767 Shares 7066 views

Supermarket "Silpo": informacje zwrotne od pracowników i klientów

Na Ukrainie, jeden z liderów rynku detalicznych żywności jest supermarket „Silpo” sieć. Odpowiedzi o nim często znajdują się w Internecie. Zobaczmy jakie wrażenia słynnych domów składa interesantów salony sprzedaży. Należy zwrócić uwagę na opinię, która wyrażona pracodawcy pracownicy „Silpo”.


O firmie

Sieć supermarketów „Silpo” należący do grupy „Fozzy” firmy sprzedającej jedzenie od 1998. Pierwszy sklep znanej marki otwarto w Kijowie w roku 2001. Podstawowym właściciel firmy (51%) – Kostelman Vladimir Mihaylovich, w niepełnym wymiarze czasu poeta i gitarzysta grupa „Remont wody.” Współwłaścicielami firmy są Oleg Sotnikov, rzymskie i Yuri CHigir Gnatenko – Kostelman koledzy, jego partnerzy w twórczości muzycznej.

Jeszcze w czasie studiów, przyjaciół opanowali biznes transfer. Kilka lat one importowane i sprzedawane w Rosji z prętów tace czekolady, gumy do żucia i inne produkty, które są popularne w latach 90-tych. Stopniowo małe i pozornie błahych firma przekształciła się w stabilnej firmie, która implementuje żywności luzem. W 1998 roku rozpoczął projekt „Fozzy”, w którym supermarkety „Silpo” zostały otwarte.

W chwili obecnej na Ukrainie ma ponad 150 sklepów sieci. Supermarkety „Silpo” oferuje ponad 20 tysięcy pozycji żywności, chemii gospodarczej, napojów alkoholowych, produktów dla dzieci.

Sklepy, zazwyczaj zajmują powierzchnię 800 tys. m i więcej. W wyspecjalizowanych wydziałów szeroki wybór mięs, warzyw, owoców. sieć handlową z bogatym asortymentem egzotycznych przysmaków, takich jak trzcina cukrowa, kaktus owoców, szalotka, czerwony banan, granadilla, kumkwat, carambola.

Gdy supermarkety „Silpo” prowadzenia własnej gotowania, warsztaty przygotowywania sushi, piekarnia, cukiernia.

Sklepy sieci dystrybucyjnej znajdują się głównie w centralnych częściach miast. Nie jest więc dziwnego, że wielu mieszkańców Ukrainy odwiedził „Silpo” w przerwie na lunch, aby kupić sałatkę lub danie główne.

W supermarketach, istnieje duża część towarów dla dzieci. Tutaj można kupić w rozsądnych kosztach zabawki, materiały do rękodzieła, artykuły papiernicze, słodycze, ciastka, chusteczki nawilżone.

Sklepy oferują szeroką gamę akcesoriów dla pikniku. Miłośnicy wycieczek jest łatwo podnieść tutaj kompaktowy grill, szaszłyki na grilla, grill.

Od 2008 roku, sprzedaje produkty wykonane na zlecenie grupy spółek „Fozzy” w sieci supermarketów. Jest on reprezentowany przez następujące znaki towarowe :

 1. „Nagroda”. Ponad 1100 odmian towarów Wykonany ze specjalnymi znakami na gwarantowaną jakość produktu. Tak więc, jak podano w sieci sprzedaży reklamy stara się ułatwić zadanie wyborze nabywcy, a tym samym zaoszczędzić swój czas.
 2. "Full cup". Obejmuje ona ponad 450 nazwisk najbardziej przydatne w codziennej towarów życia (olej słonecznikowy, naczynia jednorazowe i tak dalej. N.)
 3. „Pełna szkło”. Szampan i wino opłacalne cena pkt.
 4. Premiya Wybierz. Delikatesy, zwykle drogie produkty, w tym naturalnego jesiotra i kawior z łososia.
 5. "Green Country". Najbardziej użyteczne owoce i warzywa, które zawierają maksymalną ilość witamin.
 6. Zonk. Jabłkowy.
 7. „Nagroda Riki Tiki». produkty najbardziej popularnych dzieci: żywność, słodycze, kosmetyki.

