894 Shares 8676 views

Czerwona Księga regionie Kostroma: zwierzęta i rośliny

The Red Book – to główny dokument, który zawiera materiały o aktualnym stanie rzadkich i zagrożonych gatunków roślin i zwierząt na świecie. Na podstawie tych danych odbywa się do opracowania środków naukowych i praktycznych w zakresie ochrony i odtwarzania rzadkie okazy.


Czerwone Książki są różnych poziomach (międzynarodowym, krajowym i regionalnym).

Czerwona Księga Federacji Rosyjskiej

Praca na Czerwonej Księdze współczesnej Rosji została uruchomiona w 1992 roku, ale sama publikacja została opublikowana dopiero w 2001 roku. Od tego czasu zaczęły się pojawiać regionalnych Książki Red dane dotyczące tylko w pewnym określonym obszarze lub krawędzi. Publikacje te stosuje się również Czerwonej Księdze regionie Kostroma. Zwierzęta i rośliny wymienione w tej edycji adnotacjami, zainteresowanych osób, nie tylko z regionu Kostroma, ale także mieszkańców Federacji Rosyjskiej.

Ten artykuł jest krótka lista zwierząt z Czerwonej Księdze regionie Kostroma, a także wykaz roślin i ptaków. Zwięzły opis każdego typu oddzielnie, które pomogą Ci lepiej zrozumieć piękno i wspaniałość krajowego natury świata, które powinny być zachowane i chronione.

Region Kostroma

Obwód kostromski położony jest w północno-wschodniej części Rosji europejskiej. Znajduje się on w obrębie wzgórz morenowych, a niekiedy nawet bagnistych równin.

Obszar ten słynie z wody. Na terenie regionu Kostroma istnieje około trzech tysięcy rzek, zarówno dużych i małych, z których najważniejszym jest Wołga. Większość terytorium regionu zajmują lasy, głównie iglastych. W związku z tym, można sobie tylko wyobrazić, jak bogata i różnorodna jest flory i fauny tego obszaru, którego siedlisko jest tak inny i ma wiele twarzy: jest burzliwy i rzeka płynie, a cienkie płytkie strumienie; Ten gęsty plantacji, mokry trawiaste Meadows.

Jakie są rodzaje flory i fauny chroni Czerwona Księga regionie Kostroma? Zdjęcia i ich opis zostanie złożone w tym artykule.

Fauny. kręgowce

Przedstawiciele fauny regionu Kostroma – tych, dla których wygodne lasy siedlisk i tundry. Według oficjalnych danych, w regionie istnieją trzysta sześćdziesiąt sześć studiowali kręgowców, z czego osiemdziesiąt sześć uważane są za rzadkie lub zagrożone.

Zwierząt Kostroma region, wymienione w Czerwonej Księdze – to przede wszystkim ptaków i gryzoni. Mimo, że istnieją między nimi, a także drapieżniki, takie jak norki europejskiej.

Europejski norek – ssak z rodziny łasica. Żyje na brzegach wód słodkich z łagodnie nachylonych brzegach, porośniętych trawą i olchy, karmi się ryby, raki i żaby. Czasami może to być nawet karmione drobiu.

Cechą charakterystyczną tego typu – membrana pływanie między palcami. norek długości ciała w zakresie od 28 do 43 cm i waga – od 550 do 800

Europejski norek jest znany ze swojego cennego futra, więc Czerwona Księga regionie Kostroma podjął decyzję, aby wziąć ją pod ochroną państwa. Podobne działanie zostało podjęte, a druga Czerwona Księga Rosji.

Fauny. ostateczna lista

Rzadko zagrożonych kręgowców Kostroma regionu należą także:

Od ssaków klasa:

Z rzędu owadożernych – Wspólna piżmaka i American ryjówka.

Z rzędu Bat – Red borowiec, staw bat, gacek, skóra dwukolorowa i innych.

Gryzonia – Syberyjski polatuchy, Sadovaya Sonya, drewno lemming, itp …

Klasa Gady:

Z rzędu Scale – Anguis fragilis i zwinka.

