171 Shares 5425 views

Patologii lub stopy – całkowita szybka białka

W ramach całego okresu białkowego odnosi się do koncepcji, która szeroko obejmuje wszystkie białek zawartych w krwi i są naprawdę ogromna ilość. Są one różne struktury, funkcji i właściwości chemicznych i fizycznych. Zasadniczo, dokonuje się podziału na albumin i globulin, ale również obecny i fibrynogen.

norma

Normalnie, ilość białka całkowitego zależy od wieku danej osoby. Nowonarodzone który jest w miesiącach wskaźnik wynosi od 46,0 do 68,0 g / litr, co odpowiada wcześniaków, ta może być zmniejszona, w tym przypadku, wskaźnik szybkości od 36 do 60 g / litr. Białko całkowite u dzieci – norma tego pokazaetlya od jednego miesiąca do jednego roku 48,0-76,0, a od jednego roku do 16 lat – 60,0-80,0 g / litr. Na vzroslog człowieka daje całkowitego składnika białkowego w zakresie 65,0 – 85,0 g na litr, a po upływie 60 lat wskaźnik może być zmniejszona o około 2 g / l.

Wskaźnik ten pozwala ocenić hemostazy, dzięki nim krew nabiera właściwości zasadowe takie jak lepkość i płynność. Stężenie białka we krwi zależy od zdolności uformowanych elementów przechowywanych w stanie zawieszonym. Ponadto, ze względu na białka prowadzi się go transportu różnych substancji, ochrony organizmu.

W klinice jest rzadkie choroby, w której zmienia się szybkość całkowitego surowicy białko krwi. Badanie krwi pomoże określić patologii w tym przypadku, czy wręcz przeciwnie, normę. Białko całkowite da lekarzowi wyraźniejszy obraz. Zwiększona zawartość nazywa Hyperproteinemia i niskie – hipoproteinemii.

Zwiększenie całkowitego białka

Zwiększanie całkowitej zawartości białka może być zmuszone albo bezwzględny lub względny. Istnieje wiele chorób, w których stosunkowo podwyższonego stężenia całkowitego białka. Normalne mężczyźni i kobiety w tej samej figurze, ale z oparzeniami, zapalenie otrzewnej, niedrożność jelit, wymiotów, biegunki, lub odwrotnie, cukrzycy, cukrzycy lub cukrzycy, chorób nerek lub pocenia się, ta wzrasta stosunkowo.

Jeśli istnieje absolutny wzrost, oznacza to, że nie jest to proces w organizmie, które mogą powodować mu zaszkodzić, i to nie jest normą dla niego. Białka całkowitego we krwi, gdy zwiększa się patologicznych frakcji zwanych paraproteiny, a także ze względu na białka zapalenia. należy podejrzewać mnogiego, białka, gdy podnosi się do 120 – 160 g / l, chorobę Hodgkina i stawów, przewlekłą lub ostrą procesu zakaźnego, aktywne zapalenie wątroby, marskość wątroby, sarkoidozę i chorób autoimmunologicznych.

Obniżenie całkowitych wskaźników białkowych

Hipoproteinemii może być bezwzględne lub względne, które nie jest normą. Całkowita zawartość białka została zmniejszona o obciążeniu wodą, przy braku lub zmniejszenia moczu, dekompensacji serca, duża dożylnej infuzji roztwór glukozy po przełamaniu uwalnianiu czynność nerek, zwiększona wazopresyny, który zachowuje moczu.

Absolutny spadek spowodowane przez zmniejszenie albumin, co może być scharakteryzowane jako nie normą. Białko całkowite została zmniejszona z niedostatecznym kontaktem z białkiem spożywczym lub jego zwiększonego wydalania – czczo, zapalenie jelit, zapalenie jelita grubego. Zmniejszone produkcję na zapalenie wątroby, marskość wątroby, wrodzone zaburzenia zatrucia – albuminemia, choroba Wilsona. Zwiększona zanik obserwuje się w onkologii, oparzenia, zwiększenie funkcji tarczycy, urazu, leczenia pooperacyjnego gorączka lub długotrwałego leczenia kortykosteroidami. To zmniejszenie szybkości całkowitego białka na wodobrzusze opłucnej lub po stracił wraz z cieczą lub choroby nerek. Aktywność fizyczna, a także ostatnie miesiące ciąży i laktacji u kobiet przyczyniają się do hipoproteinemii.