577 Shares 6276 views

Kiedy lepiej jest jechać do Tunezji? Pogoda w Tunezji przez miesiąc

Tunezja znajduje się w północno-wschodniej części kontynentu afrykańskiego i Morza Śródziemnego. Warunki pogodowe w stanie zależy od najbliższych przyrodniczych: morza i słynnej Sahary. Komfortowy klimat śródziemnomorski oferuje odwiedzającym zwiedzanie suche, gorące lub łagodny klimat, w zależności od pory roku. Więc przed wyjazdem do kraju afrykańskiego słońca powinien wiedzieć jaka pogoda w Tunezji przez miesiąc.

informacje ogólne

Republika Tunezji jest częścią arabskiego Maghrebu. Jej kapitał – Tunis – uważane jest za centrum politycznym, kulturalnym i administracyjnym państwa.

Tunezja graniczy z Algierią (Zachód), Libii (Południe) i przemywa wodami Morza Śródziemnego. Linia brzegowa ma długość ponad 1300 km.

Wyższy punkt stan – Góra Jebel Hami, 1544 m.

Kraj ma śródziemnomorski typ klimatu. Pogoda w Tunezji w kwietniu jest idealnym miejscem na wakacje.

Ten kraj ma trzy główne Bay – Hammamet, Tunis i Gabes, a jedyną rzekę Medzhera. Tunezja tereny objęte grunty orne 20%, 40% zajmuje Saharze, a 19% własnością łąki i pastwiska.

Pogoda przez miesiąc

Pory roku w Republice Tunezji są podobne do tych pór roku na południu Rosji. W styczniu, tutaj zaczyna się zima, i kwiecień jest uważana za punkt wyjścia na wakacje nad morzem.

Pogoda w Tunezji miesięczny odsetek turystów pragnących wybrać odpowiedni czas na wygodną rozrywką.

Styczeń: środku zimy. W tym czasie, powietrze i morze nie nagrzewa się bardziej niż do + 15 ° C

Luty: rozpocząć silne wiatry i ulewne deszcze. Temperatura wzrośnie do + 16 ° C

Marzec: Początek wiosny. temperatura powietrza osiągnie dzień + 20 ° C, a wieczorem przychodzi lutego chłód.

Kwiecień: Początek wakacji na plaży. W ciągu dnia, powietrze ogrzewa się do temperatury + 22 ° C, a na morzu – do + 17 ° C

Maj: niestabilna pogoda i okazjonalne deszcz. promienie słoneczne podgrzewania powietrza do + 25 ° C, a woda morska pozostaje chłodna.

Czerwiec: początek lata afrykańskiej. Dnia + 28 ° C, po czym ogrzewa się wody morskiej do + 20 ° C

Lipiec: Szczyt sezonu letniego. temperatury dnia powietrza osiągnie 32 ° C, a woda morska jest ogrzewany do + 23 ° C

Sierpień: gorące lato. Suche powietrze osiągnie 35 ° C, a woda morska utrzymuje się temperaturę + 25 ° C

Wrzesień: pierwsze miesiące jesieni. widać chmury, woda morska rano coraz chłodniej. Temperatura w ciągu dnia wynosi + 31 ° C, woda – + 23 ° C

Październik: ustępuje ciepło, pochodzi z Afryki jesieni. Dzień powietrze ogrzewa się do temperatury + 26 ° C, a morze – do + 21 ° C

Listopad: Początek pory deszczowej. Zaczyna się silny wiatr i zwiększonej wilgotności. Dzienna temperatura nie może przekroczyć + 21 ° C Woda morska ochładza się do + 18 ° C

Grudzień: Początek zimy. Pogoda staje się nieobliczalny, noc – zimno, a po południu pada ciągle. Temperatura w ciągu dnia – + 16 ° C Wody utrzymuje się temperaturę + 15 ° C

Ważna informacja dla tych, którzy idą na wakacje w Tunezji – pogodę przez miesiąc. Recenzje wykwalifikowanych turystów pomogą wybrać odpowiedni miesiąc do reszty kraju oraz bardziej komfortową częścią.

Tunezja: plaża sezon

Letnie dni zaczynają podobać turystom na początku kwietnia. To właśnie w tym miesiącu lokalnych i odwiedzających ludzi ubranych w lekkie ubranie, i pojawiają się plaże wakacji tunezyjskich. Kwiecień i maj tan – płynna i bezpieczna.

Woda morska nie jest bardzo ciepłe, ale na początku czerwca, to jest dobrze ogrzewane i staje się wygodne dla ogólnego pływania.

Prognoza miesięczna w Tunezji w celu określenia, kiedy sezon kąpielowy kraj osiąga swój szczyt. Lipiec i sierpień – najgorętsze miesiące. Dzienna temperatura wynosiła + 35 ° C Nie każdy turysta może przenieść ten afrykański upał. To właśnie w czasie tych miesięcy, sezon pływacki osiąga swój punkt kulminacyjny. Wyspa Dżerba temperatury wody podnosi się do + 28 ° C

Tunezja: sezon aksamit

Od pierwszych dni września w Tunezji zaczyna aksamitu sezonu, który trwa do końca października. Mieszkańcy uznał, że jest to idealny czas. Plaże stopniowo opróżniany i wyczerpując ciepło ustępuje. W ośrodkach staje się atmosferę spokoju. Miękkie promienie słoneczne zapewniają równomierną opaleniznę.

Velvet sezon Tunezji – czas idealny do uprawiania sportów wodnych. Październik – miesiąc korzystny dla wycieczek. Pogoda w Tunezji miesięczny całkowicie inna. Turysta musi wybrać pomiędzy, w zależności od celu podróży: plaża, czynnej lub zwiedzania.

Dżerba

Jest to popularny ośrodek tunezyjski plaża. Jej białe piaszczyste plaże, krystalicznie czyste morze, palmy daktylowe, drzewa oliwne przyciągnąć tysiące turystów.

Dżerba – idealne miejsce na spokojny wypoczynek zacisznej i aktywnego spędzania wolnego czasu. Tutaj, dobrze rozwinięta infrastruktura, a turyści są oferowane dużo rozrywki.

Tunezja: Djerba – pogoda przez miesiąc

Kwiecień-listopad: sezon letni. Temperatura powietrza + 26-35 ° C Na kilka dni, wodę ogrzewa się do + 28 ° C

Grudzień-marzec: w sezonie zimowym. Temperatura powietrza obniża się do + 18 ° C Woda morska chłodzi się do + 16 ° C