Jak daleko może iść w poszukiwaniu sensu życia? Zdolność do odegrania ważną rolę w przejściu życia. Po tym wszystkim, są one własnością osoby, które decydują o sukcesie tego lub innego rodzaju działalności.

Umiejętność – nasze wewnętrzne kontrole psychiczne, powodując możliwość nabywania umiejętności, zdolności i wiedzy. Niektóre z nich zależy powodzenie kształcenia i szkolenia, a także tworzenie osobistych cech. Inne są odpowiedzialne za produkcję nowych pomysłów i odkryć. Zdolności – zasoby ludzkie, które muszą go używać, aby osiągnąć cele. Znajomość ich obecność często pomaga znaleźć drogę życia duchowego. Trzeba tylko zadać sobie jedno pytanie: „Co mogę zrobić”, i dać mu odpowiedź. Być może jeden z nich zostaną ukryte i sens życia.

o wartościach

Z pewnością każdy człowiek, przyjmując gratulacje na cześć wydarzenia, usłyszał w swoim wystąpieniu, a to: „Życzę, aby znaleźć swoją drogę w życiu.” Rzeczywiście, wiele z nich jest w stanie tego powiedzieć, ale nie każdy może wspierać wybór danej osoby. Ponieważ konflikt wartości zawsze miała i będzie mieć miejsce.

Sposób życia jest określana przez nich. Ponieważ osoba może znaleźć szczęście jedynie w przypadku, gdy jego istnienie byłoby czymś znaczącym, które mogą zaspokoić swoje różnorodne potrzeby. I nic więcej. Człowiek, dla których korzystne znaczenie komponentu jest niezależny, absolutna wolność i zabawy, nie będzie całkowicie zadowolony jeśli jest on obarczony rodziną, dziećmi i odpowiedzialności wobec nich. I vice versa. Ci, którzy są najbardziej marzy o wielkiej szczęśliwej rodziny, nie zyska szczęście, jeśli jest ona znikać na całe dnie w pracy.

Więc co mówimy? Fakt, że poprzez zdefiniowanie ich sposób życia, trzeba skupić się nie tylko na chęci i umiejętności, ale również na wartości. Oni – komponentem duszy.

przepowiednia

Jeżeli dana osoba nie wie, czego chce, i uważa, że nie jest rozpaczliwa sytuacja, to nie jest tak. Wystarczy, aby rozwiązać problem należy podchodzić z innej strony. I odpowiedzieć na następujące pytanie: „Czego nie chcesz” Temu, co do zasady, ludzie znaleźć odpowiedzi szybciej.

Muszą tylko być uregulowana. Oczywiste jest, że większość odpowiedzi: „Ja nie chce żyć bez celu ich lat” Ale czym właściwie jest osadzony w tym stwierdzeniem? Wszyscy – coś innego. Niektórzy ludzie nie chcą być sami w ich starości. Inni nie chcą przeżyć całe życie w tym samym mieście. Dla niektórych najgorszy strach jest bieda i nędza. Ktoś boi się zostawić ten świat, nic nie pozostawiając po sobie.

Opcje – tysiące. Ale istotą jest to, że jeśli nie ma najmniejszego pojęcia o swoich pragnieniach, to trzeba zacząć od przeciwnej.

testowanie

To naprawdę może pomóc niektórym ludziom, którzy mają problemy ze pytanie o jak znaleźć swoją drogę w życiu. Badanie tego typu można znaleźć w domenie publicznej. Ma ona na celu zbadanie potrzeb człowieka i motywacji. Wszystko, czego potrzebuje – dostarczenie gotowych odpowiedzi na pytania. są ogólnie dostępne opcje. Więc pozostaje tylko zidentyfikować najbardziej odpowiednie i ukochanej.

