535 Shares 6036 views

Siagne jaskinia niedaleko Moskwy

Nie wszyscy wiedzą, że Moskale w niektórych dwunastu kilometrów od ich mieście znajduje się duży system jaskiń. Może się to wydawać zaskakujące, ale ma logicznego wyjaśnienia. Te jaskinie – Siagne – zostały wykonane przez człowieka, a nie tylko. W Siagne było wydobycie wapienia do budowy białego kamienia Moskwie.


Trochę historii

Te ruchy mają największy długości skoku w rejonie Moskwy. A w Rosji zajmują 5 linii. Łączna długość podziemnych tuneli ma 19 km i jest to jedyny znany i sprawdzony. Istnieją szanse, że Moskwa Region jaskiń Sianov mogą okazać się bardziej rozległe. Jednak ich pozycja w rankingu jaskiń rosnąć.

Duża jaskinia na przedmieściach zaczęły być tworzone w XIII wieku. Najbardziej gwałtowny wzrost podziemnych tuneli był w XV wieku, kiedy budowa wapienia aktywnie rozwijany. Rolnicy polować go w tunelach tylko w zimie. Istnieją dwa powody:

  1. W innych porach roku chłopskie ludzie pracowali na ziemi, uprawy zbóż i hodowli bydła.
  2. W zimie, to zmniejsza ryzyko upadku ruchów. W przeszłości ludzie nie mieli wystarczająco dużo doświadczenia i zasobów w celu zabezpieczenia i oparcia łuki. Zimą gleby zawiesza z poważnymi mrozy oraz ruchome części zastygł.

Kamienie wydobywane w tych tunelach przed XX wieku. Praca przestała całkowicie pod ziemią w 1917 roku. W latach trzydziestych ubiegłego wieku w jaskiniach w celu wzmocnienia pasa startowego na lotnisku Domodiedowo odzyskano szereg kamieni. Od tej pory nie przeprowadzono Sianov wapienną skałę więcej. Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w lochu złamał szpital dla rannych żołnierzy.

14 lat milczenia

Już w 1960 roku, te jaskinie są zainteresowane grotołazi. I pokazać im, że była to świetna okazja. Jaskinia zaczęła żyć drugie życie. Po kilku latach, rząd postanowił zamurować wszystkie wejścia i wyjścia ze względów bezpieczeństwa. Puste podziemne 14 lat, po czym jedno z wyjść z działaczy zostało otwarte. W 2007 roku został doprowadzony do normalnego widoku, pominięto konkretne pierścienie i zrobić drabinę. Extremality nie jest zmniejszona.

Siagne jaskinie nie są uważane za uszlachetniony miejscem dla turystów. Goście są zobowiązani do przestrzegania zaleceń dotyczących zachowania się w jaskiniach tutaj regularnie przeprowadzać wycieczki, a niektóre nawet okazji świąt. Na przykład, świętować nadejście Nowego Roku nie jest tak powszechne w lochu.

życie pod ziemią

Ogniska Zabrania się ustalonych zasad postępowania, ze względu na wydany tlenku węgla mogą ponieść inne grotołazów. Niektórzy użytkownicy nie są w jaskini jeden dzień i zmuszony do gotowania potraw i gotowania wody na gazie i alkoholu. Cechy te pozostają pod ziemią dać trochę radości do takich kampanii. Może cię to zaskoczy, ale są ludzie, którzy kilka dni nie przyszedł na powierzchnię. Położyć się i spać w specjalne rozszerzenia ruchów. Podziemny czasami organizować występy i tańce.

Wielu turystów przyciąga do jaskini Siagne. Jak poznać, niestety, nie wszyscy fani ekstremalnych rodzaju rekreacji.

Warunki w lochu

Warunki panujące w jaskini nie zmienia się przez cały rok. Stabilnie od 7 do 10 stopni powyżej zera i wilgotności – 80 procent. Jeśli masz ciepłe i wygodne ubrania, dyskomfort nie będą występować. Tak jest w przypadku, gdy nie masz klaustrofobii. Wzrost może być w zakresie od 0,3 do 2,5 metra. szerokość przejścia wynosi około 1,5 m.