Z rzędu Snakes – Wspólna Copperhead.

Do klasy płazy:

Z rzędu tailed – Syberyjski salamandry.

Z rzędu bezogonowy – kumak nizinny, grzebiuszka ziemna, ropucha bagno żaba , i wielu, wielu innych.

Więc jeśli chcesz polować na ziemiach Kostroma, należy uważać na początku, czytać Czerwonej Księdze, nie przypadkowo zniszczyć cennych i zagrożonych gatunków.

Fauny. Kręgowców. ryba

Ta rada dotyczy wszystkich wędkarzy i miłośników przędzenia, ponieważ Red Book regionu Kostroma chroni nawet redkovstrechaemyh ryby. Wśród nich należy wymienić europejską lipień z Troop Salmoniformes.

Europejski lipień – słodkowodna ryba z rodziny łososiowatych, ma szczególnie niezwykły koloryt i mieszka w zimnych i czystych wód. Jego długość może osiągnąć 60 cm i waga – 6,5 kg. Grayling zjada skorupiaki, pająki, mięczaki, owady, a nawet małe ryby.

Warto zauważyć, że lipienie europejskie mają delikatny aromat tymianku (lub tymianek).

W regionie Kostroma być chroniona i inne ryby słodkowodne: jesiotr, jesiotra rosyjskiego, rosyjski bystranka, Gorceac, trądzik pospolity i inne.

Fauny. Kręgowców. ptaki

Kto jeszcze chroni Czerwonej Księdze regionie Kostroma? Zwierzęta w tym wykazie, z różnych klas i podgatunków. Są bardzo piękne i godne podziwu w ich wyglądzie, zwyczajach i rola środowiska.

Wśród tych zwierząt należy zwrócić uwagę na skrzydła-podobnego. Jeden z nich bierze pod ochroną Czerwonej Księdze regionie Kostroma? Ptaki wymienione w nim – jest przede wszystkim oddział Ciconiiformes, jasny wzór określony jest bocian czarny.

Bocian czarny – piękny ptak niezwykły koloryt. Jego ogon ma bogaty kolor czarny, przeciwko którym czerwone nogi i dziób wydaje się szczególnie jasne i intensywne.

Ptaki obszaru leśnego, w pobliżu wody, unikając ludzi i obszarów mieszkalnych. Żywi się głównie małych kręgowców i bezkręgowców (czasami nawet gryzoni, węży i jaszczurek).

Zimowania bociana czarnego w Azji Południowej. Jego ulubionym zajęciem – szybować w locie, rozpostartymi skrzydłami-eagled. Studnie bociana pisklęta około miesiąca, potomstwo wydaje nierówny ze sobą. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy, ptaki dorosłe karmić niemowlęta, odbijanie żywności.

Inne ptaki, które wymienia Czerwonej Księdze regionie Kostroma (a jest ich co najmniej pięćdziesiąt), są również piękne i niewystarczająco badane, a także bocian czarny. Przede wszystkim, to Czapla i bączek, łabędź krzykliwy i rdzawoszyja Goose, Golden Eagle i gadożer Merlin i Ostrygojady, Drozdovidnaya Warbler i Hawfinch, i wiele innych.

Fauny. bezkręgowce

Czerwona Księga regionie Kostroma zawiera listę zwierząt bezkręgowych, wymagana specjalna ochrona. Wśród których znajdują się trzydzieści osiem gatunków. Należą do nich niektóre skorupiaki (wspólne małży i skójka gruboskorupowa), skorupiaki (Wiosna schiten, Lato schiten, rak błotny) Dragonfly (Zielona babcia, genialny urody, Lütke-nimfa), chrząszcze (niemiecki biegacz, Marmur chafer, Najszerszy beetle) , Hymenoptera (Big brzoza Sawfly, Średnia szerszenie, trzmiel uziemienie) i wiele innych.

Fauny. motyle

Oczywiście, pod ochroną państwa spadł i liczne motyle. Wśród nich – Swallowtail.