Jako przykład, kilka pytań z różnych bloków. Pierwszy sformułowane w następujący sposób: „Czas to pieniądz -. Musimy starać się zarobić jak najwięcej. " Kwestia drugiego zespołu jest następujący: „Prace – jest to wymuszone koniecznością życia” Ponadto, co do zasady, są pytania mające na celu zidentyfikowanie czynników, które pozbawia osobę przez większość czasu, a także w celu określenia predyspozycji do pewnych obszarów działalności. Na wszystkie pytania, przy okazji, zaproponował takie odpowiedzi: „Ja się z tym zgadzam”, „50 x 50” i „Nie sądzę, że tak.”

Oczywiście, po czym osoba ta nie jest prawda objawia się, jak odnaleźć swoją drogę w życiu. Test może jednak naciskać na medytację. A wyniki poprosi kierunek, w którym konieczne byłoby podjęcie działań.

samourzeczywistnieniem

Jak znaleźć swoją drogę w życiu? Musimy to zrobić najlepiej. Albo, co jest sama zawsze chciałem spróbować. W tym przypadku konieczne jest, aby rzucić wątpliwości. Wiele właśnie dlatego chowają swoje marzenia i pragnienia. Ale na próżno. Co do stracenia? Nic dziwnego, że mówią – lepiej robić i żałować, niż żałować, że nie zrobiwszy. Nawet jeśli nie – osoba będzie wiedzieć, co starał.

Wszakże ich pojemność jest bardzo ważne, aby zrozumieć. To jest – to podstawowa potrzeba każdego człowieka. Nawet Abraham Harold Maslowa samorealizacji zawarł w swej słynnej piramidy potrzeb. I Arystoteles powiedział, że szczęście można osiągnąć tylko zawarte w rzeczywistości ich potencjał.

Ale osoba musi zrobić, aby pozbyć się tego słowa „konieczne”. Prawie połowa twierdzi, „Tak, chciałbym grać muzyki / choreografia / Sport / Sztuka / Turystyka, ale cała moja praca wymaga czasu. Muszę zarabiać na życie. " Tak, taka jest rzeczywistość. jest potrzebne pieniądze. Ale zmiany życiowe są również konieczne! Można znaleźć inną pracę, mniej czasochłonne. Lub nawet zorganizować swoją działalność. Praca nie przynosi szczęścia i satysfakcji, jest to doskonały powód do zwolnienia i późniejszej edukacji biznesowej. A to z kolei jest nie tylko przydatna sprawa i osobiste źródło dochodów, ale także sposobem na samorealizację.

Świadomość wolności

To, co jest naprawdę ważne. Człowiek, aby pomyśleć o tym, jak znaleźć właściwą drogę w życiu, musimy najpierw zrozumieć, że jest to całkowicie za darmo. I robić, co chce.

Ale wielu ludzi w życiu następuje coś, ale nie ich pragnienia. Słuchają ich rodziców, mediów, prowadzone za pomocą konwencjonalnych i ogólnie przyjętych norm ustawowych, nie są zgodne z modelem życia banalne. Jakby zapomnieli, że panami ich życia są one tylko i nikt inny.

Ale wolność jest dostępny dla każdego. Uprawniony do niego nawet z konstytucją. Wolność – to zdolność człowieka do życia i działania zgodnie z własnymi celami i interesami, kierując się wiedzą obiektywną koniecznością. A w każdym razie nie można o nim zapomnieć.

Zasady do zapamiętania

Jak znaleźć właściwą drogę w życiu? Trzeba przestrzegać prostych zasad:

  • Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno, by coś zmienić.
  • Nie zapominaj, że istnieją problemy w ogóle.
  • Akceptować niepowodzenia i kłopoty jako okazję do zdobycia doświadczenia.
  • Regularne badanie (wywołać) to nowe doświadczenie.
  • Robi rzeczy, które kochasz.
  • Zapomnieć się w przeszłości i kocham jego „ja” w teraźniejszości.
  • Zwrócić uwagę na ich umiejętności, samorozwoju i hobby.
  • Aby ustawić cel, a nie wycofa się z niego.

A co najważniejsze – pamiętaj, że życie – to seria działań. Po znalezieniu celu, i udało nam się zobaczyć z drogi. I to kładzie kres wędrować, daje siłę do stałego postępu ku nim.

153 shares 6404 views