102 Shares 7788 views

Naprawa automatycznej skrzyni biegów wybierak

Automatyczna skrzynia biegów – cudowny wynalazek ludzkości! Odciąża kierowcę z konieczności żonglowania trzema pedałami, ona reguluje wahania momentu obrotowego i zmienia biegi.

Automatyczna skrzynia biegów

Najczęstszym i niezawodny hydromechanical za „maszyny”. Zostały one wymyślone w Stanach Zjednoczonych na początku lat 30-tych. Głównymi składnikami polu:

 • przekładnia planetarna;
 • urządzenie hydrauliczne;
 • konwerter (sprzęgło).

Nie każdy wcina się w szczegóły – to, co się dzieje po naciśnięciu pedału gazu lub hamulca. Kierowca jest kierowany do zeznań desce rozdzielczej:

 1. „N” pojawia się na dźwigni sterującej pozycji neutralnej.
 2. Włączone z powrotem do góry, spalić „R”.
 3. Ruch do przodu – "D".

Selektor czujnik

W celu zrozumienia samochodu, czego chce od kierowcy, w pudełku zamontowany automatyczny czujnik położenia wybieraka biegów dźwignia. On przenosi dane do skrzynki sterownika jest odpowiedzialny za włączenie sygnałów zwrotnych i kontroluje napęd rozrusznika. Zasadą jest, że znajduje się na wałku dźwigni automatycznej skrzyni biegów.

Wadliwy czujnik dźwignia prowadzi do nieprawidłowego działania (pole to zawiera tryb awaryjny) lub pojazdu nie drgnęły.

Jeśli wskaźnik „HOLD” świeci się na desce rozdzielczej – czujnik jest uszkodzony. Typowe przyczyny:

 1. Erased druty jezdne. okablowanie czujnika jest zbyt blisko dźwigni zmiany biegów. Ciągłe przełączanie trybu odkształcenia już cienkie przewody.
 2. Po usunięciu tej czujnik kontaktowy połączony był słabo lub w ogóle nie jest podłączona (zapominać, a dzieje).
 3. Nie Obudowa ochrona – nie ma ochrony czujnika przed brudem i wodą. Każdy podróżowanie na małym basenie z wodą uderzyć szpilki.

Co było przyczyną awarii w konkretnym przypadku, zachęty Komputerowa diagnostyka i kontrola wzrokowa.

dźwignia zmiany biegów

Dźwignia zmiany biegów – rodzaj sposób porozumiewania się z kierowcą samochodu. Z każdym nowym modelu samochodu jest coraz lepsza, a oprócz głównej rękojeści, powoli zyskuje dodatkowe funkcje przycisków i wskaźników.

położenie dźwigni różni się w zależności od modelu urządzenia. W nowoczesnych samochodach podrulevoj wspólnego stanowiska i na środku deski rozdzielczej (jeśli jest wysoka pozycja siedzenia kierowcy – na konsoli).

Aby zapobiec przypadkowemu przełączanie między trybami, znajduje się na przycisku wyboru. Znajduje się on z boku, z góry lub z przodu. Chociaż nie jest wciśnięty, aby zmienić zakres dźwignia jest niemożliwe. Schodkowa szczelina przesunąć przełącznik zapobiega również niepotrzebne pasma.

W podrulnom wykonaniu, ruch dźwigni jest możliwe, ponieważ kierowca będzie ciągnąć go do siebie.

selektor naprawa

Nieprawidłowe działanie przekładni mogą być wywołane nie tylko problem związany z czujnikiem, a także awarie systemu wybieraka. Na przykład, smarowanie prowadzi do pogrubienia faktu, że mroźny ranek, samochód trudny do włączania lub zakresy są towarzyszą szarpnięcia i wstrząsami.

Tryb nieprawidłowy przełączania (często w przypadku kierowców, którzy są przyzwyczajeni do skrzyni mechanicznej), agresywny styl jazdy, włączenie podkładzie lub parkowanie samochodu do całkowitego zatrzymania – wszystko to znajduje odzwierciedlenie w pracach selektora i usuwa go z systemu.

Jak czyścić swój własny selektor

Przed oddać do stacji mechaniki Miłosierdzia, mogą być kontrolowane jednostki w warunkach garażowych.

demontaż:

 1. Przed usunięciem przełącznik musi farby oznakować informacje o lokalizacji w odniesieniu do jednostki pola i ruchomej części selektora.
 2. Usunięcie zasobnika baterii, obudowę filtra powietrza i, jeśli jest dostępny, pompa próżniowa cruise control (odkręcić śrubę 8 „i wiskery W odległości od rowka).
 3. Otscholkivaem przesunąć kabel z podkładką i osi, a następnie usunąć go, ale lepiej to zrobić razem z projektem.
 4. Bez wysiłku, odkręcić i zdjąć nakrętkę na 13 „w wypusty wałka. Musimy ją trochę kołysać i hak (ale bardzo ostrożnie).
 5. Od wielu przewodów, możliwe jest, aby oczyścić selektora i nie zamieniając je całkowicie wyłączony, który jest na miejscu. Wyjąć wtyczkę z głównego okablowania (odkręcić dwie śruby na 12 „). Może on być usunięty, a pozostałe dwa, całkowicie odłączając przełącznik, ale trzeba wziąć pod uwagę stan przewodów oraz możliwość dostać się do złącza (jeden z nich jest podłączony do skrzynki).
 6. Zdjąć osłonę drutu (trzyma dwie śruby), zaczepiając go lekko śrubokrętem.
 7. Przetwarza sobie przełącznik – 4 śruby odkręcić. Ujawniać go.
 8. Najważniejsze – nie stracić kontakt 3 krakersy i 3 źródła (jedno podwójne).
 9. Zmyć stary smar z benzyną. styki wybieraka są dobrze oczyszczone z naftą i WD40. Jeśli brud nie ulegli mycia można użyć cienkiej nazhdachku polerowania i atrament gumkę.
 10. Nałożyć smar silikonowy.
 11. Składając to wszystko w odwrotnej kolejności, pamiętając, aby łączyć znaczniki.

Po tej procedurze, selektor musi ponownie zdobyć w trybie normalnym.

Wymiana automatyczny przełącznik nadawania

Może nastąpić po czyszczenie i odwrotna sytuacja – nadal będzie działać nawet karton. Jeśli deska rozdzielcza jest nadal świeci wskaźnik nieprawidłowego działania, konieczne jest, aby przejść do myjni i zaufać profesjonalistom. Przy użyciu komputera diagnostykę mechaniczne wykrywa i, jeśli to możliwe, usunąć błąd.

Wymiana przełącznika – jest środkiem ostatecznym. Do niej uciekają się do gdy naprawa nie jest możliwe lub jest elementów zamiennych do wymiany. Na przykład, brak mechanicznej ręki, jej podstawy mocujące (PIN – metal, ale nie może się wyginać lub uszkodzenia, jeśli jest to pożądane).

W starszych samochodach nie będzie b / selektora. Kupowanie jest nowy, jego instalacja i konfiguracja właściciel samochodu będzie kosztować dość drogie.

wniosek

Selektor dźwignia – dość krucha rzecz. Terminowe wymiany oleju i diagnostyka dokładne przełączanie trybu, ochronę i dostępność mieszkań pomoże uniknąć niepotrzebnych kosztów finansowych. Powodzenia!