132 Shares 916 views

Inwestorzy nie wierzą w dolara

Na rynku forex jest teraz tworzą stosunkowo nowy trend, co sugeruje, że równowaga sił zmienia się w przeciwnym kierunku.

Mówimy o reakcji rynku na aktualności w odniesieniu do oprocentowania funduszy US Federal Reserve. Pozwala spojrzeć na ostatnie wypowiedzi przedstawicieli Fed, który mówił o konkretnych usprawnień rynku pracy, wzrostu inflacji i stabilnego wzrostu gospodarczego.

Na przykład, niedawno przedstawiciel Fed Rosengren powiedział, że gospodarka kraju może osiągnąć pełne zatrudnienie w następnym roku, w związku z czym nie ma powodów do stopniowego wzrostu stóp. Fed Gubernator Tarullo powiedział, że nie wyklucza podniesienia stóp procentowych w tym roku. Prezes Banku Rezerw Federalnych w Atlancie Dennis Lockhart powiedział, że oczekiwania inflacyjne są stabilne, a rynek pracy zbliża się do pełnego zatrudnienia.

Wielu przedstawicieli Fed zgadzają się co do konieczności zwiększenia stóp procentowych, powodując spodziewać atrakcyjność dolara amerykańskiego wzrośnie, ale co się naprawdę dzieje? A tam jest bardzo różny obraz. W niniejszym sprawozdaniu, dolar zacznie stopniowo spadać w stosunku do innych walut, zwłaszcza wobec ryzykownych aktywów, takich jak euro, dolara australijskiego i nowozelandzkiego.

Na pytanie, dlaczego tak się dzieje, przychodzi tylko jedna odpowiedź: pewnie, główni gracze i inwestorzy odnoszą się do takich stwierdzeń w inny sposób, a podczas wybuchu zmienności i dynamiki pozyskiwania stanowisko to jest w ryzykowne aktywa, jak dolar amerykański jest bardzo wykupienia i oczekiwania dalszego wzrost nie pokrywa się z planami dają duże spółki finansowe i fundusze hedgingowe.

Innym ciekawym wzorzec rynku są kontrakty terminowe na stopy procentowe. Ostatnio zmiany w kierunku ujemnym doprowadziły do popytu na dolara. Prawdopodobieństwo podnoszenia stóp procentowych Fed we wrześniu wyniosła 15% w porównaniu do 30% w tym miesiącu. Jednocześnie 57% uczestników rynku uważa, że stawka zostanie zwiększona w grudniu.

Najprawdopodobniej umocnienie dolara nie jest na tle dużych zakupów przez inwestorów instytucjonalnych, ale aby wejść do spekulacyjnych przedsiębiorców mylić i zebrać jak najwięcej zleceń stop, dzięki czemu możliwe jest w przyszłości zbudować static major poziomy wsparcia.

Innym ważnym czynnikiem jest to, działania EBC. Na swoim ostatnim posiedzeniu, prezes EBC Mario Draghi wprowadzono żadnych zmian w zakresie ilościowego łagodzenia polityki programu, co było zaskoczeniem dla handlowców. Niech nikt w najbliższej przyszłości, ale kontroler nadal planujemy ograniczą ten program i zaostrzenia polityki pieniężnej. A gdy tak się stanie, popyt na ryzykowne aktywa wzrosną jeszcze bardziej.

Dlatego obecny kurs wymiany walut i prognoza perspektywy ruchu dolara amerykańskiego będzie bezpośrednio nie są uzależnione od działań Fed, a pozycja i postawa dużych inwestorów do oczekiwań ze strony EBC. Niech w tej chwili dolar wciąż ma pewną siłę, a może rosnąć nieco w stosunku do innych walut, ale już widzimy, jak rynek stopniowo się zmienia w kierunku ryzykownych aktywów, choć nie tak szybko, jak wielu chciałoby.