741 Shares 1313 views

Jak rozwijać uwagi i pamięci w każdym wieku

Szef dał ci między innymi niektóre małe zadanie i całkowicie o nim zapomnieć? Dokonywanie pojednania, brakuje niektórych danych, w wyniku obliczeń wkradł się błąd? A co powiesz na swoją obronę? Zapomniałam … Jestem w życiu … i rozproszone w codziennym życiu? Elektryczne topione na kuchence gazowej lub odblokowany płasko tak źle. Nie bardziej niebezpieczne od gazu lub żelaza. Można obwiniać wszystko na starość lub zmęczenie, albo po prostu z faktu, że nie ma czasu myśleć o małych rzeczach, gdy pokrywa głowicy nad ważną ideę. Tak, i jak rozwijać opiekę, gdyby były uprawiane tak?


Jednak ta metoda jest. A jeśli jesteś zmęczony spędzeniu pół godziny każdego ranka, aby szukać swoich rzeczy, to jest czas, aby ją zastosować. Przyjrzyj się jakiegoś przedmiotu. Następnie zamknij oczy i wyobraź go dokładnie przypomnieć wszystkie szczegóły, do punktu, w otoczeniu innych przedmiotów jest. Jeśli sytuacja pozwala, aby opisać te wspomnienia ustnie. Na przykład: książki w błyszczącej okładce, grube arkusze o 300. Położyła się na tytuł wypolerowanym stole, czarnym. Na stole leżała również białe haftowane czerwone geometryczne wzorzyste serwetki i serwetka na wazonie … „etc. Dobrym sposobem, w jaki sposób rozwijać uważność, byłoby poprosić kogoś z rodziny cicho, aby zmienić coś w swoim środowisku pokojowej. Spróbuj zidentyfikować te zmiany.

Czy masz zwyczaj tylko udawać, że słucha rozmówcy, natomiast w tej chwili myśli o czymś innym? Pomyśl o tym, dlaczego tak się dzieje. Twoje roztargnienie może być trzy powody: z góry wiadomo, co powiesz i nudne i nieciekawe; rozpraszać widok rozmówcy, jego głos, sposób gesty i dźwięki; i wreszcie, jesteś podekscytowany o czymś, a te myśli zalać cała ciebie. Jak rozwijać uważność, jeśli – źródło rozproszone? Spróbuj skoncentrować się na temacie rozmowy i rozkojarzony, emocjonalnie odłączyć zarówno od osobowości mówcy i jego relacji do tematu rozmowy. Od czasu do czasu poprosić wyjaśnienie pytania, skupiając się na konkretnym aspekcie tematu.

Skutecznym środkiem , jak rozwijać pamięć i uwagę, nawet w starości, emeryturę, znajdzie sobie dziennik biznesowy, który nagrany wszystkich swoich planów i zaplanowanych spotkań. Jednak nie być „przyklejony” do tych rejestrów. Wykonane, pół godziny później ponownie przeczytać, natychmiast zamknąć i starają się pamiętać, aby napisać w dokładnej kolejności. W godzinach wieczornych, należy dokładnie sprawdzić sam – zostały pominięte? Przed oddać prace wykonane, lub wysłać list, ponownego odczytania go – może coś jeszcze pamiętasz?

Czasami zapominanie i roztargnienie może być wynikiem stresu i banalnej nevysypaniya lub zmęczenie. Jak rozwijać uważność w takim przypadku? Staraj się spać co najmniej siedmiu do ośmiu godzin dziennie. Kiedy siedzący tryb pracy co godzinę pewien wstać i zrobić trochę ćwiczeń fizycznych – zaprokinte głową i powoli przeciągnąć go w lewo lub w prawo. To nasycenia tlenem zmęczony mózg i odesłać go do działania. Są ludzie, którzy mają bardziej rozwiniętą percepcję wzrokową, a są tacy, którzy mają zaostrzone słuchania. Jeśli należą do pierwszej kategorii, rekord słuchać informacji w formie streszczenia, a jeśli druga, przeczytać tekst na głos.

Małe dzieci rozproszone, ponieważ nadal nie można oddzielić ważne od znaczenia, ale dlatego, że trudno skupić się na czymś ważnym i uciec z zewnątrz szum lub obrazów. Jak rozwijać uwagę dziecka, że nie powinien mieć trudności w uczeniu się w szkole? Po pierwsze, aby dać mu podstaw samodyscypliny do dziecka, słuchając informacji, które mogłyby co najmniej 15 minut, aby skupić się na nim. Można to zrobić w zabawny sposób. Najpierw trzeba wyjaśnić okruchy, tego rodzaju uwagi. Następnie, jeśli dziecko ma już koncepcję kolorach, dać zadanie: Znajdź mi czerwoną. Niech wskazują czerwonych elementów kolorystycznych. Pamiętaj, aby chwalić go w przypadku powodzenia. Po pięciu lat zbliży się do gry z rysunkami „Znajdź różnice 10”.