899 Shares 4936 views

Awaria Solikamsk: kronika wydarzeń. Przyczyny incydentu i prognozy na przyszłość

W listopadzie ubiegłego roku, mieszkańcy Rosji dowiedział się, że ogromny wykryte w Solikamsk, Perm Territory dziury. To nie był żart, a nie oszustwo – zdjęcia z imprezy w ziemi ziejącej Giant krater prawie idealny okrąg.


Solikamsk miano stolicy soli Rosji. Tutaj znajdziesz: najstarsza kopalnia soli, muzeum i pomnik soli. Teraz ma ona nową atrakcję – Brak Solikamsk.

Kronika wydarzeń

18 listopada 2014 w kopalni „Solikamsk-2” zdarzył się wypadek – zaczęły wkraczać do wód gruntowych. Pompy część została zalana solanką (mieszanina soli i wody), a na 13:50 czasu moskiewskiego zdecydowano się wprowadzić PLA (eliminacja wypadek plan). 120 pracowników kopalni natychmiast doprowadzony do powierzchni. Wraz z solanki doprowadzanej do kopalni siarczku wybuchowy wodoru, zatem zasilanie zostało wyłączone.

W trzy i pół kilometrów od domów mieszkalnych w Solikamsk, na miejscu starego niewykorzystane spółki kopalni, tego samego dnia okazało się porażką, którego wymiary w tym czasie wyniósł 20 do 30 metrów.

scena

Zarząd kopalni „Solikamsk-2” – fabryka do produkcji chlorku potasu i, rzeczywiście, mój. Kopalnia jest częścią firmy „Uralkali”. Jej właścicielem jest Michaił Prochorow i „Uralkhim”, kierowany przez Dmitriem Mazepinym. Część posiadanych akcji przez chińskie firmy.

„Uralkali” – jedna z wiodących firm w produkcji nawozów potasowych wprowadzanych na rynek około 20% świata swoją objętość. Wypadek, który zatrzymał „Solikamsk-2” eksploatacja kopalni, doprowadziły do upadku firmy.

We wsi znajduje się pod Solikamsk, które utworzyły awarię, aby zatrzymać „Solikamsk-2” z kopalni nazywa Klyuchiki. Znajduje się on nad zrobów górniczych, kilka kilometrów od granic miasta i osiedli mieszkaniowych.

Przyczyny wypadku

Specjaliści są teraz ciężko pracuje, aby dowiedzieć się, co spowodowało awarię edukacji Solikamsk: czynniki indywidualne i środowiskowe? Jeśli mówimy o przeszłości takich incydentów, część one miały miejsce z powodu naruszenia technologii. Ważność kopalniach potażu średnio około 50-60 lat, z biegiem czasu, są one zalane przez wody gruntowe. Tyle tylko, że negatywne skutki tego mogą być nadal zminimalizowane. Wnęki te, które tworzą się w procesie ekstrakcji rudy potasu, konieczne jest ustalenie skały płonnej.

Na min potasowych jest niejednorodne warstwy Rock tworzenie soli potasowej jest tworzenie soli kamiennej, a nawet wyższa – powyżej 100 metrów skał nasyconych gruntowej. Najnowsze stopniowo udają się do pustych przestrzeni utworzonych w rozwoju rudy potażu. Pobudzić proces ten może być trzęsienie ziemi. Stało się to, na przykład, w 1995 roku, kiedy drżenie zmusić 4 punkty prowadzić do pęknięć w skale, przedzierając się przez solanki i porażki. Jak uwierzyć, że był przyczyną trzęsienia ziemi, a wypadek listopada w kopalni „Solikamsk-2”.

Przez szczęśliwy zbieg okoliczności, awaria Solikamsk nie wystąpił w zaludnionym miejscu, w przeciwnym razie nie będzie w stanie uniknąć ofiar. Holiday Village Klyuchiki dawna opuszczony. Po trzęsieniu ziemi w 1995 tutaj był zakłócony dopływ wody i stopniowo budynki i ogród zostały porzucone. Solikamsk ale mieszkańcy obawiają się, że ich miasto może cierpieć los Berezniki gdzie awarie glebowe zaczęły występować w mieście. Choć zdecydowała się zainstalować w domach znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie kopalni, drugiej spółki, czujniki, które przekazują informacje w Internecie.

Prognozy na przyszłość

Zdaniem ekspertów i inżynierów, niewydolność Solikamsk wzrośnie. W grudniu 2014 roku, wzrosła do jej górnej części, z powodu naturalnego osiadania. Teraz awaria Solikamsk, którego głębokość nie jest jeszcze dokładnie określić, ponownie wzrosła. Według ostatnich danych, ich wielkości – od 50 do 80 metrów. W tym czasie stał się trzy razy więcej. Jeśli dopływ solanki do kopalni słabnie, z dużym prawdopodobieństwem można przewidzieć, że niepowodzenie pod Solikamsk wzrosną dalej, jeśli nie podjęcia pilnych działań w celu wyeliminowania skutków wypadku listopada. W grudniu, było jasne, że woda dostanie kopalni kilkakrotnie mniejsze. A jeśli firma na początku imprezy myślał, że kopalnia jest prawie stracił, ale teraz mówią eksperci z większą pewnością, że można go jeszcze uratować. Od początku grudnia w kopalni rozpoczęto produkcję skale położyć go w próżni.

Wszystkie powtórzenia

Awaria Solikamsk – z „BRIC” nie jest pierwszym w historii. Podobne zdarzenia miały miejsce w 1986 i 1995 roku.

W 2006 roku firma została zalanej kopalni BKRU-1, znajduje się w pobliżu miasta Berezniki, a rok później utworzyli porażki na swoim miejscu, co zwiększa się z czasem. W następnych latach, kilka błędów, które zagrożone domy. W rezultacie, firma „Uralkali” został zmuszony do podjęcia część finansowania przesiedlenia mieszkańców ze strefy zagrożenia i układaniem obwodnicy kolejowej.

Solikamsk reakcją na niepowodzenia w Internecie: fotozhaby

zareagowała społeczność internetowa do incydentu pod Solikamsk z osobliwym poczuciem humoru.

Niepowodzenie stał się popularnym fotozhabu. Niektóre z „arcydzieł” okazały się całkiem zabawne, pomimo powagi incydentu.