637 Shares 6782 views

Sądowa Komisja Egzaminacyjna: definicja, cechy i wymagań

W wielu rodzajach postępowania jest niezbędne do uzyskania fachowej oceny dowodów, aby potwierdzić wyroku. Procedura ta odbywa się w różnych sprawach, niezależnie od trudności mogą one być. Komisja śledcza ma zasady wydajności, które muszą być przestrzegane w celu uzyskania dokładnych wyników.


pojęcie

Badanie Komisji jest używane w różnych dziedzinach, nie tylko w sprawach cywilnych i karnych. Wiele naruszenia administracyjne wymagają również jego realizację. Dlatego też istnieje takie określenie w prawie.

Jeśli weźmiemy pod uwagę całkowitą wartość, procedura jest taka aktywność dwóch lub większej liczby specjalistów w jednym miejscu. Powołanie Komisji Egzaminacyjnej jest ustalana przez sąd w celu weryfikacji faktu.

prawodawstwo

Baza wiedzy realizacja może być wiele czynników. Zasady jego realizacji zarejestrowanego w normach RF APC oraz kodeksu postępowania cywilnego Federacji Rosyjskiej kpk. To zależy od kolejności, w jakiej wymaganej ekspertyzy proces.

Ponadto, nie jest prawem „Na działań kryminalistycznych państwa w Federacji Rosyjskiej”, który określa regulamin pracy. Jest to prawo specjalistów są prowadzone w wykonywaniu obowiązków. Due diligence ma kilka rodzajów priorytetów badań oznaczało podstawy zadań.

Zgodnie z priorytetów

Przez czas robi ekspertyzy badań jest:

 • podstawowej;
 • retransmisja;
 • więcej.

Podstawowym jest po raz pierwszy w trakcie procesu. Po tym może być ponownie wybrany, a ponadto, jeżeli dochodzenie nie było wystarczające. Dzięki nim, powinny być eliminowane niedociągnięcia w procesie pierwotnym.

Ze względu na charakter zadań

Istnieje kilka rodzajów procedur, charakter zadań:

 • pisma – ustanowiony autentyczność podpisów na dokumentach;
 • Rachunkowość – sprawdzić prawidłowe rachunkowość i sprawozdawczość, ważność obliczeń;
 • Psychiatryczne – sprawdza zdolne osoby;
 • merchandising – pozwala ocenić jakość rzeczy, jego cena;
 • budowa i techniczne – sprawdza jakość konstrukcji, objętości, wartości;
 • językowy – sprawdzony tekst.

Często wykonywane prowizji obdukcji lekarskiej, co pozwala na ustawienie konkretnego faktu.

baza organizacyjna

Badanie Komisji jest wskazany:

 • wnioskodawca;
 • decyzja sądu lub porozumienia stron;
 • podlega prawu umowy.

Inicjatorem badania może być sąd, jak również każda osoba, która złożyła petycję. W każdym przypadku, sąd wykonania decyzji.

Kiedy?

Badanie jest przeprowadzane, jeśli to konieczne, ocenę różnych dowodów, że wymaga specjalnej wiedzy obiektywnej. Również jest to konieczne do ustalenia okoliczności, które są istotne dla decyzji.

Często wymagają fachowej oceny kilku specjalistów, co pozwala na dokonanie niezbędnych wniosków. Pracownicy powinni być profesjonalistami w swojej dziedzinie.

Procedura przeprowadzania obdukcji

Ekspert Komisji jest jak wszystko inne. Jest ona przeprowadzana dzięki standardom APC, GIC, kpk i zależy od rodzaju sprawy. Dla nich istnieją przepisy federalne. Badanie lekarskie komisja jest wymagana do instalacji rzeczywistości zjawiskiem związanym z życia i zdrowia ludzi. W celu przeprowadzenia takiego badania trzeba determinacji sądowej. Zabieg przeprowadzany jest na wniosek, na podstawie danych ekspertów, listy pytań, dokumenty próbki.

petycja

Do rozpatrzenia przez złożenie pisemnego lub ustnego zaproszenia. Jeśli wybierzesz drugą opcję, to jest ustalone w protokole z posiedzenia. Żądanie komunikat pojawia się na każdym etapie, jeśli jest rozpatrywane w pierwszej instancji.

Sąd apelacyjny również możliwość przeprowadzenia oceny eksperckiej. Tylko jeśli wymagane uzasadnienie, dobrego powodu. Wszystko to musi być udokumentowana.

wyciąganie wniosków

Główną cechą opracowania procedury jest sformułować wnioski ekspertów. Często kilka opinie odzwierciedlają sprzeczne, dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się, ocenę wszystkich profesjonalistów. Do produkcji ekspertyzy wybrano grupę specjalistów, a także ich przywódcy. Po praca wykonywana wyniki zapisane w dokumencie.

W przeciwieństwie do kompleksu

Ustawodawstwo jest złożonym i komisja egzaminacyjna. Są rodzajem opinii sądowych. Mają podobne i charakterystyczne cechy. kilka specjaliści biorą udział w obu przypadkach. Kończą się w konkluzji.

Różnica między tymi procedurami jest profil zaangażowanych ekspertów. Jeśli prace prowadzone przez ekspertów w tej samej dziedzinie nauki, to jest komisja egzaminacyjna. Kompleks obejmuje szereg specjalistów o różnych profilach.

Dlaczego chcesz do sądu?

W arbitrażu, sprawy cywilne decyzja ekspert jest dowodem, więc to jest brane pod uwagę w decyzji. Jeśli istnieje konflikt, sąd bierze pod uwagę opinię ekspertów i oparte na to decyduje.

Chociaż wniosek obiektywne dowody na to, że, z powodu których nie ma wątpliwości, choć zdarzają się przypadki, w których jasność w rozwoju biznesu nie jest wypłacane. Potem procedura jest przydzielony ponownie do dokładniejszego wyjaśnienia sytuacji. Pamiętaj, aby pokryć te same materiały i dokumenty są wykorzystywane wyłącznie do innych specjalistów. Aby przeprowadzić ponowną analizę potrzeb powody, dla których nie uważa się za dowód.

ekspertyza

Po zabiegu, wydała dokument, który jest wykorzystywany w postępowaniu. Zawiera on datę i czas rejestracji. Również ustalone kwestie, na których podane szczegółowe odpowiedzi. Z informacji powinna zawierać nazwę instytucji, do wykonywania pracy.

Na koniec wnioski są rejestrowane. Jeżeli stosowane są środki techniczne, są one dołączone do dokumentu, takich jak zdjęcia, wideo, dyktafonu. Decyzja może być dodatnia lub ujemna. Prawdopodobieństwo jest rejestrowana, gdy nie ma żadnych konkretnych wniosków.

Często popełniane są błędy w dokumencie, nie odpowiadają rzeczywistości, urojenia. Eksperci nie powinny wykraczać poza zakres i pozwalają braku niezbędnych parametrów. Również stwierdził naruszenie logiki, brak wiedzy na temat kwestii, które nie powinno być. Ekspertyza często może podjąć decyzję. Ale mogą być błędy, więc sąd musi sprawdzić wszystkie informacje.