757 Shares 6790 views

Wietnam, „Szalony Dom”: opinie i zdjęcia

Dalat jest dość młode miasto, którego historia rozpoczęła się dopiero pod koniec 19 wieku, kiedy Francuzi byli zaangażowani w kolonizacji Wietnamie. Główną atrakcją osady jest otaczającej przyrody. Atmosfera tutaj jest cichy, spokojny, cichy. Turyści w Dalat ciągle bardzo dużo. Oni są przyciągane przez górskie powietrze, krajobrazy, łagodny klimat, piękne ogrody i jednego niezwykłego budynku – „Crazy House”.

Co to jest?

„Szalony Dom” (Dalat, Wietnam) występuje postać ekspresjonizmu i surrealizmu. Zaprojektowany dla człowieka, który jest właścicielem. Ale o tym trochę później. Celem projektu było powrócić za pomocą języka architektury ludzi z powrotem do natury, które są tak bezlitośnie niszczą, i zachęcić ich, aby dbać o otaczającym ich świecie.

„Szalony Dom” jest dom o nietypowym kształcie w betonie. Nawiasem mówiąc, budynek jest w pierwszej dziesiątce najbardziej dziwacznych budynków mieszkalnych na świecie. Zbudowałem go jako ogromny gałęzi Wróżka drzew i korzeni, które są ze sobą powiązane i tworzą dziwne kształty. Yard „Szalony Dom” jest zarośnięty pajęczynami. Wewnątrz budynku są liczne ukryte schody i labirynty, że można chodzić godzinami. Wszędzie „rosnąć” konkretne grzyby i wiele bajkowych postaci. Prawie wszyscy tutaj okna ozdobione są z kutego żelaza sieci.

Nawet schody w „Crazy House” ma niezwykły wygląd. Tutaj można spotkać upy w formie figury żyrafa, góry, pniaki lub stosy kamieni i tak dalej. Niektóre bardzo strome schody, więc odwiedzić muzeum polecić wygodne buty na płaskiej oczywiście.

Meble, które wypełniają w pokojach hotelowych a pozostałe pokoje mają również niezwykły wygląd. Każdy element jest wykonany ręcznie i są prezentowane w jednym egzemplarzu. Innym takim na terytorium nie spotka.

Specjalna konstrukcja atmosfera dodać zielone rośliny rosnące tu i tam. Grube pnącza oplatają wąskie drabiny i dachów, rośnie wraz z nimi i tworząc spójną całość. A obficie kwitnące różowe drzewa i egzotyczne orchidee uczynić ten ekstrawagancki i wspaniałe miejsce w jakimś obcym miejscu.

Trochę historii

Historia „Crazy House” rozpoczęła się dopiero w 1990 roku. Zaprojektował jego Madame Hang Nga Dang, który większość swego życia chciał zbudować dom z nietypowym kształcie. Kiedy zaczęła wznosić budynek, władze lokalne były przeciwne. Według nich, nowy zakład jest bardzo wyróżniał się na tle pięknych domów wybudowanych w stylu francuskim.

Do tej pory budowa nie została jeszcze zakończona, planuje wybudować kolejny budynek do kamienicy restauracja oraz kilka sal żyjących. Ale nawet bez tego „Szalony Dom” przyciąga tłumy turystów, które rośnie dzięki pomyślności Dalat.

Gospodyni „Szalony Dom” (Wietnam)

Dang Hang Nga jest córką drugim doradcą Ho Chi Minh i sekretarza generalnego Wietnamie. Przez długi czas żyła i studiowała w Moskwie (Rosja), gdzie otrzymał doktorat architekta. Po powrocie do domu zaczął ucieleśnieniem ich marzeń. W niniejszym opracowaniu oparto się na pracy słynnego Hiszpana Antonio Gaudiego, który stał się również słynne domy dziwaczne. Ale Madame Hang Nga Dang poszedł dalej i opracował projekt, który nie tylko nie był podobny do jednego budynku na świecie, ale również powoduje zamieszanie wśród innych.

To z tego powodu, że budowa „Crazy House” rozpoczął na własną architekta kosztów. Po tym wszystkim, na początku, nawet jego własny ojciec chciał przeznaczyć środki na budowę hotelu, zwany projekt nonsens. Po latach wytrwałości Madame Hang Nga Dang został wynagrodzony, a niezwykły dom zaczął przyciągać uwagę innych. W rezultacie, wiele osób chce sponsorować budowę.

Do tej pory, Madame Hang Nga Dang 75 lat. Ona nie tylko posiada swój majątek, ale również tam mieszka. Ponadto dość często Dang Hang Nga jest zaangażowana z wielką przyjemnością wita swoich gości, prowadząc ich wieczorne rozmowy i jest fotografowane na tle budynków barokowych. Także ta kobieta jest jednym z najbogatszych i najbardziej wpływowych w Wietnamie. Dang i Madame Hang Nga ma imponującą kolekcję samochodów, wśród których nawet „Ziguli” Nie.

Legenda muzyki

Wśród mieszkańców jest jednym legenda idzie, dlaczego struktura nazwano „Crazy House” (w języku angielskim słowo „dom wariatów”). Kiedy tylko hotel zaczął się goście, rozstrzygane przez Anglika w nim. Późno w nocy, mężczyzna chciał przejść przez hotel i zabłądził. Musiał wędrować aż do rana, a kiedy w końcu zobaczył gospodyni powiedział: „Ty nie jesteś właścicielem nieruchomości, a dom wariatów”. Ale to tylko jedna z legend, które mówią nie tylko mieszkańcom, ale także prowadzi.

hotel

Do tej pory, w hotelu „Szalony Dom” (Wietnam) ma dziewięć pokoi w budynku głównym w postaci drzewa i jeden specjalny apartament „Miód Moon”, znajdujące się w podwórzu po prawej stronie od wejścia.

