310 Shares 3755 views

07 lutego. Świąt i wydarzeń historycznych na ten dzień

Zgodnie z kalendarzem gregoriańskim, 07 lutego uważany jest za 38 lat w ciągu dnia. W całej historii było wiele pamiętnych wydarzeń w określonym dniu. To, co będzie tematem tego artykułu.

dzień sporty zimowe

Po raz pierwszy w 2015 roku będzie obchodzony 07 lutego sportów zimowych święto. Sportowcy z całego świata są zaangażowani w łyżwiarstwie figurowym, jazdy na nartach, snowboardzie, a Rosja – nie jest wyjątkiem. Dzięki umiejętności i ciągłego szkolenia, nasz kraj ma wiele nagród w konkursach. Data nie została wybrana przypadkowo. Z inicjatywy Prezesa olimpiadzie 7 lutego zdecydował się na wakacje, jak to było w tym czasie otworzyła igrzyska olimpijskie w Soczi. Dokładnie rok minął od tej daty.

Celem zatwierdzenia wypoczynku była pierwsza promocja zdrowego stylu życia. Oczywiście, sporty zimowe dni – hołd dla sportowców biorących udział w igrzyskach olimpijskich w Soczi. Uczcić to święto jest tradycyjnie zaplanowano konkurs otwierający „ski toru o Rosji”. We wszystkich miastach odbędą się zawody w hokeju na lodzie, łyżwiarstwo figurowe i łyżwiarstwie szybkim.

Święto Mulk 19 dni w miesiącu

Bahaickiej społeczność tego dnia oznaczało początek miesiąca, „dominacja”, po arabsku brzmi jak „muł”. Zgodnie z tradycją, 7 lutego, jest podzielony na trzy części: modlitwy, administracyjnych i społecznych. Wspólnota rady odbywają, który opowiada historie, które podnoszą duszę, nie może odtwarzać muzykę.

7 lutego w innych krajach

Za granicą, ten dzień jest również niezapomniany, ale z różnych powodów. Na przykład, w Grenadzie, 7 lutego – święto znaczeniu krajowym. Mówimy o Dniu Niepodległości. W Republice Tatarstanu 7 lutego znak ten pamiętny dzień co dzień godła. W Irlandii, tym razem znak święty dzień. Dzień św Metla – pamiętna data dla wielu Irlandczyków. W Japonii w lutym świętować zorzy polarnej.

Kto urodziny tego samego dnia?

Nazwa Dzień 7 lutego uwagę zarówno prawosławnych i katolików. Te ostatnie obejmują Pitt, Colette, Eugene, Krisolius.

Prawosławny nazwa dzień 7 lutego Borysa i Aleksandra, Anatolij, Vitali Gregory Dmitrij, Peter, Vladimir i innych.

Urodzony 7 lutego?

Wiele znanych osób urodziło się w tym dniu. Na przykład, urodzony 7 lutego – pisarze Thomas More, Charles Dickens, Sinkler Lyuis Paweł Nizan Doris Gercke, kompozytorzy żona Richarda, Quincy Porter, Dieter Bohlen, Alex Mogilevsky. W tym dniu urodziło się wiele legendarnych naukowców i naukowców – akademik Teodyul rybo, psychiatra Alfred Adler, biofizyk Alexander Chizhevsky fizjolog Ulf on Euler inżynier Wan-An, projektant samolotów Oleg Antonow. 7 lutego urodziny rosyjskiej carycy Anny Iwanowny, filozof Peter Struve, artysta Władimir Makowski, A kosmonauta Konstantin Fieoktistow. W tym dniu świętować swoje urodziny piosenkarz Anita Coj i aktor Ashton Kutcher.

święta religijne

07 lutego rosyjska Cerkiew składa hołd ikonie Matki Bożej, wielebny Mara Omirskogo i popłynął do Syrii, męczennika Szczepana i Boris biskupa Bazylego Pryłuki metropolita kijowski i Galicji i innych. Katolicy uczcić pamięć religijnej świętych wakacji Collet Pius 19, błogosławionej Eugenia Smith i św Krisoliusa.

