306 Shares 6351 views

Tradycje: Co to jest? Typy – tradycje narodowe, społeczne, kulturowe, religijne i inne

Tradycja – to jest zawarte w stereotypach społecznych historycznie doświadczenia Group, która gromadzi się i jest odtwarzany w społeczeństwie. Konieczne jest, aby odróżnić pojęcie sztuki, który jest więcej niż indywidualnej działalności twórczej. Za pomocą konkretnego zespołu osób tradycji odziedziczone wiedzę niezbędną do samodzielnego rozwoju, a nawet przetrwania. Oznacza to, że termin ten można interpretować jako mechanizm komunikacji zbiorowej. Eksperci zidentyfikować główne rodzaje tradycji: folk (etnicznej), społecznych, narodowych, religijnych i kulturowych.


Pochodzenie terminu

Każdy zna słowo „tradycja” dla wielu jest całkiem jasne znaczenie. Jeśli mówimy o dosłownym tłumaczeniu, łacińskie określenie oznacza „przeniesienie”.

Początkowo pojęcie „tradycji” jest używany tylko w dosłownym tego słowa znaczeniu, i oznacza działanie. Starożytni Rzymianie używali go, kiedy mieli dać komuś istotny przedmiot lub ożenić się z córką. Następnie, rzeczy materialne odeszły w tle, Jechali minęło i umiejętności. Zatem znaczenie słowa „tradycja”, a raczej jego zakres semantyczny wskazuje główną różnicę od wszystkiego, co może być podciągnięte pod pojęciem. Tradycja – to jest coś, co nie należy do konkretnej osoby, jak przenoszone z zewnątrz. Pochodzące wartość związana ze wszystkim, co jest związane z dawno minęły bezpowrotnie utraciła że nowość i zawsze symboliczne stabilny. Ścisłe przestrzeganie zwyczajów wielu oszczędza z konieczności sensu sytuacji i podjąć decyzję.

Tradycje i społeczeństwo

Każda nowa generacja, otrzymując do dyspozycji pewien zbiór tradycyjnych wzorców, nie przyjąć i przyswoić je w gotowej postaci, to nieświadomie zapewnia własną interpretację. Okazuje się, że firma zdecyduje się nie tylko swoją przyszłość nadchodzi, ale zatopiony w zapomnienie przeszłości. grup społecznych i społeczeństwa jako całości, wybiórczo biorąc pewne elementy dziedzictwa społecznego, przy jednoczesnym odrzuceniu innych. W związku z tym, tradycje społeczne mogą okazać się zarówno pozytywne jak i negatywne.

dziedzictwa narodowego

W ogóle, tradycja – tak zwany element kulturowy, który pojawia się w jednym pokoleniu, i przekazywane z przodków do potomków, są przechowywane przez długi czas. Jest pewne normy, zasady zachowania, rytuały, procedur, których należy przestrzegać. Biorąc pod uwagę, wraz z definicji słowa „dziedzictwo”, możemy powiedzieć, że koncepcja jest niemal identyczny.

Jeśli mówimy o tradycji narodowych, to zasady, które pojawiają się w prawie wszystkich. Dotyczy to nie tylko odzież, styl i ogólne zachowanie, że przejawiają się w ruchach, gestach i innych elementów, które są dostępne w psychologii ludzi. Podobne pojęcia i wyrażenia są bardzo ważne dla osoby, ponieważ są one w stanie wywołać mechanizm w nieświadomości człowieka, który jest w stanie jednoznacznie określić linię „swoich” i „obcych”.

tradycji narodowej – zjawisko, które pojawiło się w wyniku działalności każdego ludu czy narodu, regulowane funkcje w ludzkim umyśle. Innymi słowy, regulacja odbywa się w życiu rodzinnym, w komunikacji, zachowania. Tradycja ma swoje własne cechy, a mianowicie, że mają wysoką odporność, ciągłość, a nawet stereotypowe. Charakteryzuje współczynnik długoterminowego, który jest regulatorem zjawisk społecznych.