Istnieje również supermarkety Le Silpo są częścią sieci handlowej, odnoszące się do wyższej kategorii cenowej. Są one przeznaczone dla zamożnych klientów. Tutaj można kupić rzadkich odmian sera, egzotyczne owoce i warzywa, ekskluzywne napoje alkoholowe.

Trading Network publikuje swoje własne czasopismo Fresco recepty. Na swoich stronach oferują bogactwo pomysłów, jakie potrawy przygotowywane przy użyciu produktów z supermarketów.

Grupa firm „Fozzy” jest również rozwój sieci kawiarni pod tytułem „Silpo Resto”. Jest całkiem przytulne miejsca, gdzie można zjeść smaczne i niedrogie.

Informacje o stanie finansowym spółki „Fozzy”

Pomimo faktu, że sieć supermarketów „Silpo” jest jednym z liderów w detalicznym handlu żywnością, nie można uznać za sytuację finansową grupy spółek dobre.

Jak wiecie, 12 lipca 2016 r sąd nakazał aresztowanie wszystkich pieniędzy w firmie, „Fozzy-Food” kont firmowych, właściciel sklepu. Firma posiada przeterminowanych zobowiązań na pożyczkę do PJSC „VTB Bank” w kwocie 239 100 000 hrywien. Na podstawie dostępnych informacji analityków banku, kredytobiorca jest całkiem w stanie spłacić swoich zobowiązań, ale z przyczyn niejasnych uchyla obsługę zadłużenia.

Obecnie aresztowanych rachunki umieszczone ponad 70 mln USD.

Pomimo zablokowania funduszy, „Fozzy-Food” spółka nadal pracować i handlować. Jest to możliwe, jako komentarz do pracowników banku, tylko z naruszeniem ustawodawstwa ukraińskiego.

Jaka jest obecna sytuacja finansowa grupy spółek – jest nadal nieznany. Jest prawdopodobne, że supermarkety przestanie działać.

opinia konsumentów o usługach w sieci handlowej

Większość odwiedzających pozytywnie scharakteryzować sytuację w „Silpo” sklepach. Opinii wielu mężczyzn i kobiet, jasno wynika, że w supermarkecie to jest przyjemne.

W sieci handlowej należącej do spółki „Fozzy”, istnieje kilka silnych konkurentów, takich jak „Auchan”, „Koktajl”, „Eko-Market”. Ale to nie jest powód, dla kupujących ominąć sklepów „Silpo”. opinie klientów zawierają informacje o następujących zaletach sieci handlowej:

 1. praca non-stop. Jest to szczególnie ważne dla kobiet i mężczyzn, późno w serwisie.
 2. Dogodna lokalizacja sklepach. Zawsze można kupić jedzenie w drodze z pracy do domu.
 3. Powierzchnie supermarketów są jasne, przestronne i czyste.
 4. Stojaki z produktem znajdują się w większej odległości od siebie, tak, że kupujący nie kolidują ze sobą.
 5. Duża gama produktów, można kupić wszystko w jednym miejscu.
 6. przystępnych cenach.
 7. W pomieszczeniach handlowych istnieją oznaki-strzałek, aby pomóc znaleźć odpowiednie działy.
 8. Personel zachowuje się uprzejmie.
 9. System premiowy pozwala zaoszczędzić trochę gotówki.

Z „Silpo” braki kupujący zwrócić uwagę na następujące:

 1. Produkty powinny być starannie dobrane. Wśród nich są zepsute, wygasł.
 2. Strażnicy zachowują się nieetycznie, zbyt podejrzliwie patrzy na każdego klienta.
 3. nieprzyjemny zapach utrzymane w dziale mięsnym.
 4. W „Silpo” supermarkety może dać krótkie wagi.
 5. System premii jest bardzo złożona. To nie zawsze jest jasne, kiedy Naliczaj punkty za zakupy i jak z nich korzystać.

Opinie o produkcie

W odniesieniu do jakości produktów sprzedawanych przez supermarkety „Silpo”, opinie klientów można znaleźć negatywne. Wielu klientów internetowych zgłosić, że nie tylko zdarzyć się w sklepach, „Fozzy” uszkodzonych towarów. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do produktów mięsnych. Być może w tym względzie, departamenty gdzie sprzedają wieprzowinę i wołowinę, nieprzyjemny zapach. Na półkach mleko, sery, kiełbasy naprzód wystawianych produktów, trwałość wygaśnie w ciągu jednego do dwóch dni.

