635 Shares 7606 views

Telefony "Apple": model, opis, charakterystyka. Telefony komórkowe, smartfony firmy Apple

„Apple” – słynna amerykańska firma, która produkuje komputery, tablety, smartfony, jak i oprogramowania. Firma wydała jeden z pierwszych komputerów osobistych i systemu operacyjnego, który zapewnia graficzny interfejs użytkownika oraz wielozadaniowość.


Innowacyjna technologia i unikalne rozwiązanie pozwoliło firmie zdobyć solidną reputację w dziedzinie elektroniki użytkowej, można porównać go z kultem. „Apple” jest najdroższą firmą w tej chwili. Firma cena w styczniu 2016 roku wyniosła 537 mld dolarów.

Szczególnie popularne telefony, „Apple”. Ogólnie rzecz biorąc, to oni przyniósł firmie sukces. W dzisiejszym artykule rozważamy modele smartfonów i ich głównych cech.

początek

„Apple”, telefony, dla których cena jest dość wysoka, dziś istnieje duże zapotrzebowanie na całym świecie. Jednakże pierwszy model nie pojawił się tak dawno temu. Apple rozwinął pierwszy telefon o nazwie kodowej Fioletowy 1, ale jego użytkownicy nie widzieli.

Następnie firma uczestniczyła w rozwoju telefon Motorola ROKR, który trafił do sprzedaży w 2005 roku. Jabłko pracował stworzyć odtwarzacz iTunes na urządzeniu. Generalnie ROKR początkowo pozycjonowany jako odtwarzacza muzyki. Słuchawka nie udało się uzasadniać oczekiwania producenta, kupił go bardzo źle, nie miał przyzwoitą funkcjonalność. Następnie został nawet uznany za niepowodzenie roku.

Pomimo niepowodzenia ROKR, pierwszy telefon Apple jest już w fazie rozwoju. Został on przeprowadzony w atmosferze tajemnicy. Nawet twórcy nie mogli naprawdę się ze sobą komunikować.

nazwa

Telefony „Apple” są zaznajomieni z nazwą iPhone. Do czasu pierwszego modelu, wielu wątpi, że urządzenie będzie nazwany w ten sposób. Wcześniej, iPod zdobył już dobrą reputację, a prefiks i- stał się kluczem do produktów Apple. Telefony „Apple”, to jednak nie może nosić podobną nazwę.

W 1996 roku znak towarowy iPhone został zarejestrowany przez inną firmę, aw 2000 roku przeniósł się do dyspozycji Cisco Systems. Jednak Apple nie zrezygnowało nazwę dźwięczny i wydał pierwsze dziecko w 2007 roku. Oczywiście, właściciel marki złożył pozew. Wkrótce po stronom nie udało się uzgodnić na wykorzystaniu marki razem, warunki umowy nie zostały ujawnione.

Pierwszy model

Telefony „Apple”, a raczej pierwszy model oficjalnie zadeklarował w styczniu 2007 roku. Już pierwsza partia przybył w sklepach w okresie letnim. Smartphone dobrze uformowane, miała osłonę tylną aluminium dolna wkładka z tworzywa sztucznego, że obecny był pokryty anteny. „Apple” – telefony, cena od pierwszego modelu, która wynosiła 500 lub 600 dolarów, był w dwóch wersjach: 4 i 8 GB, później pojawiła się wersja i 16 GB.

Jednak w pierwszej generacji smartfonów nie wszystko było tak dobre. Pierwsi użytkownicy wierzytelności był brak 3G, bez których nie jest niezbędne do pracy z bardzo powolny internet. Drugi wniosek był niedoskonały ochrona, która jest gorsza od BlackBerry. Więc firma telefon „Apple” nie została aktywnie wykorzystywane w segmencie korporacyjnym. Oczywiście, użytkownicy natychmiast po wydaniu pierwszego modelu zaczął czekać na pojawienie się drugiej generacji, który ma naprawić wszystkie błędy.

iPhone 3G

Informacja o nowym pomysłem Apple pojawił się w 2008 roku. Wkrótce trafił do sprzedaży. Jak sama nazwa wskazuje, nowość otrzymał wsparcie dla sieci trzeciej generacji. Ponadto smartfon ma GPS, który jest dozwolony w użyciu karty przez Internet. Konstrukcja został poddany przetwarzaniu. Tylny panel został wykonany z tworzywa sztucznego w kolorze białym lub czarnym, i zmienił swój kształt. System operacyjny urządzenia otrzymała iOS 2.0. Jednocześnie nastąpił modelu i obniżone ceny – drugi był Jabłko 16GB kosztuje $ 299 i 8 GB – $ 199. Nowością sprzedawane w 70 krajach. iPhone 3G to pierwszy model smartphone „Apple”, który można kupić w Rosji.

