155 Shares 8670 views

Leczenie atopowego zapalenia skóry w ostrej fazy u dzieci

Leczenie atopowego zapalenia skóry z fazy wymaga hospitalizacji u dzieci, w szczególności do ciężkiej choroby. Warunkiem jest identyfikacja i wyłączenie kontakt z alergenami powodują statystycznie. Jednocześnie wyznaczony hipoalergiczny diety. Wdrożone produkty i wydalanie alergia alergeny z organizmu. Aby to zrobić, należy przypisać następujące czynności:

– wlew do oczyszczania;

– woda alkalicznych (ilościowo);

– prowadzenie enterosorpcja przy zastosowaniu różnych sorbentów ( „Enterodez” węgiel „Laktofiltrum” „ENTEROSGEL” i inne), z uwzględnieniem pewnych objawów klinicznych.

Środki te pozwalają szybko wyeliminować ostre objawy towarzyszące zapalenie skóry. Leczenie jest również korzystnie przeprowadza się z wieloenzymatycznych preparatach. Należą do nich "Creon", "Mezim-forte", "Panzinorm", "Pankurmen", "enzistal" i inne. Tak więc, żywność uczulenie maleje. Wybór preparatu enzymatycznego jest przeprowadzane biorąc pod uwagę objawy kliniczne.

Leczenie atopowego zapalenia skóry w ostrej fazy u dzieci jest tak ważny etap, w zależności od przeznaczenia leków antyhistaminowych. Obecnie czynniki pierwszej generacji w praktyce medycznej, ze względu na konieczność budowania ich wysokie stężenia, aby uzyskać efekty terapeutyczne i występowanie efektów ubocznych, ma bardzo ograniczone zastosowanie. Aby wyeliminować ostre objawy towarzyszące leczenie atopowego zapalenia skóry, podawanego przez pozajelitowego podawania leków przeciwhistaminowych. Zalecane dla tych celów „Tavegil”. Ten preparat ma przedłużony efekt. Eliminując wyraźne swędzenie celowe zrobić krótki kurs korzystania z pierwszej generacji leków o działaniu uspokajającym. ( "Suprastin", "peritol"). Po dwóch lub trzech dniach zaleca przejścia leków antyhistaminowych drugiej generacji.

Powyższe leki mają wysoką swoistość i powinowactwo wobec receptorów H1. Ponadto, leki przeciwhistaminowe nie mają M holinoticheskim ekspozycji, hipnotyczne i uspokajające, działające wczesnej i późnej fazy alergiczna nie prowokuje rozwój tachyfilaksji. Skuteczność kliniczną tej klasy leków w dawkach terapeutycznych, w przybliżeniu identyczne. Jednakże, zgodnie z zastosowaniem bezpieczeństwa korzystny preparat może być „Loratadyna”.

Leczenie atopowego zapalenia skóry, w połączeniu z alergicznym nieżytem nosa lub astmy u dzieci obejmuje podawanie leków przeciwhistaminowych trzeciej generacji. Preparaty mają metabolitów oraz właściwości kardiotoksyczne i uspokajające. Leki te obejmują „desloratadyny” i „feksofenadynę”. Pierwszy wykazuje silne działanie przeciwhistaminowe znacznie przewyższające inne znane środki. Ponadto, „desloratadyna” posiada wpływ przeciwzapalny, innymi słowy, jest zdolne do blokowania uwalniania histaminy z komórek tucznych, hamują migrację granulocytów kwasochłonnych i syntezy cytokin. Lek jest również dość szybko i skutecznie eliminuje objawy, szczególnie niedrożność nosa na tle alergicznym nieżytem nosa zmniejsza nocne ataki kaszlu i astmy oskrzelowej.

Leczenie atopowego zapalenia skóry u dzieci z ciężkimi zaburzeniami hemostazy w ostrym okresie zaleca korzystanie z terapii infuzyjnej. Równocześnie stosowane leki sercowo-naczyniowe, przeciwpłytkowe i przeciwkrzepliwe w celu wyeliminowania zjawiska trombovaskulita.

W przypadku braku efektów terapii pokazano glikokortykosteroidu leczenia hormonalnego.