Prawie każda ukraińska akcja „załamanie cen” jest znana, które regularnie odbywają się w „Silpo” sieci supermarketów. opinie klientów sprawiają, że jasne, że duże rabaty są często instalowane na produkt, który przechowuje chce sprzedać jak najszybciej. Czas działania – około 2 tygodni. W tym okresie spadek cen owoców i warzyw, który trafił do sprzedaży przez długi czas za mało, a dla niektórych rodzajów mięsa, ryb, konserw. Wielu mieszkańców Ukrainy powodzeniem używać akcji „załamanie cen” w celu zaoszczędzenia pieniędzy. Wśród produktów spożywczych, który jest rabat, można znaleźć wysokiej jakości, o długiej żywotności.

Możemy rozważyć wiarygodnych informacji, że pochodzi od pracowników „Silpo”? Przeglądu w zespole, który zawiera informacje na temat niskiej jakości produktów jest alarmujący. Istnieje podejrzenie, że byli pracownicy są wściekli na pracodawcy i zaszaleć negatywne emocje. Oni ostrzec konsumentów, że mięso w sklepach czerstwe i przetworzonych przypraw, na niską jakość nie było zauważalne. Nie wiemy na pewno, czy „oskarżyciele” mają rację. Jednak po prostych zasad, które pomogą chronić się przed zakupem produktów niskiej jakości:

 1. Zawsze zwracać uwagę na daty ważności wydrukowanej na opakowaniu. Jeżeli towary są wklejane jeden po drugim kilka etykiet, należy uważać: może to oznaczać, że prawdziwa data produkcji towarów chcą ukryć.
 2. Wybierz żywności, które są na półkach znajdujących się najbliżej ściany. Z reguły są one najświeższe.
 3. Przy zakupie mięsa lub drobiu, poprosić ją, aby dać Ci czek na zapach.
 4. Nie kupuj pakowane owoce i warzywa: w opakowaniach ze zdjęciami i kolorowych siatek, są bardzo atrakcyjne, nawet gdy zepsute.

Opinia klientów o cenach i systemu premiowego

Podobnie jak większość sieci handlowych, „Silpo” ustawia cenę niektórych produktów poniżej, a drugi – nieco wyższa niż u konkurencji. Ogólny poziom cen w sklepach jest do zaakceptowania dla kupujących.

Ponadto, wielu mieszkańców Ukrainy przyciąga obecność kart bonusowych. Dokonując zakupu określonej liczby punktów zaliczonych do osobistego konta klienta. W kolejnych zamówień mogą zostać użyte do zapłaty za towary.

Jak Silpo niektórych klientów „łatwe do zrozumienia w systemie premiowania. Mało sklep użytkownik może samodzielnie obliczyć ilość punktów zgromadzonych w jego „skarbonki” i są one uważane za pośrednictwem algorytmu. Ponadto nie jest jasne, w jakim punkcie skumulowane premie mogą być wydane. Większość nabywców wolą mieć kartę rabatową uprawniającą ich do stałej zniżki procentach. Silpo Niektórzy klienci „skarżył się, że obiecane premie zostały naliczone. Na gorącej linii, aby odpowiedzieć na takie sytuacje, że zakup nie jest zarejestrowany w bazie danych.

Opinia nabywców o promocjach, stymulując popyt na towary

W supermarketach „Silpo” w celu zwiększenia popytu konsumentów stale przeprowadziła szereg działań: Tydzień zniżek, loterie, loterie. Wśród nich wiele twórczy i nietypowy. Na przykład w „Silpo” sklepów w Charkowie każdy sprawdzian z kasą zawiera krótkie przewidywanie przyszłości. Wielu kupujących z ich zainteresowania czytaniem.

