813 Shares 4477 views

Stałość – co to jest? Montaż i eksploatacja stabilności kursu

W nowoczesnych pojazdach istnieje wiele różnych systemów, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Jeden z nich – to jest ESP i stabilności. Co to jest, nie wie każdy kierowca. Zobaczmy, co kryje się pod tymi literami i jakie korzyści kompleks daje kierowcy samochodu. Przeczytaj!

cecha

System został opracowany w oparciu o ABS. Z jednej strony, jest to kompleks, który jest połączony z układem ABS, ale głównym elementem systemu jest nadal wyjątkowy. W tym przypadku mówimy o czujnik odpowiedzialny za kąta kierownicy. Ponadto, praca stabilności kursowej jest praktycznie niemożliwe, jeśli nie ma informacji na temat aktualnego stanu i zamienia samochód. Tak więc, gdy istnieją różne dane i zeznania kilku czujników, które monitorują ciała i koła, EPS automatycznie zacznie hamować, aby uniknąć ryzyka poślizgu. Proces hamowania może być uruchomiony jako wszystkimi kołami i na jednej lub dwóch osób.

Jak to działa?

Elektroniczna stabilizacja Program ESP jest wymagane, aby wyeliminować sytuacje awaryjne, gdy osoba jedzie prawie traci kontrolę. Najczęściej czujniki i elektronika przewidzieć, kiedy ryzyko kierowca będąc w trudnej sytuacji, a także ustabilizować pozycję pojazdu hamowania poszczególnych kół. Na przykład, w momencie zawarcia kolei przy wysokich prędkościach kół zostaną przemieszczone z ich normalnej trajektorii. Obecnie działa ESP (system stabilizacji kursu stabilności). Aktywuje wkładkę i delikatnie hamulców, samochód wróci do bezpiecznego przebiegu. W tym przypadku, osoba za kierownicą nie straci kontrolę nad maszyną. Najważniejszą rzeczą jest to, że ESP (jeśli nie celowo wyłączone) uruchomiony w dowolnym czasie i niezależnie od prędkości lub prędkości wału korbowego w krytycznym momencie. Niektórzy uważają, że ESP – jest najbardziej skuteczne, co jest dzisiaj. Jego główną zaletą – w celu zrekompensowania braków ludzkich umiejętności jazdy i dryfuje w neutralizacji. Ale nie należy zakładać, że ESP (System Stability Program) – jest to panaceum na wszystkie bolączki. Mały promień skrętu, albo zbyt duża prędkość samochodu nie może złamać system, ale elektronika nie może to banalne do wykonywania obliczeń i oceny sytuacji. Tak, jest to popularny i najlepiej znanym rozwiązaniem dla bezpieczeństwa jazdy. Producenci samochodów można nazwać ten system na różne sposoby, ale istota jest zawsze taka sama. Główną funkcją – do radzenia sobie do wykonywania dynamiki poprzecznej i wspomagania kierowcy. Jednak to nie wszystkie funkcje. Stale monitorowane pod kątem chwytu i upewnić się, że samochód nie zostawił ścieżkę. Dziś ślizgu układ VSC, EPS lub DSC jest w stanie funkcjonować w każdych warunkach. Ale deweloperzy muszą stale wprowadzać zmiany w algorytmach.

Historia ESP

Pierwszy kompleks pomocnik, który został zaprojektowany, aby podążać ścieżką samochodu – „centralę” opracowany i opatentowany w „Daimler-Benz”. Ale ze względu na możliwości czasu, aby wprowadzić korekty kursu System automatyzmu samochód nie wyszło. Tylko 94, urodził się pierwszy prawdziwie operacyjnej i skuteczny system stabilizacji kursowej. Co się stało, już znalezione. Rok po wykazano tego kompleksu, to jest zainstalowane w „Mercedes CL-600”. A dwa lata później ESP będzie integralną częścią praktycznie wszystkie urządzenia elektroniczne „Mercedes” modele, niezależnie od konfiguracji.

„ESP – do ludzi”

Teraz jest dużo łatwiej – ten system jest w prawie każdym samochodzie, nawet w środku zestawu. в комплектации не оказалось, то многие автопроизводители предлагают ее в качестве опции. A jeśli nadal konfiguracja systemu Stability Program nie było wiele samochodów oferują je jako opcja. Jednak ta pojawia się w wielu dodatkowych kosztów. Ustawianie kierunkową stabilność systemu pozwoli Ci czuć się pewnie na drodze w każdych warunkach. Ale jeśli spojrzeć na wniosek poważnych i popularnych marek samochodów ( „Ford”, „Volkswagen” i innych europejskich marek), nawet w podstawowym wyposażeniem ma kompleks bezpieczeństwa.

