546 Shares 8269 views

wełna mineralna jako źródło ciepła, oszczędność

Ocieplanie budynków przeznaczonych na mieszkania, jest głównym celem w zakresie budowy i remonty budynków. Szczególnie poważny problem w miejscach, gdzie dzienna wahania temperatury są znaczne.


Do tej pory na rynku budowlanym, można łatwo znaleźć wiele materiałów, głównym zadaniem, które jest ocieplenie pomieszczeń. Wśród wielu różnych urządzeń grzewczych jest najbardziej popularna z wełny mineralnej. Jego szeroka dystrybucja została możliwe dzięki stosunkowo niskiej cenie i dobre właściwości użytkowe zadeklarowana. Jako izolacja z wełny mineralnej jest niezastąpionym rozwiązaniem w swojej kategorii cenowej. Jest to kryterium decydujące przy wyborze materiału do ratowania komfortową temperaturę pokojową.

Wełna mineralna, która jest bezpośrednio zależna od właściwości jej składników, zawiera trzy główne typy. Ich klasyfikacja odbywa się poprzez rodzaju surowców. Najbardziej nieskuteczną odnosi się do różnych testów wełny żużlowej. Swojego ciepła, a przewodność cieplna cechy są wartościami standardowymi. Wełna mineralna jest wytwarzana z żużla wielkopiecowego, jest idealny do izolacji wewnętrznej strony ściany w pokoju. Na fasadach lepiej jest stosować inny typ izolacji, a także zdolność do wchłaniania wilgoci typu wełny żużlowej jest bardzo wysoka. Ponadto, nie należy go używać do izolacji rur.

Nieco lepsze właściwości oraz właściwości wełny mineralnej ma takie jak wełny szklanej. Podstawowym surowcem do produkcji stał się stłuczka. Jest to traktowane termicznie w postaci włókna szklanego, które zapewniają ochronę cieplną.

Wata szklana jest doskonałym izolatorem, ale proces jej wdrażania w ścianie dość problematyczne. Fakt, że te same włókna zaczynają się rozkładać na najmniejsze wahania tkaniny z włókna szklanego. Raz w powietrzu, są w stanie stworzyć wiele niedogodności, gdyż swędzenie, a skończywszy na ciężkim podrażnienia błon. , Trzeba przygotować z wyprzedzeniem myśleć o siedzibie izolacja z wełny szklanej. Po pierwsze, jest konieczne, aby uzyskać takie środki ochrony, jak gogle respiratorów. Po drugie, to najlepiej używać podczas instalowania zestawu ubrań roboczych, które nie są przykro się pozbyć zakończenia. No i po trzecie, starają się w czasie prac budowlanych, nawet w pokoju obok nie mają dzieci i astmatyków.

I ostatni rodzaj izolacji, należący do grupy „z wełny mineralnej” – wełny mineralnej. W porównaniu do poprzedniego konkursu, ma wiele zalet. Ma najwyższy poziom parametrów, takich jak temperatura graniczna, pojemności cieplnej, temperatury spiekania i trwałość chemiczną w różnych nośnikach. Ponadto, nie powoduje niedogodności w trakcie instalacji. Inne pozytywne właściwości wełny mineralnej można przypisać jego struktury. Właśnie ze względu na jego porowata struktura tej wełny przechodzi przez samą parą, a nie go przechowywać. Zdolność ta przewiduje obowiązek zachować wszystkie cechy.

Każdy rodzaj wełny mineralnej jest dobry na swój sposób, ale istnieje jedna cecha, która tkwi we wszystkich jej odmianach – izolacja akustyczna. Ze względu na ten czynnik, wyrażenie „ściany mają uszy”, traci wszelki sens.