Również w Charkowie supermarketów po 20-00 zestaw zniżek na produkty kulinarne dla tych, którzy nie lubią siedzieć na diecie, ale preferuje wieczorem pyszny obiad. W każdy czwartek w całej sieci „Silpo” to akcja „Dzień Ryby”: na wszystkich produktach z rzek i mórz jest zniżka w wysokości do 20%. W sklepach można kupić bony towarowe o wartości nominalnej 100, 200 lub 500 hrywien. Jest to bardzo wygodne dla ludzi z Ukrainy, którzy chcą mieć praktyczny prezent dla kogoś znajome.

Zasadniczo konsumenci zobaczyć działalność handlową „Silpo” pozytywne. Ale niektórzy klienci pamiętać nieprzyjemną historię, kiedy supermarkety nie są zgodne z warunkami akcji.

Wielu klientów pozytywnie reagować na sprzedawców i kasjerów. Przegląd doniesień, że pracownicy „Silpo” przyjazny i zawsze gotowi odpowiedzieć na pytania klientów.

Niektórzy mieszkańcy Ukrainy wskazują, że w porze lunchu od 12-00 do 12-30 kasjerów w sklepach i zmieniających się zmian w tym czasie trzeba czekać długie kolejki przy kasie.

Wielu klientów sieci handlowej są oburzeni z powodu faktu, że sprzedający dotknąć rozpakowane produkty (takie jak mięso) ręce bez rękawiczek.

Często negatywne emocje powodują opiekunki „Silpo”. Opinie mówią, że strażnik odprowadził niemal każdy użytkownik podejrzany wygląd.

Praca w „Silpo”. warunki pracy

Ci, którzy dążą do znalezienia dobrej pracy, ważne jest, aby zbadać reakcje pracodawców. „Silpo” regularnie publikuje wielu sprzedawców, kasjerów i pracy strażników. Większość z nich polega na pracę zarówno w dzień iw nocy. Przeciętne wynagrodzenie pracowników „Silpo” wynosi około 800 USD. w tygodniu, trochę na podstawie cen żywności i mieszkań.

Interesujące jest to, że zespół „Fozzy” firma oferuje unikalny program rozwoju zawodowego dla absolwentów szkół średnich. Do udziału w nim, młodzi chłopcy i dziewczęta mogą wypełnić formularz na oficjalnej stronie „Silpo”. W przypadku pomyślnego zakończenia rozmowy kwalifikacyjnej kandydat do pracy i zająć się indywidualny plan rozwoju dla swojej firmy, „Fozzy”. Wszystkie prace sztuczki uczy nowicjusza kurator. Po przejściu przez pośrednich etapach absolwentka uniwersytetu służył jako szef sekcji, wydziału lub kierownik sklepu.

Opinie na temat charakteru pracy

Prawdziwy pracoholik prawdopodobnie będzie chciał pracować w „Silpo” sieci detalicznej. Informacje zwrotne od pracowników scharakteryzowanie tej grupy przedsiębiorstw w odpowiednim miejscu, aby doskonalić wiele umiejętności. Pracownicy sklepów jednocześnie służyć odwiedzającym, wprowadzania towarów na kasie danego planogramów, czyste salesroom, o to, że nie było kradzieży. Nawet przedstawiciele słabszą płeć powinna być gotowa do przewozu ciężkich skrzyń towarów, jeżeli jest to konieczne.

Komentarze na temat poziomu płac

Dla tych, którzy chcą otrzymywać hojną nagrodę z minimalnym zatrudnieniu, najgorsze możliwe pracodawcy – to sieć handlowa „Silpo”. Informacje zwrotne od pracowników na ten temat zawierają te same informacje: duże pieniądze w zespole „Fozzy” Spółka nie otrzymała pieniędzy. Dlaczego? Jak wiadomo, w 2015 roku firma przeszła skrót państwa. Liczba pracowników zmniejszyła się o 20%. Ilość pracy pozostałych pracowników wzrosła. Płace w tym samym czasie zredukowane.

Ponadto, pracownicy „Silpo” są często karane za drobne przestępstwa. Wysokość kar do wysokości 500 UAH. Pracownicy sklepów faktycznie zwrotu z kieszeni cały niedobór sklepu. Grzywny są ustawione za późno, nieprawidłowe wyświetlanie towarów, bałagan na półkach sklepów w supermarketach „Silpo”. gastarbeiterów bardzo negatywne zawierają informacje, które menedżerowie sklepów sprzedaży towarów, nie nabijania kontrole na dłoni. Obowiązek zwrotu niedobór natomiast w tym samym czasie nałożonej na wszystkich członków zespołu.