iPhone 3GS

Smartfon został wprowadzony w czerwcu 2009 roku. Producent zapewnił, że urządzenie jest 2 razy szybciej niż jego poprzednik, a jak wynika z literą S (prędkość – prędkość). Innowacją było naprawdę dużo. Ustaw bardziej pojemny akumulator, aparat 3 megapikseli, procesor stał się mocniejszy, nie ma wsparcia dla sterowania głosem. Również teraz można kupić Apple iPhone 32GB, który pozwala zapomnieć o braku pamięci. Było sprzedaż i od wersji 16 GB. Jednak po wydaniu iPhone 4 zamiast opcji w wersji 32 GB i 16 zaczęły być produkowane przez 8 GB. Cztery kolejne lata utrzymuje Apple iPhone 3GS: iOS 7 model wydany nie było.

iPhone 4

4-te iPhone został wprowadzony w czerwcu 2010 roku. Nazwa nie była litera G, ponieważ nie było wsparcie dla sieci czwartej generacji. wersja z 16GB to koszt $ 199, 32GB – $ 299. Rok później firma rozpoczęła sprzedaż „odblokowany” urządzenie, które może pracować z dowolnego operatora telefonii komórkowej. Oficjalnie wspierać Apple iPhone 4 nie jest już w połowie września 2016 r.

Model pod względem funkcjonalności i designu poczyniła poważny krok naprzód. Przekątna pozostaje taki sam (3,5 cala), ale znacznie zwiększyć rozdzielczość – 960 x 640 punktów. Jest on wytwarzany przez macierz siatkówka Technology – IPS. Aparat posiada 5 megapikseli, autofokus i możliwość nagrywania wideo w formacie HD.

Przednia i tylna strona jest wykonana z materiału specjalnego, który jest powleczony powłoką smar hydrofobowe. Procesor nowej generacji A4 produktywne niż poprzedni. Nowa wersja systemu operacyjnego została zainstalowana.

Niektórzy użytkownicy mają wady ekranem i słabą sieć. Drugi problem został szybko skorygowany poprzez aktualizację od dewelopera.

iPhone 4S

Informacja ta została ogłoszona 04 października 2011. Prezentacja odbyła Tim Kuk, który zastąpił Steve Jobs (zmarł w dniu 5 października).

Model nabyte A5 procesor pracuje z częstotliwością zegara 1000 MHz. Producent poprawił aparat 8 megapikseli, była możliwość nagrywania wideo w formacie FullHD. Pojawił wirtualnego asystenta. Uaktualnienie systemu operacyjnego przeszła. zainstalowany jest 512 MB pamięci RAM, co było wystarczające dla stabilnych programów operacyjnych systemu i uruchamiania.

Model szybko zyskał popularność wśród użytkowników i zajęli wysokie stanowiska w różnych rankingach.

iPhone 5

We wrześniu 2012 roku, na wystawie został zaprezentowany iPhone 6 generacji. Wyświetlacz 4 zamocowana jest wykonany z wysokiej jakości materiału. Aby wymienić A5 układ poszedł 2-rdzeniowy A6 taktowaniu 1300 MHz. Pojemność pamięci RAM 1024 MB została zwiększona. Nie przebywać bez nowość zaktualizowanego systemu operacyjnego. Był on używany Lightning – port został wymieniony. Nie pozostanie bez wsparcia sieci telefonii czwartej generacji.

Jednak, aby uniknąć drobnych problemów, firma nie powiodło się. Niektórzy użytkownicy narzekali na ekranie migotanie. Wkrótce problemy zostały rozwiązane. Kupujący, którzy Tajwanu smartfony z pierwszych stron, w obliczu pojawienia się zadrapań na ciele.

iPhone 5S i 5C

Modele zostały przedstawione we wrześniu 2013 r. 5C różni się od oryginału, który został wykonany z poliwęglanu. Zakup modelu można w 5 kolorach. komórka „Apple iPhone” 5S otrzymał znacznie więcej innowacji. System operacyjny został zaktualizowany do wersji 7. Procesor A7 zainstalowany. Został on wprowadzony skaner linii papilarnych, który znajduje się przycisk mechaniczny. Ulepszenia i dostał kamerę. Zasięg działania sieci LTE, dodał Rosja została rozszerzona. Siri został zaktualizowany i uczyć się nowych umiejętności.

iPhone 6 i 6 Plus

Użytkownicy wykazano we wrześniu 2014 r. Poważnie zwiększona Przekątna: „sześciu” – 4,7 cala 6 Plus – 5,5 cala. system operacyjny został zaktualizowany, procesor i kamerę główną.

Na jesieni 2015 roku został przedstawiony zaktualizowany model, który otrzymał literą S w tytule. Telefony dostał pamięci z możliwością rozbudowy do 2 GB. Było to technologia 3D dotykowy, który wykrywa siłę nacisku na ekranie. Aparat został ulepszony, a także systemu operacyjnego. Obudowa jest teraz wykonana ze specjalnego aluminium.

7 i iPhone Plus

Został on wprowadzony we wrześniu 2016 r. Główną innowacją modelu była odmowa wejścia 3,5 mm. Wersja Plus otrzymał podwójną komorę. Czujnik laserowy został dodany, który pozwala kontrolować gesty oddali. Wersja zostać sprzedana w 32, 128 i 256 GB. Jabłko postanowił pozbyć się inne ilości pamięci. pojawią się też dwa głośniki stereo, które są umieszczone na górze i na dole telefonu. Minimalna modelu koszt będzie 56 000 rubli.