504 Shares 3680 views

Co trzeba wiedzieć, zanim dodasz favicon na swojej stronie

Obecnie nie favicon nie robi żadnej jedno miejsce. Standardowe ikony położył stworzyć witrynę. oni po prostu nie zawsze dostosowane do użytkownika. Problem polega na tym, że nie każdy zna właściciela zasobu, jak dodać favicon. Akcja nie jest tak skomplikowane. Ale wynik pozwoli zidentyfikować miejsce wśród kilku innych ekstradycji. Ponieważ słowa kluczowe mogą wyglądać i favicon nie zawiedzie. To była jego decyzja, aby dodać często wyjaśnia użytkownik, aby przejść do zasobu.


Favicon na swojej stronie

Przed umieszczeniem favicon na swojej stronie internetowej, że jest konieczne, aby stworzyć. Aby to zrobić, można wybrać jedną z opcji:

 1. Zamówić układ projektanta.
 2. Tworzenie własnych usług on-line w internecie.
 3. Tworzenie się w programie Photoshop.

Standardowy obraz jest zapisywany z rozszerzeniem ICO. Pożądane jest, aby wybrać rozmiar 16×16 pikseli. Są rozmiary i więcej. Są one potrzebne, gdy strona użytkownik zostanie zapisany na pulpicie.

Następnie umieścić obraz w głównym katalogu witryny. Aby to zrobić, wchodzimy http://site.ru/favicon.ico wiersz, gdzie zamiast:

 • site.ru przepisać nazwę środków własnych;
 • favicon.ico nazwa pliku jest wpisany z favicon.

Dla poprawnego odbicia w wyszukiwarkach trzeba wprowadzić kod w obrazie. Aby pobrać należy użyć znacznika . Jest on umieszczony w ciąg . Nie ma innej opcji – .

Następnie zostanie zainstalowany zaprojektowane logo. Można zauważyć, zarówno na miejscu jak iw kwestii przesłuchań. Powinno być ikoną przed adresem zasobu.

Favicon i przeglądarek

Przed dodaniem favicon, ma zdecydować o jego ekspansji. Może to być:

 • ICO.
 • SVG.
 • PNG.
 • APNG.
 • GIF.
 • JPEG.

Jednak różne przeglądarki obsługują różne rozszerzenia. Która przeglądarka jest lojalny do dowolnego formatu favicon pokaże poniżej tabeli.

typ przeglądarki

ICO

SVG

PNG

APNG

GIF

animowany GIF

JPEG

Internet Explorer

2

3

1

1

1

1

1

Google Chrome

3

3

2

1

2

1

2

Firefox

2

1

2

2

2

3

3

opera

2

2

2

2

2

2

2

safari

3

1

2

1

2

1

2

1 – nie obsługuje;

2 – nie obsługuje wszystkie wersje;

3 – obsługuje wszystkie wersje.

Ponieważ wiele z nich nadal preferują standardowego formatu. Dodawanie favicon, nie będzie musiał martwić się o rodzaju przeglądarki klienta. Jeśli nie brać pod uwagę wiek, preferencje zawodowe i inne publiczność przed dodaniem favicon można przebywać bez logo.

Jeśli chcesz dodać kilka favicon

Czasami istnieje potrzeba lub konieczność dodać niewielką obrazu dla każdej strony, lub do różnych formatów do wyświetlania na różnych przeglądarkach. W tym przypadku pytanie, jak dodać favicon normę, trzeba dodać kilka uderzeń.

Wprowadzanie favicon insercji w korzeniu jest bardzo prosta. Ale to nie wystarczy, aby utworzyć kilka rozszerzeń. Aby to zrobić w kodzie HTML, aby wstawić , pre-ach linii .

Poprzez stworzenie takiej struktury, należy pamiętać, że Internet Explorer słowo ikonie nie wystarczy. Musisz wejść do niego skrót. W tym przypadku standardowa przeglądarka internetowa odpowie na frazy, a reszta – tylko ostatnie słowo.

Na forach, istnieje wiele pytań, aby dodać favicon w „Yandex”. Jeśli obraz zostanie dodany do katalogu głównego witryny, rejestracja nie jest konieczna. Roboty znaleźć domyślnie.

Dodał, i stracił

Zdarza się, że wszystkie działania podjęte prawidłowo, a także sprawdzanie wyszukiwarek nie mam zdjęć. Najważniejszą rzeczą jest, nie jak wiele do dodania, a jak dodać favicon. W „Yandex. Direct” przy prawidłowym dodaniu zatwierdzenie obrazu trwa od 2 do 4 tygodni. W tym czasie, na stronie będą wyświetlane bez favicon. Warto też wspomnieć, że w najniższym położeniu miejscu w ikonie nie może znaleźć odzwierciedlenie w ogóle.

Jeśli czas minął, a nie ikony, być może rozszerzenie nie spełnia przeglądarkę. Sprawdź dostępność favicon można:

 • dla "Yandex" – http://favicon.yandex.net/favicon/адрес_сайта;
 • "Google" – http://www.google.com/s2/favicons?domain=адес_сайта.

Favicon po systemie identyfikacji będzie integralną częścią witryny i wizerunku firmy. Tak traktować warto dodać odpowiedzialnie. Prawidłowo dobrane i prawidłowo dodany ikona będzie światło przewodnie dla klientów. A to oznacza wzrost konwersji, a zatem większe zyski.