Nie ma jednak pozytywne opinie o pracy w „Silpo”. Pracownicy, którzy pracowali w sieci od dawna, że w tym czasie nigdy nie zostały ukarane.

Niektóre opinie autorzy ostrzegają, że wynagrodzenie w „Silpo” są często opóźnione. Czasami to się nie stanie, a formalizacja skoroszycie.

Młodzi ludzie, którzy nie są obciążone przez jego rodzinę, gotowy do pracy w systemie zmianowym w nocy iw weekendy, kiedy jest to konieczne, najprawdopodobniej, będzie dobry karierę w sieci handlowej. pracowników ciężko pracujących w systemie wartości i płacić im dość obfite.

Recenzje stosunek do pracowników

Postawa wobec pracowników nie jest zbyt taktowny w grupie firm „Silpo”. Opinie pracowników zawierają informacje, które dla zwykłych pracowników może być traktowana z pogardą.

Ponadto byli pracownicy „Silpo” informacji zakładowego że jest naprawdę dużo przeterminowanych produktów w supermarketach. pracownicy firmy są zmuszone do wykupu dużą część zepsutej żywności. W takim przypadku, jeśli nie zgadzają się, są karane i pozbawiony premii.

Były też referencje od pracowników, że gdy miasta były działania wojskowe, przywódcy nie mogą opuszczać miejsca pracy. Pracownik „Silpo” musiał ryzykować swoje życie, aby nie stracić ich jedyne źródło dochodu.

W jakim stopniu są do pracy w sieci handlowej „Silpo” w Kijowie?

W obrębie miasta znajduje się około 50 sklepów należących do grupy spółek „Fozzy”. obywateli Ukrainy wyrazili różne opinie „Silpo”. Kijów – miasto w którym mieści się centrum sterowania całej sieci sklepów.

Wydawałoby się, że to jest miejsce, gdzie należy stworzyć serwis w supermarketach bardzo dobrze. Jednakże istnieją opinie mieszkańców Kijowa, że pracownicy „Silpo” zachowują się niegrzecznie wobec klientów. Wiele również skarżą się na długie kolejki przy kasie.

"Silpo" South ukraińskie supermarkety. Informacje zwrotne od pracowników

Zaporoże – miasto, w którym znajduje się największa sieć sklepy w południowej części kraju. Pracownicy mówią, że menedżerowie zrobić niewygodnych zmiany harmonogramu. Wielu sprzedawców i kasjerów pracujących przez długi czas, siedem dni w tygodniu. Byli pracownicy sieci handlowych często opuszczać negatywną informacje zwrotne. „Silpo” (Zaporoże) jest uważany za „trudne” przez pracodawcę.

Pracownicy sklepów czują się przytłoczeni obowiązkami. Nawet Zarządzający supermarketach często muszą obsługiwać klientów w kasie lub licznika.

Ujemne sprzężenie zwrotne na pracy w „Silpo” (Zaporoże) zawierają skarg na brutalne postawy menedżerów do podwładnych. Zwykli pracownicy uważają, że menedżerowie sklepów są oszukiwani, nieuczciwe liczenie płac, ale w obronie swoich praw, nie mają szans.

wniosek

Zakup żywności dla rodziny produktów – proces przyjemne i jednocześnie kłopotliwe. Chcę kupić wszystkie najsmaczniejsze, przepyszną, świeże. Już chodzenie w hali supermarketu, wiele gospodyń domowych są psychicznie, jak będą wyglądały na patelni automaty do nich plastry mięso w połączeniu z warzyw i aromatycznych przypraw.

Teraz masz wystarczająco dużo informacji na temat „Silpo” supermarketów. Opinii pracowników i klientów stanowią dużo zarówno pozytywnych jak i negatywnych punktów widzenia. Mieć informacje, można się zdecydować, czy użyteczne sieć handlowa na dokonywanie zakupów w gospodarstwie i czy iść do pracy.