659 Shares 2337 views

Niedowład nerwu twarzowego, objawy i leczenie

Wiele znanych do takich chorób jak niedowład nerwu twarzowego, w przeciwnym przypadku jest nazywana nerwu nerwu twarzowego. Choroba jest zapalenie nerwu twarzowego (wpłynęło na jedną gałąź, co najmniej dwa).


W zależności od przyczyny niedowładu wyróżnić dwa typy: pierwotne i wtórne. W pierwszym przypadku, porażenie nerwu twarzowego pojawia się w wyniku stałego i długotrwałego naprężenia, co nieuchronnie wpływa na układ nerwowy, w tym przypadku cierpi nerwu twarzowego. I może to nastąpić na skutek przechłodzenia. Proste, jak to możliwe, gdy jest wietrznie i deszczowo, więc dla tych, którzy mają skłonność do częstych przeziębień, ważne jest, aby monitorować ich zdrowie i ubrać cieplejszą pogodę. W drugim przypadku nerwu twarzowego niedowład następuje w wyniku różnych chorób, takich jak zapalenie ucha środkowego, infekcje opryszczki świnki (inaczej świnki). Istnieją przypadki, w których niedowład rozwija się po różnych urazach twarzy.

Jak rozpoznać niedowład nerwu twarzowego. Objawy.

Niedowład nie pojawia się od razu, ale stopniowo. Początkowo może być ból w uchu, a asymetria w ciągu kilku dni określonej osobie (mięśnie są podawane ukośnie ku zdrowej stronie twarzy). W niektórych przypadkach nie są bolesne palpacyjnie na policzkach, czole, znalezienie obszar węzłów chłonnych i warg. Pacjent trudno jeść płynnej żywności (jak pół zostaje zamknięte usta), nie może ukryć jedno oko, ma poczucie mrowienie w zapaleniem nerwu. Często ludzie tracą wrażliwość na smak, nie ma powodu do częściowego paraliżu języku.

Tak więc, następujące objawy występują niedowłady:

– asymetria twarzy, okolice ust pada twarzą pochylony w kierunku zdrowego połowę;

– kruchości policzków, czoła;

– drętwienie mięśni twarzy, trudno jest mówić do uśmiechu, do jedzenia i do żucia ruchów;

– utrata smaku;

– suchość oczu (wynika z faktu, że pacjent nie może zakrywać oczy i wiosenne skorupa zaczyna wysychać).

W celu stworzenia ostatecznej diagnozy, wielu neurologów, specjaliści przeprowadzają testy pacjentom mały: poprosić o uśmiechu, pociągnij usta tube, podnoszenia i opuszczania brwi, brwi, aby zamknąć i otworzyć oczy. Jeżeli pacjent jest trudny do przeprowadzenia badania lub nie zrobił, to jego niedowład nerwu twarzowego.

leczenie na własny początek, oczywiście, nie jest to konieczne. Przede wszystkim, trzeba skonsultować się z neurologiem, ale postawił prawidłową diagnozę i przepisać niezbędnego leczenia.

Na początkowym etapie obróbki Choroba jest leków zmniejszających przekrwienie recepcji (może to być triampur, gliceryna lub furosemid), glukokortykoidy (takie jak prednizon), ostrożnie domięśniowo witamin z grupy B Poza tym, wszystko przepisujący lek z działaniem rozszerzającym naczynia.

Ponadto, leczenie, pacjent sam w stanie przyśpieszyć moment jego odzyskania. Aby to zrobić, tak często jak to możliwe, aby przejść mięśnie twarzy, jakby chciał ponownie nauczyć ich ruch. Dobrze, jeśli pacjent jest budowanie różnych twarzy w ciągu dnia, chociaż to jest śmieszne z zewnątrz, ale pozwala na rozgrzanie „uśpionych” mięśnie. Ponadto, sam pacjent może zrobić sobie masaż, dokonać okrężne ruchy z jego rąk nad stanem zapalnym części twarzy.

Jeżeli istnieje dodatkowe porażenie nerwu twarzowego, leczenie jest fizykoterapia. Metody ocieplenia są powoływani przez neurologa. W uzupełnieniu do fizykoterapii jest potrzebne masować mięśnie porażone i wymaganą fizjoterapii.

Operacja odbywa się tylko w przypadku, gdy porażenie nerwu twarzowego spowodować szkody w wyniku których nie był odstęp tkanki nerwowej.