507 Shares 9008 views

Verbena hybrydowy oraz przedstawiciele rodziny Verbenaceae

Roczne roślin ozdobnych mający formę małego krzewu z rodziny Verbenaceae. Oprócz odmian rocznych, jest długa kwiat – Verbena prosto. Jednak większość ogrodników można zobaczyć przedstawicieli odmian hybrydowych „Verbena”. Roślina ta pojawiła się z powodu wielu lat hodowli i hybrydy kilku innych gatunków werbeny.


Na twardych łodyg, aż do 35 centymetrów rozliczonych Spikelets kwiatostany, z których każdy ma do sześćdziesięciu kwiaty. Średnica kwiatu zależy od odmiany i wynosi od pół do pięciu centymetrów. Na pierwszy rzut oka, cały kwiatostan przypomina parasol. Gama kolorów jest dość szeroki: są białe kwiaty, żółty, czerwony, różowy, niebieski, jasnoniebieski, blade odcienie czerwone. Nawet rodzaj koloru może być różny.

Werbeny kwitnie hybrydowe wczesnym latem i służy jako sceneria aż do pierwszych przymrozków. Szczególnie uderzający werbena wygląda w połączeniu z chryzantemy i dębów w kwietnik. Często uprawiane w doniczkach lub przenośne wiszące doniczki. Verbena hybrydowy będzie wspaniałą ozdobą dla wszelkich szklarniach kwiatowych i oranżerii.

W celu przedłużenia kwitnienia, ogrodnicy muszą stale monitorować kwiatostany roślin i rozdarcie, które już zniknęły. I to jest możliwe, a nawet konieczne, podlewanie werbena różne opatrunki mineralnych, zwłaszcza z zawartością żelaza. Gdy żelazko nie wystarczy, kwiat zaczyna zanikać i górne liście usychają i opadają. Chociaż hybrydowych werbeny nie kapryśnych warunków opieki, ważne jest zapewnienie stałego podlewania. W zimie podlewanie oszczędnie iw zimnie, chronią glebę przed wysychaniem. Uprawa i propagacji werbena następuje poprzez sadzenia nasion w otwartej przestrzeni lub zbiornik sprężyny. Najważniejsze jest to, aby temperatura była niższa niż trzynaście stopni, choć pożądana temperatura osiemnastu stopni Celsjusza. Czy można zrobić tak: późnym latem lub jesienią nasiona z nagietki i rozwijać je, aż do wiosny, a następnie przeniósł się do końcowej pozycji cięcia dalszego rozkwitu.

Może być uprawiana odmian jednorocznych i wieloletnich przez kilka lat w domu. Najważniejszą rzeczą w rok lub dwa przeszczepione kwiat w doniczce obszerne. W okresie styczeń-luty, umieścić dodatkowe oświetlenie, jak nie ma światła dziennego.

Jak wspomniałem nieco wcześniej, istnieje wieloletnia werbena, znany jako „bezpośrednie”. Bylina dorasta do wysokości półtora metra i ma bujną liści z szaro-zielone liście. Spośród wszystkich odmian jednoroczne uwalnianych bonarskaya werbena lub Buenos Aires, ich długie pędy i pąki na szczycie. Osiąga 150-170 pięć centymetrów wysokości. Kwiatostan jest zebrane w stos i przypominać małą średnicę ubijania nie więcej niż pięć centymetrów.

Bonarskuyu sadzone werbena najlepiej na działce, ale nie na otwartej przestrzeni, tak że krzewy nie są kraby pod ręką. Roślina jest doskonale przeżyje w glinie, wilgotne i przepuszczalnych. Doskonała wytrzymuje mrozy do 7 stopni. Jeśli zostawisz krzaki w zimie w glebie, należy pokryć je z liśćmi, trocinami lub słomą, aby chronić je przed bardziej silne mrozy. Starsze pędy są cięte, powinno pozostać około czterech pędów w dolnej części łodygi. Po przycinanie krzewów podlewane opatrunkowe i witaminy rozwiązania.

Ekstrakt werbena stosuje się w procedurach perfum i kosmetyków, dzięki jego aromatu i korzystne właściwości olejków eterycznych. Aromat roślin ma korzystny wpływ na układ nerwowy, silny stres psychiczny. Jest tylko jedno przeciwwskazanie: werbena olej nie może być stosowany w okresie ciąży i laktacji.