Wydarzenia 19 wieku

7 lutego w historii – to bardzo ważna data. W 1238 roku, wojska Batu było oblężone miasto Vladimir. Wielu władców państw i imperiów zostały zbudowane na tronie w tym dniu, na przykład, 457 – Lion Pierwszy McKell, w 1301 roku – książę Walii, w 1311 – Johann Luksemburg, 1550 – Pope Julius trzeci. W 1780 roku, Syktyvkar (Republika Komi) została założona. Wiele historycznych wydarzeń związanych z działaniami wojskowymi, stało się potem. W 1783 roku wojska francuskie i hiszpańskie zatrzymał oblegać Gibraltar, Etiopia osiągnąć Bitwa pod Debre Tabor. W 1865, Północy pokonany Hachers Rune. Cała akcja odbywa się w czasie wojny secesyjnej. W 1900 roku, 7 lutego brytyjski w czasie II wojny burskiej odblokowuje Ladysmith.

W uzupełnieniu do działań wojskowych w lutym pamiętnych opowieści jakieś ciekawe sytuacje i odkryć. Na przykład, 07 lutego 1845 wandal Uildom Lloyd został pokonany portlandzki Wazon w Muzeum Brytyjskim. Po raz pierwszy w roku 1847 w Empire Rosyjskiej przeprowadzono operację z zastosowaniem narkozy eterowej.

Wydarzenia z 20 wieku

Wiele pamiętne wydarzenia miały miejsce w dniu 7 lutego. znak zwycięstwa, niezależność, albo przeciwnie tragedię – dla mieszkańców różnych krajów, termin ten pamiętny w swój własny sposób. Na przykład w Wielkiej Brytanii w lutym 1907 roku zasłynął z tego, że to było, kiedy kobiety mogły głosować. Cel ten został osiągnięty przez Marsh błoto. 07 lutego trzy tysiące kobiet chodził boso po błocie i zimnie. Od tego czasu termin ten stał się historią.

W lutym 1924 roku nawiązała stosunki dyplomatyczne z krajem ZSRR i we Włoszech. Nieco później (w 1941), słynny radziecki okręt podwodny został uruchomiony K-55. W 1950 roku na pokładzie statku po raz pierwszy usiadłem Ka-10. W 1977 roku sonda Sojuz-24 został uruchomiony. W 1984 roku amerykański astronauta po raz pierwszy w historii wyszedł w otwartą przestrzeń bez związku ze statkiem. W 1992 roku ZSRR przyjęła ustawę „O ochronie praw konsumentów, który jest używany przez mieszkańców i współczesnej Rosji. W 1998 roku, 18 Igrzyska Olimpijskie w Japonii były otwarte.

Ale nie tylko pamiętać pozytywne wydarzenia sięgają 7 lutego. W 1951 roku, podczas wojny koreańskiej, ponad 705 cywilów zginęło z powodów politycznych. W 1981 roku w Leningradzie w katastrofie samolotu zginęło 52 osób. Wszyscy ci ludzie byli liderzy Pacific Fleet ZSRR. Podobna tragedia rozegrała się w Republice Dominikany. Wtedy zginęło 188 ludzi. W Afganistanie w 1998 roku z powodu silnego trzęsienia ziemi zginęło ponad 4,5 tys.

Wydarzenia 21st Century

21 wiek dopiero się rozpoczął, ale dzień 7 lutego, stała się już pamiętną datą w wyniku określonych zdarzeń. 2014 był szczególny dla Rosji. 07 lutego otwarto 22 th igrzysk olimpijskich w Soczi, które zakończyły się w naszym kraju więcej niż pomyślnie. Po zwycięstwie zdecydowano się 7 lutego po południu sportów zimowych.

W polityce, historii zawiera kilka zdarzeń: zwycięstwo wybory w Kostaryce wygrał Aura szynszyla Ukrainy Wiktor Janukowycz odrzucił Julia Tymoszenko i prezydent Malediwów zrezygnował.

znaki

Istnieją różne przekonania wśród ludzi. Uważa się, że pogoda będzie w tym dniu, a raczej z lunchu do wieczora, a potem tak ustawiony do końca zimy. 07 lutego o nazwie Grigoriev dni. Głównie ludowe wróżby się spełnią. Również od tego dnia, można było usłyszeć pierwsze krople z dachu. Teraz jednak ten znak nie jest do końca poprawne, ponieważ klimat w Rosji i innych krajach ciągle się zmieniają i krople Luty może nie być.

Pomimo faktu, że okno tylko w 2015 roku, nie było już tyle interesująca pamiętnego dnia – 7 lutego. Co nas czeka, a jaka data zostaną uwzględnione w tej historii? Kto wie …