Jak działa ESP

Nowoczesne SSI związany z ABS. Tak, i prawie niemożliwe, aby wyobrazić sobie, w jaki sposób działa system stabilizacji pojazdu VSC bez związku z ochroną przed poślizgiem i bez komunikacji z komputerem. W tym kompleksie, wiele węzłów zaangażowane są jednocześnie odpowiedzialne.

skomplikowanych urządzeń DCCH

Jeżeli urządzenie jest obecny w postaci struktury SSI – masa czujników i regulatorów, które umożliwiają uzyskanie informacji o ruchu urządzenia z komputerem, a następnie, jeśli to konieczne do sterowania silnika i hamulca odzyskać prowadzenie i stabilność pojazdu. Dla tych, którzy nie wiedzą, w jaki sposób program stabilizacji, najważniejsze są tylko dwa elementy. Czujnik prędkości kątowych i G czujnik (lub przyspieszenia). Ostatni odpowiada za pomiar przyspieszenia bocznego. Powyższe elementy są połączone ze sobą i z sterujących układów elektronicznych. Gdy samochód jest przesuwane do boku, system określa, czy jest to niebezpieczne. Po cyfrze analiza danych spadnie na jednostce ESP. Następnie SCU odpowiada parametrom i albo uruchamia siłowniki, albo nic nie robi. Bardzo dobrze wie, ile kierownica obraca się z prędkością jazdy samochodem poślizg niebezpieczne, jeśli i czy uruchomić system zarządzania awaryjnego. Informacje z czujników są dostarczane natychmiast.

Ważną cechą

Konieczne jest, aby rozważyć inną funkcję, która posiada system stabilizacji kursowej. Co to jest? Ze względu na fakt, że system jest podłączony do głównego czujników w podwoziu pojazdu, ESP jest w stanie porównać dane z rzeczywistego zachowania pojazdu. Oznacza to, że komputer sprawdza, czy zachowanie samochodu różni się od szacunkowych. Jeśli parametry różnią się poważnie czym jednostka kontrolująca wykonuje cyfry regulacji i zwraca rzeczywiste dane w normalnym zakresie. Pomaga to uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Mechanizm ESP

Praca oparta jest na układzie sterowania silnika, układu kierowniczego i hamulcowego. Aby przywrócić samochód do bieżącego kursu, system rozpocznie proces hamowania na wszystkich lub poszczególnych kół. SSI jest w stanie określić, ile trzeba, aby zmniejszyć prędkość kół. W tym procesie zwalniania jest realizowane kosztem kilku systemów. ABS zmienia się ciśnienie w układzie hamulcowym, dopływ paliwa do komory spalania zmniejsza się, zatem pędu na kołach także zmniejszona.

Gdy ESP można wyłączyć

Czasem, gdy trzeba prowadzić samochód genialnie, na szyi, system, który w 95% przypadków pomaga uniknąć strasznych wypadków, zagra z zawodowych kierowców okrutny żart. Jednak producenci dostarczyli i ta chwila. Teraz, nawet jeśli ten system podstawowej ESP można wyłączyć w zależności od sytuacji. W niektórych samochodach wyposażonych w asystentów elektronicznych, ESP może działać w różnych trybach – pełnym i niepełnym wymiarze bezpieczeństwa. W tym ostatnim przypadku, pozostawiono małych dryfuje i poślizgiem. To znaczy, gdy średni poziom instalacji sterownika jest już nic nie zatrzyma. Ale w przypadku realnego zagrożenia jest w pełni aktywna stabilność. Co to jest? Jest to elektroniczny asystent, który pomaga uniknąć wypadków.

wniosek

Ogólnie SSI – unikalny system, który uratował życie milionów ludzi. Jednak nie mógł oszukać fizyki nikt, elektronika i możliwość nie jest nieograniczona. I sprawdzić, czy jest stabilność kursu walutowego w samochodzie, można w instrukcji. Nie jest konieczne, aby wyłączyć go w przypadku braku wielkiego wrażenia z jazdy. Zwłaszcza jeśli chodzi o jazdy na pokrytej śniegiem drodze.