Każdy pokój nosi nazwę zwierzęcia. Warto zauważyć, że zwierzę można znaleźć w dekoracji wnętrz. Zwierzę, którego nazwa to numer skonfigurowany jako ognisko. Jest to pokój z niedźwiedziem, orła, tygrysa, mrówka. Mówi się, że każdy numer jest uosobieniem kraju. Stąd analogie ze zwierzętami (na przykład Rosja jest związana z niedźwiedziem i Wietnam – do mrówki).

„Miód Księżyc” – to już inna historia. Apartamenty są dwukondygnacyjny dom, położony głęboko w małym ogrodzie. Zatrzymać się tu głównie nowożeńców lub pary, chętny do romansu.

Goście wymagać ciągu dnia, aby pozostawić drzwi do mieszkania otwarty dla turystów mogła docenić ich wnętrza. Wewnątrz odwiedzający pokój enter zabronione. Łazienki wyposażone są w każdym pomieszczeniu i na zewnątrz są urządzone w gniazdo szerszeni.

muzeum

Muzeum „Szalony Dom” (Wietnam), zdjęcie, które widać powyżej, zaleca się, aby odwiedzić albo wcześnie rano, albo po czwartej po południu. W ciągu dnia, nie ma wielu turystów, z powodu których nie będzie naprawdę cokolwiek zobaczyć. Po tym wszystkim, schody i korytarze są dość wąskie.

Tour muzeum rozpoczyna się tuż za progiem. można wyświetlać zdjęcia z osobistego archiwum gospodyni „Szalony Dom” (Wietnam) na przyjęciach, a także przeczytać krótką historię powstania tego wspaniałego budynku. Ponadto informacje te są dostępne nie tylko w języku angielskim, ale również w języku rosyjskim.

W „Crazy House” jest też mały pokój poświęcony rodziców pani Dang Hang Nga, uszeregowanych od ołtarza. To jest coś jak małe muzeum życia codziennego. Meble tutaj jest całkiem zwyczajne, nawet okna mają typowy kształt.

Wejście do garażu, w którym mieści kolekcję samochodów hotelu hostess zamknięte. Ale kopie mogą być podziwiane przez kutą internecie.

Gdy znudzi wędrować poprzez niekończącą się labirynt, administracja oferuje sklep z pamiątkami oraz mini-kawiarnia serwująca gorące i zimne napoje oraz pyszne desery oraz dania kuchni rosyjskiej (takie jak paszteciki, naleśniki, ciasta, i wiele innych).

Przydatne informacje dla turystów

Muzeum działa codziennie od 8:30 do 18:00. bilet wstępu kosztuje około 40.000 dong (około $ 2 lub 112 rubli) dla dorosłych i 20 000 dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Ci, którzy chcą zatrzymać się na noc w hotelu trzeba zapłacić od 45 do 150 dolarów (2500 i 8400 rubli, odpowiednio). Według standardów Dalat, to dość drogie.

Opinie podróżnych

Dom „Szalony Dom” (Wietnam) przyciąga ogromną liczbę turystów. Ale większość z nich nie są w żadnym pośpiechu, aby zatrzymać się w hotelu, zauważając, że lepiej jest po prostu tam chodzić. Hoth, którzy nadal postanowił zawiesić spędzić noc, należy zwrócić uwagę na następujące elementy:

  • W nocy, wszyscy turyści opuszczają dom, więc poruszanie się cicho i spokojnie zapalone wieńce obejmują salon, śpiew świerszczy.
  • Pracownicy martwi wygody turystów i zawsze spełniają ich życzenia. Nawet jeśli chcesz rozpalić ogień.
  • Pomimo niezwykłego i egzotycznego hotelu, internet działa tu świetnie.

Wśród zalet tego miejsca, turyści podkreślają te punkty:

  • Wspaniały widok z budynku i dekoracji wnętrz dostarczania żywności dla wyobraźni.
  • Przy wejściu do domu jest warta opiekun, który jest zaangażowany w liczeniu dołączonych wypoczynek. Więc zgubić tutaj nie jest straszna, można jeszcze znaleźć.
  • Na terenie czystych. Śmieci zapewnia ogromną liczbę pól, stylizowane konopnego.

Pomimo niezwykłej i ponętna „Crazy House”, obiekt ma kilka wad. Najważniejszym z nich – hordy turystów. I przy nieobecności wąskich przejściach i przestrzeni dowolną grupę zdolną do organizowania korek przewracania. Również, to miejsce nie nadaje się do regularnych wizyt. Podziw działa tylko na pierwszym znajomości ze strukturą i wiąże się z poczuciem nowości.

Lokalizacja „crazy” dom

Dalat można dostać w wielu głównych miastach w Wietnamie samolotem (lotnisko znajduje się 30 km poniżej miasta) lub autobusem. Znajdź "Crazy House" pod adresem: Huynh Thuc Khang, 3.

„Szalony Dom” – to odrębne podmioty rosnące, znajdujące się w południowo-zachodniej części Dalat. Wszystko to jest inne uczucie: podziw, niezrozumienie, wstrząs, spokój, podziw, ciekawość, a nawet obrzydzenie. Odwiedzić to niesamowite i sprzeczne miejsce zdecydowanie powinien, przynajmniej w celu uczynienia go z jego własnej opinii.