656 Shares 1042 views

Jak szkolić kota chodzić na tacy? Sekrety przeszkolenie futrzane Zwierzaki

Jeśli dom ma nową małą zwierzaka, należy pamiętać, że konieczne jest nie tylko dbałość i troska, ale także odpowiednie szkolenie. Kocięta, jak dzieci, nie powinni czuć, że są one dozwolone, a wszystko będzie zostawić, więc nie pozwól ten slajd. Gdy właściciel uważa, że kociak niczego nie zrozumieć, w końcu rośnie zwierząt bezczelne i niesfornych być hałaśliwy przy każdej okazji. Na przykład takie puszyste studenci lubią używać ich jako buty toaleta magistra lub nawet łóżko. Aby tego uniknąć, od pierwszego dnia trzeba wiedzieć, jak nauczyć kota chodzić na tacy. Znajomość tych zasad pozwoli zaoszczędzić wiele problemów ze zwierzęciem w przyszłości.


Jak trenować kociaka, aby przejść do podajnika: od czego zacząć?

Niektórzy właściciele nie przeszkadza, aby dowiedzieć się z góry, w jakim wieku powinno pokazać kotka jego miejsce. W rezultacie, zaczynają go podnieść później, gdy zwierzę jest już przyzwyczajony, że żadne zasady, a w jego posiadaniu każdy go lubi przestrzeń. Oznacza to, że aby nauczyć dziecko do zasobnika trzeba mieć kiedy wstał na nogi i zaczął ciekawością poznawać świat wokół niego.

Oczywiście, tego samego dnia kociak uczy tych zasad, a czasami popełniają błędy. Ale to dobrze, bo nawet dziecko nie zadziała od razu przyzwyczaić do garnka. W rezultacie, kotek będzie zrozumieć, co chciał z niego, a Twoje wysiłki nie pójdą na marne.

Jak trenować kociaka, aby przejść do zasobnika: zasady, wskazówki i triki

Kiedy nadszedł czas, aby chodzić kotka z konieczności w pewnym miejscu, wskazane jest, aby działać w ramach programu:

1. Określić tacy stałe miejsce, nie przenieść go. Dobrze, jeśli będzie on stanąć w kącie, więc nikt nie może odstraszyć kotka i uciec od swoich klas. Dzięki tej stałości, twoja cipka wkrótce sobie sprawę, gdzie potrzebne, aby świętować swoje potrzeby, a do tego jest tylko jedno odpowiednie miejsce.

2. Trzeba będzie stale obserwować swoje zwierzęta. W celu przeszkolenia kociaka do zasobnika, trzeba cierpliwości i czasu. Konieczne jest, aby obserwować jego zachowanie, tak aby nie przeoczyć momentu i czasu, aby przedstawić swoje dziecko do toalety. Kiedy kociak zacznie się obracać w tym samym miejscu i usiąść na tylnych łapach, jest to wyraźny znak, że idzie do łagodzenia siebie. Gdy widziałem go, delikatnie wkładać je do zasobnika.

Dobry ograniczyć przestrzeń dla zdolności zwierzęcia do życia tak długo, jak nauczyć go do toalety. Odbywa się to dla własnej wygody, więc łatwiej będzie go oglądać.

3. To powinno być karane, nawet jeśli okaże się to trudne. Ważne jest, aby zademonstrować swoje niezadowolenie z faktu, kotek, że poszedł na niewłaściwym miejscu. Można przynieść go do kałuży, na przykład, a jednocześnie krytykować, podnosząc głos. Jednak efekt fizyczny lepiej nie stosować. A nos Kapsa nie powinno być – jest mało prawdopodobne, ze to istnieje realne korzyści. Lepiej jest karcić, a następnie przeciągnij go na stołku w podajniku. Zwierzęta kierują się zapachem, a może innym razem nie zawiedzie.

4. Jak nauczyć kociaka do zasobnika z wypełniaczem? Dziś nie jest to problem, ponieważ niektórzy producenci wytwarzają specjalny wypełniacz dla kotów, które zawiera ich zapach przynęty. Więc uczą się chodzić szybciej sobie ulżyć na miejscu.

Czasami, jeśli kot nie wychodzi na tacę, powodem może być w pojeździe – zwierzęta nie lubią zapachu. I nagle nieswojo taca? Spróbuj zamienić to wszystko i oglądać. Czasami zwierzęta z powodu niechęci ku ich panowie mogą zrobić krzywdę, więc oni wyrazić swoje niezadowolenie.

Omówiliśmy sposoby jak trenować kota chodzić na tacy, ale należy pamiętać, że koty – są niezależne i Wayward zwierzęta, potrzebują specjalnego i innego podejścia do wczesnego dzieciństwa. Jeśli natychmiast dopasować ze stykiem kotek i nauczyć go, jak się zachowywać, co będzie dorastać posłuszny, czuły, schludny i wdzięczny zwierzaka.