566 Shares 8359 views

Jak złapać miętus zimą – ujawni wszystkie tajemnice!

Miętus – jedyna ryba słodkowodna z dystansem „dorsza”, mieszka w większości rzek i jezior, które bardzo różni się od innych ryb słodkowodnych do ich stylu życia i nawyków. Stąd pytanie: „Jak złapać miętus?”


Często zmienia kolor, zazwyczaj ta ryba wygląda tyłu jest oliwkowo-zielony w niektórych miejscach brązowy z ciemnymi plamami, a brzuch może wyglądać żółty lub szary.

W lecie miętusa zwykle zimuje, wspinając się do swoich schronów, a bliżej do upadku staje się znowu aktywny. Doświadczeni rybacy wiedzą jak złapać miętus w zimie, co bieg gotować, aby zatrzymać się z zauważalną połowu. Na tarła miętusa trwa od grudnia do marca. Zdarza się, że w ustach Okoń szczupak lub szczupak, miętus smażyć można znaleźć. Niektórzy ludzie mogą osiągnąć wielkość aż do 1,5 m długości i masy ciała 30 kg. Ale znaleźć taki duży przedstawiciel bardzo rzadkie. Zazwyczaj złowionych próbek od 1 do 3 kg i bez długości większej 50-80sm.

Aby dowiedzieć się , jak złapać miętus w zimie, zostaną omówione poniżej.

Zaczynają łapać miętus powinien być koniec jesieni, kiedy rzeka lub jezioro Pierwsze mrozy zejść w nocy. I zimniej i deszczowo, tym lepsza jest gryzienie z miętusa. Od miętusa jest nocny drapieżnik, i jest aktywny w nocy iw ciągu dnia rzadko złapany, ryba się i konieczne jest rozpoczęcie wieczoru i kończy następnego dnia rano. Połowu ryb są zazwyczaj na dnie zakidushka że przynęty przynęty ryb.

Miętus złapany w przejściu z kryzą, okonie i szczupaki. Jest to znak, gdzie jest gryzienie Ruff, miętus gdzieś w pobliżu. Ale, oczywiście, w większości przypadków, to znak ten nie jest spełniony, chociaż istnieje powód, aby jej wierzyć. Od Ruff bardzo lubi kawior, ikra i miętus nie jest wyjątkiem. Ruff zazwyczaj znajduje się gdzieś w pobliżu przewidywane siedlisk i miętus jest jedzenie dla niego.

Na nocnych połowów ma swoje osobliwości. Burbot podawany na mieliźnie przeciętnej głębokości około trzech do sześciu metrów. A jeśli umieścisz zherlitsy, wszystko jest dość proste do niego w zestawie wieczorem, a rano sprawdzone następnego dnia. Jeśli jesteś na miejscu połowu, z dala od obszarów zamieszkanych i niepogody, a następnie trzeba będzie złapać źródeł światła. Można użyć dowolnego z lampą naftową w dużym ogniu. Zazwyczaj rybacy rozpalać ogień, wokół którego wędkę. Najczęściej połowów miętus kolektywu, a wiele osób może w nim uczestniczyć. Dlatego liczba prętów może wynieść od dwóch do trzech kilkanaście sztuk i krąg utworzony przez prętów jest bardzo imponujące rozmiary. Ognisko świeci pręty i rybacy przejść w kręgu i oglądać kęs, jednocześnie usuwając osad w studzienkach.

Doświadczeni rybacy wiedzą jak złapać miętus w zimie na różnych przynęt, które naśladują smażyć. W większości przypadków ten spinner i mormoblesny jig, zwabić tych, które są powszechnie stosowane w szczupaki i okonie.

Miętus jest połów ryb dennych, a zatem może to być albo od dołu, lub w bezpośrednim sąsiedztwie.

Podczas połowu ryb monotonicznie to wbić jig wzdłuż dolnej, hałas z wpływu, co przyciąga eelpout, pływać na przynętę. Ugryź się na grze poczułem silne uderzenie.

Miętus zazwyczaj bierze przynętę w Deepthroat i często musiał ciężko pracować, aby usunąć go z jamy ustnej. Złapany instancja silnie opór, zwłaszcza gdy przeciągnięty na krawędzi lodu i widzi światło w otworze. Doświadczeni rybacy próbują przesłonić dziurę, przykryć wieczkiem lub coś odpowiedniego.

Pull miętus powinien być pewny siebie, starając się utrzymać go przy wejściu do otworu zwijają haka. Jeśli tak się stanie, i zdarza się bardzo często, że jest konieczne, aby wyciągnąć rybę, starając się wyprostować, a następnie podjąć bagorikom lub spróbować złapać go za skrzela. Złowione miętus trzeba uderzyć głową o lód. Tylko kilka wędkarze mogą pochwalić się, że wiedzą, jak złapać miętus w zimie, i złapali go podczas połowów pod lodem.

Na koniec powiem, że w okresie zimowym konieczne jest szukanie parkingu miętus. Wszystkie znane miasteczka znaleziono go w zimie podczas połowów miętus przeprowadzono na zherlitsy. W zimie na lodzie, można spróbować szczęścia w różnych miejscach w tym samym czasie. Jeśli miętus dziobnął, w tym miejscu można złapać wiosna, jesień. I nawet wiatr, zimno, deszczowo noc w lecie.