Swallowtail – piękny dzień motyl z rodziny Lepidoptera. Jego przednie błotniki są ozdobione jasnym niezwykły ornament – czarne plamy i smugi, jak również szeroką czarną obwódką. Tylne skrzydła mają bardziej zaskakujące wzór: niebieski i żółty plastry uzupełniają czerwono-brązowe oczy, otoczone czarnym rozwodu. Rozpiętość skrzydeł tego typu motyl może osiągnąć 81 mm u mężczyzn i kobiet 94 mm.

Swallowtail żywo na łąkach różnych typów, na skraju lasu i polany, pobocza dróg i rzek.

Kobiety składają jaja swallowtail, unoszące się w powietrzu, na bocznej powierzchni trzonu lub spodniej stronie liści roślin żywicieli, które mogą być barszcz, koper, pietruszka, olcha Maksimovic, girchovnitsa, fraxinella mohnatoplodny i wiele innych. Z tego powodu, reprodukcja motyli narażonych na dużą zagłady w wyniku pożaru, koszenie trawy, łąki wypasu i deptanie wzmocniona.

Jednak oprócz rzadkich gatunków fauny w Czerwonej Księdze, oczywiście, są wliczone w cenę i przedstawicieli świata roślinnego.

Flora. kwiaty

Rośliny Czerwonej Księdze regionie Kostroma naprawdę wyjątkowa. Oni są uderzające w ich piękno i wyjątkowość, dziwne i egzotyczne piękności.

Przede wszystkim, jest to prawie dwadzieścia gatunków gatunków storczyków quire rodziny jaskier, przez ponad piętnaście gatunków turzyc i traw. Wśród takiej gamy kwitnienia i pachnących roślin, należy wspomnieć o bulwiasta Calypso.

Calypso cebula – wieloletnia roślina zielna z rodziny storczykowatych, wyróżnia się niezwykłą piękny kwiat. Głównym i aromatyczny kwiat obniżona głowicy osiąga długość około 1,5 cm, i posiada krawędź dostrzeżone worka (około 2 cm). usta w kształcie buta, który znajduje się na podstawie trzech wiązek Jasnożółty włosów.

Calypso Kwitnienie odbywa się w maju i czerwcu, a owocowania – w lipcu i sierpniu.

Jesienią przeprowadzone zmiany kwiat liść, więc jest pokryte śniegiem jest wciąż świeży zielony liść, który wskazuje pochodzenia tropikalnego Calypso bulwiasty.

Flora. inne rośliny

Rośliny Kostroma region, wymienione w Czerwonej Księdze, nie ogranicza się tylko do kolorów. Obejmują one również Porosty (Lobar płuc), czerwone algi (Batrahospermum koralikami), mchów (Sphagnum torfowiska Gomaliya trihomanovidnaya, Dikranum lomkolisty), a także niektóre z drzew i krzewów. Przede wszystkim, to jest – Loparskaya Willow Willow chernikovidnaya, brzoza karłowata brzoza i przysadzisty.

Razem areszt wzięty sto pięćdziesiąt sześć gatunków roślin i organizmów roślinnych. Wśród nich należy wymienić takich owocnej flory jak czarny bażyna.

Crowberry czarny (lub czarny Shiksha) – to niewielki krzew zimozielony rodzina szary. Rośnie głównie w dużych, krzewy bażyna znajdują się na terenach skalistych, jak również w lasach iglastych i tundry i wydm.

Gałęzie krzewów mają zielony, brązowy lub czerwonawy kolor, a kwiaty mają zielonkawy różowo lub czerwono-fioletowy kolor. Jesień bażyna nieprzezroczyste czarne owoce drupe które mają właściwości lecznicze i odżywcze.

Wartość książki

Jak można zauważyć, Red Book of regionie Kostroma – jest to bardzo ważna i interesująca kwestia. Urządzone w jasnych ilustracjami dostarczonych wraz z krótkim opisem i informacjami na temat różnych gatunków zagrożonych, to zajmie należne jej miejsce w swojej bibliotece i pomóc dołączyć do godnego i szlachetną misję – zachowania i ochrony środowiska.