159 Shares 6272 views

Skąd wiesz, które sterowniki są potrzebne?

Teraz każda rodzina ma komputer domowy – komputer osobisty lub laptop. Zwykle, ze sposobem przeglądania Internetu, wyszukiwania filmów online lub odpowiadania ze znanymi "Odnoklassnikami", nie ma problemów. Chyba że czasami, oprócz tylko pierwszego etapu znajomości świata technologii komputerowej. Niezależnie od tego, jak wysoka jest niezawodność komputera, niezależnie od tego, jaki jest wybitny producent, czy nie, to prędzej czy później będzie to konieczne do ponownego zainstalowania systemu operacyjnego. Oczywiście do tego możesz skontaktować się z odpowiednimi centrami serwisowymi, teraz są prawie na każdym kroku, ale to wymaga pewnych trudności. Na przykład musisz usunąć wszystkie informacje poufne z dysku twardego, znaleźć czas na drogę, a w przypadku pełnowartościowego komputera osobistego, musisz również rozwiązać problem z transportem. Dlatego racjonalne jest, aby dowiedzieć się, jak znaleźć sterownik za pomocą kodu urządzenia i ponownie zainstalować system operacyjny. Właściwie, coraz więcej użytkowników rozumie to. Dowodem na to jest mnóstwo pytań na forach. Wśród nich jeden z popularnych to "jak sprawdzić, czego potrzebują kierowcy?". O czym mówimy?

Każdy komputer to zbiór elementów elektronicznych i programów, które nimi kontrolują. Bez oprogramowania (oprogramowania) elektroniczny asystent jest bezużytecznym metalem i tworzywem sztucznym. Składnikiem sterującym składnikiem jest sterownik. Ale ponieważ istnieje wiele modyfikacji pierwszego, musisz przeczytać, jak dowiedzieć się, jakie sterowniki są potrzebne. Nie możesz po prostu pobrać pierwszych. Może to być porównane z kółkami do samochodów – wydaje się być okrągły i może się obracać, ale mały samochód nie może być umieszczony z ogromnej ciężarówki. Więc skąd wiadomo, które sterowniki są potrzebne?

Najpierw musisz ustalić, które składniki są wykonane w komputerze. W tym celu można dokładnie sprawdzić pola. Dowiedz się, która płyta główna jest bardzo prosta. W pudełku z płyty głównej (płyty głównej) komputera osobistego od końca zawsze znajduje się naklejka o dokładnej nazwie. Może to być "GA-H61M-S2P" (lub dowolny inny skrót) – taki niezrozumiały zestaw symboli. Następnym krokiem jest określenie producenta, zwykle pisanego dużymi literami. Znany – ASUS, Gigabyte, Intel, itd. Następnie wszystko jest całkiem proste. W oknie wyszukiwania wpisujemy odpowiednio "witrynę firmy ASUS", "witrynę firmy Intel" i postępuj zgodnie z nią. Nie ma żadnych trudności z tym, jak dowiedzieć się, jakie sterowniki są potrzebne, nie powstaje. Znajdujemy niezbędną płytę główną i pobierzemy proponowane programy sterujące. Następnie pozostanie na tej samej zasadzie, aby znaleźć i pobrać sterowniki dla innych urządzeń – drukarki, modemu, karty graficznej. Oznacza to, że szukamy pudełek na imię – przejdź do serwisu – wybierz swój model – pobierz właściwy.

W przypadku laptopa to jeszcze łatwiejsze: definiujemy nazwę (na przykład ACER-7720ZG) – przejdź do witryny producenta – wybierz model i pobierz programy dla systemu operacyjnego.

Bardziej skomplikowane, ale dając 100% wynik jest znalezienie sterownika przez kod urządzenia. W menedżerze urządzeń otwórz właściwości pożądanego elementu i na karcie "Informacje", spójrz na "ID urządzenia". Wiedząc tę linię, można określić typ urządzenia w wyspecjalizowanych witrynach i znaleźć dla niego odpowiednie programy. Alternatywnie można użyć specjalnej aplikacji, która skanuje komputer i automatycznie pobiera brakujące sterowniki. Zlikwiduj takie rozwiązania – na komputerze powinien być działający system operacyjny.

Również informacje o podłączonych urządzeniach są dostarczane przez programy diagnostyczne, takie jak Sandra lub Everest, które zmieniły nazwę na AIDA. Po zdefiniowaniu nazwy i typu można szybko wyszukać i pobrać z sieci globalnej odpowiedni sterownik.