Wszystkie badane speleologów fragmenty są specjalne karty, które pomogą turystom zgubić. Jaskinia nazywa ins i udogodnienia. Poza tym podróżowanie galerii można znaleźć profesjonalnych badaczy jaskini, którzy są zawsze gotowi pomóc lub dać rady. Każdy turysta oczaruje jaskinię Sianov. Zdjęcia uzyskane w tych miejscach tajemniczych i mistycznych.

Atrakcje i zasady postępowania

Po zejść do Siagne przez aktualnego wejścia (ma on jeden) o nazwie „dziura Cat”, można zauważyć notebooka. Ta improwizacja rejestr użytkowników. Każdy, kto przychodzi i na zewnątrz, powinny być zobowiązane do dokonania odpowiedniego wpisu w notatniku. Został on zaprojektowany, aby pomóc zespoły ratownicze w przypadku sytuacji awaryjnej, aby szybko i dokładnie ma danych, ile osób jest teraz w lochu.

Należy pamiętać, że spotykając podziemne lochy stałych gości witają się ze zwrotem: „Dobry” Bez zwykłej koniec porze dnia, ponieważ nie ma sposobu, aby ustalić, co jest teraz w rzeczywistości. Nadal nie ma potrzeby, aby zapalić nawzajem swoje twarze, zwłaszcza obcych. Jest to nieprzyjemne, tak Siagne jest traktowana jako reguły.

Underworld wygląda innej rzeczywistości. Pieszo można dostać się do sali, zwanej „Arystarch”. W tym miejscu dawno temu znalazłem szkielet człowieka. Teraz na metalowych łańcuchów wisiały Arystarch, który jest uważany za lokalne bóstwo. Legenda głosi, że w celu uzyskania ochrony z bóstw powinien opuścić prezentu. Z tego powodu cały pokój wypełniony jest rzeczy gości i fanów bóstwa. W Sianov da się rozproszyć i porzucić wszelkie zanieczyszczenia. Ta prosta zasada jest ściśle przestrzegane przez wszystkich, bez wyjątku, nawet pomimo faktu, że jego realizacja nie jest monitorowany.

W Sianov jaskiń działającym systemie można natknąć się na ciekawą, groty zwanej „Milky Way”. Dla uproszczenia, nazywa się krótko „Mlechnik”. Utworzony zbiór niezwykłych gatunków, które w odpowiedzi na belce latarki grających z milionami świateł. Przypomina rozgwieżdżone niebo. Po wyłączeniu światła, będzie nadal przez pewien czas, aby błyszczeć fosforyzujące światło. Widziany zapamiętany na całe życie.

System ma jeszcze jedną ciekawą miejsce – „dziurę szczupak” Ma bardzo małą wysokość i szerokość, ale długość jego przyzwoity. „Pike” daje adrenalinę, o ile, oczywiście, przezwyciężyć naturalny lęk przed zamkniętą przestrzenią.

Jak dostać się do jaskini?

Sześć kilometrów od Gourock Lenina trzeba iść na głównej drodze w kierunku studni. Po mostem skręcić w lewo do wsi Novlyanskoye. Na końcu wsi trzeba się po drugiej stronie rzeki Pakhra, nie ma platynę. Następnie ścieżka wzdłuż rzeki z utrzymaniem w lewo. Wejście do jaskini znajduje się na drugim wąwozu tam blisko przystanku autobusowego.

Siagne najczęściej odwiedzanych jaskiń w święta Nowego Roku i zimą w ogóle. W lecie ludzie są znacznie mniej, ponieważ istnieją pewne trudności. Nie każde przedsięwzięcie po upał prawie naga kąpiel w chłodnych podziemiach.

W jaskiniach praktycznie nie ma niebezpieczeństwa, szczególnie jeśli dobrze przygotowane. Można wybrać się na wycieczkę z przyjaciółmi lub gospodarstwie domowym. To święto będziesz pamiętać przez długi czas. Pamiętaj, aby odwiedzić jaskinię Siagne. Jak się tam dostać, teraz wiesz, too.