93 Shares 6445 views

Co to jest laminowanie włosów?

Czy musieliście podziwiać wspaniałe lśniące włosy piękna z szamponów reklamowych? Co o tym myślisz? Być może zdecydowałeś się, że loki tych modeli są takie z natury. W rzeczywistości tajemnicą jest to, że wyglądają dobrze, ponieważ zostały poddane specjalnej procedurze zwanej laminowaniem włosów. Co to jest? Dla tych, którzy chcieliby wiedzieć szczegółowo jak laminować włosy, są szczegółowe opisy.


Przede wszystkim należy pamiętać, jak ludzkie włosy są rozmieszczone. Na całej jego powierzchni są tak zwane "wagi". Jeśli te części leżą za zewnętrzną powierzchnią włosów, wyglądają na matowate i nieutrwalone. Ale warto się skalibrować szczelnie do bagażnika, gdy zaczyna świecić i staje się gęsty. Z tego powodu po malowaniu włosy są bardzo piękne przez chwilę – połysk i mają objętość, stają się bardziej przyjaźni i łatwiej dopasować się do fryzury, ponieważ są nasycone specjalnymi związkami.

Jasne jest, że taka laminacja włosów jest procedurą troską, której celem jest osiągnięcie połysku i gęstości nici. Specjalny środek zapewnia pokrycie włosów folią ochronną, która zapewnia szczelność. Jednocześnie jest nasycany substancjami naturalnymi nawilżającymi i odżywczymi.

Środkiem do tej procedury jest bezbarwny barwnik wolny od nadtlenku wodoru i amoniaku, który zawiera naturalne składniki. Najbardziej znanymi i wysokiej jakości narzędziami w tej dziedzinie są profesjonalne kompozycje amerykańskiego producenta – Paul Mitchell. Te kompozycje oparte są na białku pszenicy, który głęboko penetruje strukturę włosów. Szczególną zaletą jest zawartość ekstraktów roślin leczniczych, które promują ich wzrost i zdrowie.

Takie usługi, z reguły, świadczą w wyspecjalizowanych salonach. Profesjonalna laminacja utrzymuje się na włosach przez kilka tygodni, chociaż czas zależy w dużej mierze od jakości kompozycji i dokładności technologii. Jednak niedawno nie jest już uważany za duży problem w laminowaniu włosów w domu.

Jak laminować włosy samodzielnie?

Ze względu na to, że takie laminowanie włosów jest kosztowne i wymaga późniejszej opieki i procedur powtarzania, niektóre z fair sex postanowił opanować tę technologię, aby spędzić ją w domu. Nie ma w tym nic wstydliwego, ponieważ wiele osób chciałoby nauczyć się dbać o profesjonalizm, nie potrzebując pomocy od specjalistów.

Nie jest trudne do laminowania, ale ten proces wymaga dokładności i umiejętności.

  • Uzyskać szampon do głębokiego oczyszczania włosów.
  • Potrzebny jest kolorowy odcień.
  • W dobrym sklepie kosmetycznym kupić specjalne narzędzie do procedury laminowania.
  • Umyj dokładnie swoje włosy kilkakrotnie szamponem.
  • Za pomocą farby tonizującej uzyskuje się nasycony jasny kolor.
  • Następnie użyj maski do nawilżania włosów (kompozycja powinna być przechowywana przez około 20 minut). Opłucz ją dobrze i zwijaj włosy.
  • Teraz stosuj podstawową kompozycję zgodnie z instrukcjami i nie zapominaj, że to laminowanie włosów odbywa się w ciągu 30 minut. Możesz założyć plastikową czapkę i wysuszyć włosy.
  • Zmyć produkt bez użycia szamponu.
  • Suche włosy naturalnie i zrób maskę ponownie zgodnie z instrukcjami.

Teraz twoje włosy nie gorsze niż gwiazdy – dobrze pielęgnowane, musujące i gładkie nici.

Spróbuj doprowadzić ten pomysł do życia, a będziesz przekonany, że takie laminowanie włosów jest zupełnie w twojej mocy.