202 Shares 8411 views

Jak piec ziemniaki w mikrofalowej w całości iw plastrach?

Niewielu ludzi wie, jak piec ziemniaków w kuchence mikrofalowej. Wszakże takie warzywa są zwykle gotowane na kuchence lub w piecu. Jednakże, istnieje wiele przepisów na pyszne potrawy, które zapewniają użycie kuchenki mikrofalowej.


W tym artykule przedstawimy kilka sposobów pieczenia ziemniaków w kuchence mikrofalowej. Korzystając z nich, możesz szybko i łatwo przygotować pyszne i obfite potrawy, a także pełny drugi kurs.

Prosta recepta na pieczone ziemniaki w kuchence mikrofalowej

Najczęstszą opcją przyrządzania potraw w kuchence mikrofalowej jest ziemniaki w mundurach. Na takie naczynie będziemy potrzebować:

 • Sól kuchenna – ½ łyżka deserowa;
 • Olej słonecznikowy bez smaku – 100 ml;
 • Bulwa słodka duża – 1 głowa;
 • Średnie ziemniaki – 3-4 szt.

Przygotowywanie warzyw do wypieku

Aby smacznie i szybko piec ziemniaki w kuchence mikrofalowej, bulwy powinny być odpowiednio przetworzone. Najpierw są one myte pędzlem, a następnie wykonywać kilka za pomocą nakłuć cienkim nożem lub widelcem. Po tym bulwy są owinięte papierowymi serwetkami, starannie nasączone czystą wodą. Zrób to tak, aby ziemniaki były dobrze spieczone tak krótko, jak to tylko możliwe.

Proces gotowania

Jak szybko i smacznie piec ziemniaki w mikrofali? Czas gotowania tej dekoracji to 15-17 minut.

Po ułożeniu bulw w wilgotnych ręcznikach papierowych umieszcza się je w bardzo małych płytkach w małej ilości wody. Następnie warzywa są wysyłane do kuchenki mikrofalowej. W maksymalnej pojemności, bulwy są gotowane do pełnej miękkości. Ziemniaki są regularnie zwracane.

Jak poprawnie przedłożyć się do stołu?

Chociaż ziemniaki są pieczone w kuchence mikrofalowej, można rozpocząć przygotowanie specjalnego opatrunku. Aby to zrobić, cebule są obierane, a następnie rozdrobnione pierścieniami. Potem położyć się w głębokiej misce, solonej i przyprawionej olejem słonecznikowym.

Przygotuj ziemniaki w jednolitym, wyjmij z mikrofalówki, a następnie delikatnie wyjmij z serwetek. W tej formie warzywa podawane są do stołu razem z olejem słonecznikowym, solą i cebulą.

Pyszne i aromatyczne pieczone ziemniaki w kuchence mikrofalowej

Grill tego naczynia jest bardzo rzadko używany. Ponadto, nie wszystkie marki kuchenek mikrofalowych mają podobną funkcję. W tym względzie zdecydowaliśmy się bez niego.

Tak więc, w celu przygotowania pieczonych ziemniaków na wsi, potrzebujemy:

 • Sól kuchenna – ½ łyżka deserowa;
 • Koper suszony, słodka papryka, czarny pieprz, bazylia – stosuj się do smaku;
 • Pasta pomidorowa – ½ łyżeczka do deserowania;
 • Ziemniaki średnie podłużne – 3-4 szt.

Przygotowywanie składników

Teraz wiesz, ile piec ziemniaków w mikrofali w miarę potrzeb. Jednak te informacje nie wystarczy, aby zrobić naprawdę smaczne i satysfakcjonujące danie. W tym kontekście proponujemy skorzystanie z tej receptury.

Przed pieczeniem ziemniaków należy je dobrze przetworzyć. W tym celu wydłużone bulwy są dokładnie przemywane, obrane, a następnie pokroić w plasterki. Następnie są one rozmieszczone w dużej misce, przyprawionej pastą pomidorową, solą stołową, suszonym koperkiem, słodką papryką, pieprzem czarnym i bazylią. Wszystkie składniki są dobrze wymieszane z rąk i rozprowadzane w kulinarnej tulei.

Proces obróbki cieplnej

Po napełnieniu kulinarnej tulei jest związany i wysyłany do kuchenki mikrofalowej. Ziemniaki są gotowane przez 18 minut przy maksymalnej mocy urządzenia.

Służyć przydrożu na obiad

Przygotuj pyszne ziemniaki z przyprawami w kulinarnej tulei, ostrożnie wyjmij je i wsuń do wspólnej płyty. Garnitur na górze jest posypany świeżymi pokrojonymi ziołami i podawany na stół razem z kwaśną śmietaną i mięsem.

Gotowanie "okruchy ziemniaków" w kuchence mikrofalowej

Jak piec ziemniaków w kuchence mikrofalowej wraz z boczkiem i serem? W tym celu należy używać następujących produktów:

 • Sól gotowana ½ łyżeczki na deser;
 • Koper suszony, słodka papryka, czarny pieprz, bazylia – stosuj się do smaku;
 • Pasta pomidorowa – ½ łyżeczka do deserowania;
 • Pachnące boczkiem wieprzowym – 3-4 plasterki;
 • Sery Rosyjskie bryły – 3-4 plastikowe;
 • Majonez nie jest bardzo tłuste – 200 g;
 • Ziemniaki średnie podłużne – 3-4 szt.

Uformuj naczynie

Do przygotowywania "okruchy-ziemniaków" należy stosować podłużne bulwy. Są dobrze myte, obrane, a następnie cięte na akordeon. Pomiędzy płatkami umieszcza się plasterki boczku i sera. Następnie każdy artykuł jest rozłożony w torbie do wypieku i nalewany mieszaniną majonezu o niskiej zawartości tłuszczu, pasty pomidorowej, soli stołowej, suszonego koperku, słodkiej papryki i bazylii. W końcu wszystkie ziemniaki są dobrze połączone.

Piec naczynie w kuchence mikrofalowej

Po uformowaniu "okruchy ziemniaków" umieszcza się go w kuchence mikrofalowej. Naczynia jest pieczone z maksymalną mocą przez 16-18 minut. Okresowo produkty są zwracane.

Serwuj pyszne potrawy na talerzu

Teraz wiesz, jak piec ziemniaków w kuchence mikrofalowej. Po staniu się miękkich warzyw, są one usuwane z tulei i delikatnie układane na talerzu. Posypać "ziemniakami-ziemniakami" ze świeżymi ziołami, danie podawane jest do stołu wraz z kawałkiem chleba i domowymi piklami. W razie potrzeby, ziemniaki można przyprawić małą ilością śmietany.

Podsumujmy wyniki

Jak widać, całkiem możliwe jest gotowanie ziemniaków w kuchence mikrofalowej . Najważniejsze jest spełnienie wszystkich wymagań przedstawionych powyżej przepisów kulinarnych. Bon appetit!