Współczesny stosunek do tradycji kulturowych

Różnorodność tradycji w większości krajów czasami po prostu niesamowite. Co jest normą codziennego życia w innym kraju często może być postrzegany jako osobistą zniewagę dla niektórych ludzi. Można powiedzieć, że tradycja jest jednym z podstawowych rzeczy w kulturach różnych krajów. Dlatego też, jeśli postanowiliśmy odpocząć w jakimś egzotycznym kraju, należy najpierw zapoznać się z jego zwyczajami, tak aby nie wpaść w niezręcznej sytuacji. Na przykład w Turcji, jednym z najważniejszych tradycji uważana jest za konieczność zdjąć buty przy wejściu do domu i do świątyni. Więcej w każdym razie jest to niemożliwe, aby odrzucić ofertę do picia filiżankę herbaty, to może być postrzegane jako obraza.

Nie tylko zbiór reguł

tradycje kulturowe – to nie tylko zbiór zasad etykiety, to jest pewien przepływ semantyczny skierowane na zewnątrz, aby pokazać głębię historii kraju, to wartości zawarte wieków, przekazywane z pokolenia na pokolenie w celu utrzymania i identyfikacji unikalny mentalność jego mieszkańców. Na przykład: w kraju, w którym buddyzm jest powszechna, to uważa się, że dotykając głową osoby jest nie do przyjęcia, ponieważ zamieszkuje ludzką duszę. Niestety, w wielu krajach tradycyjne obrzędy przyszedł, by tak rzec, wychodzi z mody i tracą swoją wartość w związku z postępem technologicznym. Chcielibyśmy zainteresować zachowania ich kultury nie straciło na znaczeniu w każdym zakątku świata.

synonimem

Słowo „tradycja” to rzeczownik rodzaju żeńskiego, w razie potrzeby, może być zastąpione przez pojęcie niestandardowym oporowym (męski rzeczowników), dziedzictwa, tradycji (rzeczownik rodzaju nijakiego). Kombinacje mogą być stosowane zamiast pojedynczego wyrażenia ze słowem „tak”, na przykład, tak stało się tak otwarty. Pisarze i nie tylko oni, tradycyjnie zwane prawa niepisane. Jednym z najbardziej niezwykłych synonimów w języku rosyjskim do tego rzeczownika jest słowo „Itihasas”, co w tłumaczeniu oznacza „dokładnie co to było.” Większość źródeł zdefiniować synonim do słowa „tradycja” na kilka różnych sposobów, w którym, oprócz powyższego, prowadzą normy ustanowione, stosowane wartości. Ciekawą opcją jest użycie słowa „hashar” (termin, który już dawno weszła język tureckich i tadżycki i oznacza „wspólnej pracy”).

tradycje religijne

Religia też ma swoje własne tradycje, co duchowe i kulturalne skarb. tradycje religijne są połączeniem stabilnych form i metod czczenia bogów (Boga). Każda z istniejących religii ziem pielęgnuje i zdecydowanie popiera jego tradycji, ale częściej w każdej religii istnieje wiele tradycji, takie jak prawosławie, katolicyzm, protestantyzm – chrześcijaństwa, szyitów i sunnitów – Islam, mahajany i hinajany – buddyzmu. Tradycje religijne East uprawiania pewną technikę pracy jako ciało, a także z wiedzy, która ma na celu oświetlenie, to znaczy uzyskanie bardzo wysokich stanów ludzkiej świadomości. Chrześcijańskie tradycje religijne to chodzenie do kościoła, modlitwa, spowiedź, a czczenia świąt religijnych. Najsłynniejsze są święta Wielkanoc, Boże Narodzenie, Objawienie Pańskie, Zesłanie Ducha Świętego, Wniebowstąpienie, Zwiastowanie. Również nie wszystkie tradycje są przestrzegane, choćby dlatego, że w cyfrowych osób w wieku nie są tak pobożni jak ich przodkowie. Teraz bardzo mało ludzi przy stole bankietowym pyta zebraniu lub deszcz. Tylko święto stało się kolejną okazją, aby zebrać całą rodzinę.

Nie ma przyszłości bez przeszłości

Tradycja – to dziedzictwo, które jest mocne władzę, oni pokornie przyjęte i przekazane zgodnie z tym, że zmarłych przodków – „medialne” – posiada głęboki prawa głosu w ich następców życia – „wyznawców”.