493 Shares 1391 views

Kuba: Hawana atrakcje i nie tylko

Nie ma chyba człowieka, który nie przyszłoby do głowy, aby odwiedzić Kubę. Wyczarować piaszczyste plaże, ocean, kubańskie cygara, cocktail Kuba Libre, buntu Che Guevara i, oczywiście, atrakcji Hawanie. Oprócz plaży egzotycznych wakacji na Kubie , można czerpać przyjemność ze zwiedzania starożytnych zabytków.


Więc, co zobaczyć na Kubie? Historia i kultura są ze sobą nierozerwalnie połączone ze sobą i znaleźć wyraz w architekturze. Dlatego szczególną uwagę w pierwszej kolejności, zasługują atrakcji Hawany. To miasto nie jest do niczego jest uważany skansen, w Starej Hawanie sam, istnieje około 900 budynków w różnych stylach architektonicznych i mają znaczną wartość historyczną. Jednak smutny znak ustępującej epoki jest to, że z dużej liczby struktur architektonicznych, zbudowany w XVI-XVII wieku, tylko około 150 zostały odnowione, inne związane są wpaść rozpadu i ruinę.

Hawana atrakcje obejmują katedr i kościołów, forty i bastiony, parki, muzea i pałace. Twierdza La Fuersa, wybudowany w 1577 roku, jest najstarszym kamień twierdza w Ameryce Środkowej.

Miłośnicy antyków i odwiedzić San Francisco del Havana – kościół zbudowany na początku XVII wieku.

Każdy z dobrze znanej dzielnicy Hawany – Vedado, La Habana Vieja, Miramir – ciekawe na swój sposób. Old Havana i nowoczesne centrum łączy deptak Malecon, posadzone na początku XX wieku.

Na nabrzeżu jest National Hospital, uważany za najwyższy budynek w mieście.

W historycznym centrum trzeba odwiedzić kaplicę El wzornika, zbudowany w 1828 roku w miejscu, gdzie według legendy, urodził miasto, Plac Katedralny, Zbrojownię i Starego Rynku. Wokół tereny te są pogrupowane zespołami pięknych struktur architektonicznych. Jednym z najlepszych próbek kolonialnym baroku – Katedra św Christoph (Cathedral of Havana) – znajduje się na Placu Katedralnym. Jego fasada ozdobiona kopie dzieł Rubensa i Murillo, znany jest fakt, że ponad 100 lat, tam leżą szczątki Hristofora Kolumba.

Ale nie tylko atrakcje Hawanie zasługują na uwagę turystów. Inne miasta Kuby jest również znany ze swoich budynków, które mają wartość architektoniczną i historyczną. Jeśli czas pozwoli, warto odwiedzić miasto Trinidad, Cienfuegos, Santa Clara, Santiago de Cuba. Atrakcje to ostatnią twierdzę del Morro, Cespedes Park i Katedra Colonial, a także jeden krok w Cuba Padre Pico. Również w tym mieście odbywają się dwa główne kubańskie wakacje – wakacje de Fuego i Carnival.

Miasto Trinidad, założony w 1514 roku, a także Old Havana, zachowany średniowieczny charakter. Ponadto, jest on znany z pięknych widoków. Miasto Santa Clara nazywa miasto Che Guevara. Był znany bitwa armii rebeliantów, a tu Ernesto Che Guevara został pochowany. Cienfuegos architektura różni się nieco od stylu karaibskim Hawanie miasta Santyago De Cuba i Trinidad. Wynika to z faktu, że został założony na początku XIX wieku przez francuskich kolonistów i jest zbudowany w stylu neoklasycystycznym.